reklama

Majowe zakupocholiczki-czyli co gdzie i za ile

Temat na forum 'Dzieci urodzone w maju 2011' rozpoczęty przez poziomki, 3 Wrzesień 2010.

1. poziomki

poziomki mama 00 08 11 13 15

Jak każde przyszłe mamy będziemy buszować po sklepach,necie i wszystkim co możliwe aby obkupic nasze maluchy,a przy okazji i nasze ciązowe brzuszki:-D
    Warto też wiedzieć co kupić a czego nie bo wbrew pozorom często kupujemy rzeczy często wcale nam nie potrzebne.:-p
    Tak więc na początek proponuję:
    -niemowlaka
    -łóżeczko(warto pamiętać o dobrym materacu),wózek
    -po kilka par spioszków,body,ze 2 cieplutkie dresiki,
    -2 ciepłe,2 cienkie czapeczki(bo tak naprawdę się ich nie używa:tak:)
    -3 pary skarpetek
    -Pampersy (i tu warto kupić pampersa bo oszczędność się na nas zemści)
    -mokre chusteczki(i tu nie polecam pampersa na początku)
    - do kąpieli polecam oilatum lub inne delikatne coś i na początku warto kąpać malucha w siemieniu lnianym po kąpieli balsam nie oliwka
    -Gaziki jałowe i spirytus do pępuszka
    -Waciki do czyszczenia uszek i oczek
    -Ciepły i cieńszy kocyk i coś do wózka
    -a i oczywiście z 10 pieluch tetrowych i z 6 flanelowych
    -przydaje się elektroniczna niania lub zwykłe krótkofalówki:))
    Fotelik samochodowy świetnie spełnia role bujaczka
    A i 2-3 komplety pościeli
    Myslę że na początek to tyle ale pewnie o czyms zapomniałam ale to co na prawde jest potrzebne wyjdzie w praniu

Ostatnio edytowane przez moderatora: 20 Wrzesień 2010
  2. _Roszpunka_

_Roszpunka_ szczęśliwa mamusia :)

a ja wam powiem ze u mnie z zakupami lipa...
    lozeczko mam, wozek tez.... i to wszystko nowka...
    ciuszki tak samo kolorki bralismyuniwersalne jak na pierwsze 3 miechy bo liczylismy na kolejna ciaze :-D
    a jak bedzie kolejna dziewczynka to nic nie kupimy bo ciuchow to mamy od zarypania... 2 wielkie szafy dla malej:zawstydzona/y::-)
    jak bedzie chlopiec to trzeba bedzie cos niebieskiego dokupic....:tak:
    posciele mamy materace, no chyba wszystko naprawde:sorry2:

jak dla dziewczynki polecam huggiesy bo pampersy maja siatke i odparzaja pupe przyklejajac sie do niej , a hugiessy nie
    a dla chlopca odwrotnie , bo przez siusiaka siatka nie przylega a znow wata z hugiessow oplata sie na grzybku i trzeba czesto oczyszczac bardzo dokladnie

3. reklama
  4. poziomki

Po porodzie niech tatuś ponosi:)))

5. _Roszpunka_

o no na przyklad:-D

na chuste bedzie czas :-p

ja to kupie w sumie tylko pampersy male no i cos do kapieli , reszte mam :tak:

ale zawsze moge poradzic niedoswadczonym mamom co sie przyda a co nie:-D

6. poziomki

Dopisuje się

7. trina79

trina79 Mamusia Lili i Maciusia

Ja jak KAmcia - wszystko kupywane z myślą o drugiej dzidzi i w uniwersalnych kolorkach. No może teraz, młody się nosi bardziej po męsku.
    Najgorsze jest to, że to wszystko schowane jest na samym dole w piwnicy, z której graty się już w zasadzie wywalają. Dużo roboty będzie z odgrzebaniem i przejrzeniem. Że o przeprowadzeniu tego wszystkiego do Gdańska nie wspomnę...
    No i jeszcze muszę łóżeczko odzyskać, a Maćka przeprowadzić do normalnego i to jak najwcześniej, żeby zmian z dzidzią nie kojarzył...

8. lepidoptera

lepidoptera Fanka BB :)

Hmm, a ja nie mam jeszcze nic, no może poza kilkoma świetnymi ciuszkami z secondhandu, którym kiedys nie mogłam sie oprzeć i ślicznym kocykiem, który kiedyś mój M wygrał w jakimś konkursie specjalnie dla Bruna lub Zosi (?).
    Ale na kompletowanie wyprawki przyjdzie jeszcze czas.
    Teraz czekam na pierwszą wizytę u lekarza. [​IMG]

9. _Roszpunka_

poziomki... mam pomysl...moze zrobimy liste rzeczy ktore sie przydaly a ktore nie i wlepimy w calosci tutaj , w razie zeby nowe mamusie nie zrobily zbednych zakupow i wydaly pieniedzy na naprawde niepotrzebne rzeczy co Ty na to ?

10. reklama
  11. poziomki

12. Hope

Hope podwójna mama :-)

Ja też nie ma nic... Się nie uchowało ;-) Ale o zakupach pomyślę dopiero w przyszłym roku :-)

Poleć forum