reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2023

Hej dziewczyny,
Czy któraś z Was zostaje na publicznym forum? Nie chce dołączać do prywatnego bo średnio interesuje mnie życie innych ;) zależy mj raczej na uzyskaniu konkretnych informacji :)
Ogólnie to przez miesiąc nie czytałam forum (mialan planienia, więc postanowiłam że wrócę tutaj dopiero po 12tyg) :)
Obecnie 12+2 i 03.11 mam badania prenatalne. Zrobiłam już testy nifty pro (w tym chorym kraju chciałam wiedzieć wcześnie czy moje dziecko jest chore, abym mogła ewentualnie wyjechać za granicę). Na szczescie urodze zdrowego synka 🥰

Ale od miesiąca mam problem z bakteriami w moczu, posiew wychodzi negatywny a baterie nadal są. Czy któraś z Was ma taki problem?
Tak ja tu zostaję, będę zaglądać więc w razie czego pisz, mam tak jak ty🙂
Bardzo się ciesze, że wszystko idzie zgodnie z planem i powitasz syneczka 🥰
Miałam raz problem z bakteriami ale powtórzyłam bo prawdopodobnie próbka zanieczyszczona i było już ok.
 
reklama
Tak mam podniesione leukocyty :( robię badania moczu co dwa tygodnie i za każdym razem wychodzą bakterię, a posiew negatywny.
Teraz czekam na kolejny wynik posiewu i w poniedzialek man wizytę u nefrokoga.
Ja w pierwszej ciąży miałam nawracające infekcje, ale w posiewie zawsze wychodziły bakterie, potem leczone było antybiotykiem celowanym...potem brałam bardzo dużo probiotyków i się wyciszyło. A nie próbowałaś D-mannozy i probiotyków właśnie. D-mannoza jest cukrem, nie jest przeciwskazania w ciąży a super oczyszcza z bakterii. Dopytaj lekarza.
 
Tak mam podniesione leukocyty :( robię badania moczu co dwa tygodnie i za każdym razem wychodzą bakterię, a posiew negatywny.
Teraz czekam na kolejny wynik posiewu i w poniedzialek man wizytę u nefrokoga.
Może wklej nam tu dokładne wyniki moczu, będzie łatwiej coś konkretnego odpisać :)
I może @Moonstone nam pomoże, bo jest forumową ekspertką od bakterii w moczu 😄
 
Ja w pierwszej ciąży miałam nawracające infekcje, ale w posiewie zawsze wychodziły bakterie, potem leczone było antybiotykiem celowanym...potem brałam bardzo dużo probiotyków i się wyciszyło. A nie próbowałaś D-mannozy i probiotyków właśnie. D-mannoza jest cukrem, nie jest przeciwskazania w ciąży a super oczyszcza z bakterii. Dopytaj lekarza.
O super :) wizytę mam w czwartek i dopytam.
 
Hej dziewczyny, powiecie w skrocie jak w wygladaja badania prenatalne? Za tydzien ide wlasnie na takie badania, ale jestem kompletnie zielona 🙉 czy to sa tylko badania z krwi czy rowniez usg? :)
 
Hej dziewczyny, powiecie w skrocie jak w wygladaja badania prenatalne? Za tydzien ide wlasnie na takie badania, ale jestem kompletnie zielona 🙉 czy to sa tylko badania z krwi czy rowniez usg? :)

Usg przez brzuch, czasami lekarz decyduje na dopochwowe jesli chce cos 'inaczej' zobaczyc. Dostajesz wyniki na kartkach i jesli robisz krew to pozniej wyniki sie koryguje i dostajesz kolejna kartke :-) tam masz paramety Dziecka i ryzyka wad ciazy opisane. To tak w duzym skrocie :-)
 
Ja tez już po prenatalnych. Czekam na badanie z krwi. Z usg wszystko wyglada na to ze ok. Ciąża wyglada o 2 tyg na starsza:) powiedzcie mi kobietki czy Was tez wybombilo? Zrobił mi się taki brzuch jakbym w 5 /6 miesiącu była. To mój drugi bobas i podobno przy drugim brzuch większy:)


Szkoda ze forum wycichlo:(
 
Ja tez już po prenatalnych. Czekam na badanie z krwi. Z usg wszystko wyglada na to ze ok. Ciąża wyglada o 2 tyg na starsza:) powiedzcie mi kobietki czy Was tez wybombilo? Zrobił mi się taki brzuch jakbym w 5 /6 miesiącu była. To mój drugi bobas i podobno przy drugim brzuch większy:)


Szkoda ze forum wycichlo:(
To też mój drugi bobas ale nic, a nic nie widać 🤪
 
reklama
Ja tez już po prenatalnych. Czekam na badanie z krwi. Z usg wszystko wyglada na to ze ok. Ciąża wyglada o 2 tyg na starsza:) powiedzcie mi kobietki czy Was tez wybombilo? Zrobił mi się taki brzuch jakbym w 5 /6 miesiącu była. To mój drugi bobas i podobno przy drugim brzuch większy:)


Szkoda ze forum wycichlo:(
Wow, 2 tygodnie! To ogromna różnica, duuuuży bobas 😄

Ja jestem w 14tc brzuch rano nie jest duży, ale już go widać, za to wieczorami jak balon.
 
Do góry