reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2023

Nic straconego po to Agnes4312 aktualizuje liste bo wiadomo ze nie kazda sie wtedy zalapala tylko takie dodanie to tez wymaga czasu bo wszystko idzie przez glownego moderatora calego forum babyboom wiec glowy do gory i czekamy na Was :-) ostrzegam dziewczyny potrafia pisac po 30 stron dziennie wiec zaleglosci beda duze 🤪😁
W takim razie cierpliwie czekamy 😍
 
reklama
E tam Swiruske. Chcialas sie przygotowac na tyle na ile daja mozliwosci dzisiejszych czasow i ja to rozumiem:-) nie koniecznie pokolenie naszych mam i tesciowych. Teraz masz doswiadczenie i bedziesz bazowac na swoich przezyciach zapewne juz bez literatury :-)
Na mnie sie zawsze dziwnie patrza jak mowie ze czegos mi nie wolno. Zazwyczaj ciastka ciasta czy slodkosci - ale jak to? 🤦‍♀️ ludzie sa dziwni 🤪
Po 5 latach to mam czasami wrażenie, że może znowu by się przydało coś przypomnieć 🙈 Dla mnie wtedy najgorszą męczarnią było bezczynne siedzenie bo ja lubię „coś robić”, a niestety miałam ograniczone możliwości tak od 6 miesiąca. Na mnie teraz też się dziwnie patrzą jak mówię, że czegoś mi nie wolno także za wiele się nie zmieniło 😁

Ja też myślałam, że tu po prostu ucichło. Za pierwszym razem prosiłam o dopisanie do grupy, ale nie zostałam dopisana, a za drugim nie widziałam żadnego info, że można się znów dopisać, dopiero teraz widziałam post, że jeszcze można.
 
Hej, nie wiem czy ktoś się jeszcze odezwie bo widzę, że wątek ogólnodostępny wygasa..w każdym razie ja z pytaniem czy są dziewczyny, które muszą brać acard i czy wszystko jest ok? Też mam termin majowy, dokładnie 9 maj no i niestety mam wskazania do acardu. Wiem, że ma chronić przed zatruciem ciążowym ale boję się żeby nie dostać od niego jakiegoś krwotoku.
 
Hej, nie wiem czy ktoś się jeszcze odezwie bo widzę, że wątek ogólnodostępny wygasa..w każdym razie ja z pytaniem czy są dziewczyny, które muszą brać acard i czy wszystko jest ok? Też mam termin majowy, dokładnie 9 maj no i niestety mam wskazania do acardu. Wiem, że ma chronić przed zatruciem ciążowym ale boję się żeby nie dostać od niego jakiegoś krwotoku.
Ja biorę od 5 tc acard 75 i ani razu nawet nie plamiłam jeszcze :) a dzisiaj już 11+1
 
Hej, nie wiem czy ktoś się jeszcze odezwie bo widzę, że wątek ogólnodostępny wygasa..w każdym razie ja z pytaniem czy są dziewczyny, które muszą brać acard i czy wszystko jest ok? Też mam termin majowy, dokładnie 9 maj no i niestety mam wskazania do acardu. Wiem, że ma chronić przed zatruciem ciążowym ale boję się żeby nie dostać od niego jakiegoś krwotoku.
Ja biorę jakoś od 5 tc w dawce 150. Do tej pory nie miałam żadnych plamień.
A biorę też zastrzyki z heparyny.
Jestem w 13 tc.
 
Hej, nie wiem czy ktoś się jeszcze odezwie bo widzę, że wątek ogólnodostępny wygasa..w każdym razie ja z pytaniem czy są dziewczyny, które muszą brać acard i czy wszystko jest ok? Też mam termin majowy, dokładnie 9 maj no i niestety mam wskazania do acardu. Wiem, że ma chronić przed zatruciem ciążowym ale boję się żeby nie dostać od niego jakiegoś krwotoku.
ja dostałam zalecienie w poprzedniej ciąży żeby brać acard. Brałam od samego początku i cisza była idealna, nic się nie działo. Teraz też biorę chociaż mam innego lekarza prowadzącego i nie kazał
 
ja dostałam zalecienie w poprzedniej ciąży żeby brać acard. Brałam od samego początku i cisza była idealna, nic się nie działo. Teraz też biorę chociaż mam innego lekarza prowadzącego i nie kazał
Sama sobie zdecydowałaś, że bierzesz tak w razie czego? Na co się wgl bierze acard w ciąży?
 
Sama sobie zdecydowałaś, że bierzesz tak w razie czego? Na co się wgl bierze acard w ciąży?
tak, poprzedni lekarz powiedział, że w każdej ciąży powinnam go przyjmować. Ja mam wskazania po prostu. Aktualny lekarz nie powiedział, żebym brała ale tez nie zabronil. Powiedział że nie zaszkodzi na pewno ale żebym też nie spodziewała się cudów.
 

Załączniki

  • eb20024b-a3e4-4814-8526-28c3fc9e6abc.jpeg
    eb20024b-a3e4-4814-8526-28c3fc9e6abc.jpeg
    53,7 KB · Wyświetleń: 43
Sama sobie zdecydowałaś, że bierzesz tak w razie czego? Na co się wgl bierze acard w ciąży?
Ja np mam mutacje genu MTHFR i podejrzenie zespołu antyfosfolipidowego, że względu na dodatni antykoagulant tocznia.
Acard biorę żeby zapobiegać ewentualnym zakrzepom i ich konsekwencjom (w tym poronieniom).
Zalecił mi go zarówno genetyk, jak i lekarz prowadzący.
 
reklama
Ja też dostałam ze względu na podejrzenie choroby autoimmunologicznej. Na początku ciąży, jeszcze zanim zaczęłam brać miałam krwawienie, dlatego teraz ten lęk. A jakie dawki macie, 75 czy 150? Bo mi lekarz mówił, że najlepiej 150.
 
Do góry