reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe zakupocholiczki-czyli co gdzie i za ile

poziomki

mama 00 08 11 13 15
Dołączył(a)
25 Czerwiec 2010
Postów
6 663
Miasto
Birmingham
Jak każde przyszłe mamy będziemy buszować po sklepach,necie i wszystkim co możliwe aby obkupic nasze maluchy,a przy okazji i nasze ciązowe brzuszki:-D
Warto też wiedzieć co kupić a czego nie bo wbrew pozorom często kupujemy rzeczy często wcale nam nie potrzebne.:-p
Tak więc na początek proponuję:
-niemowlaka
-łóżeczko(warto pamiętać o dobrym materacu),wózek
-po kilka par spioszków,body,ze 2 cieplutkie dresiki,
-2 ciepłe,2 cienkie czapeczki(bo tak naprawdę się ich nie używa:tak:)
-3 pary skarpetek
-Pampersy (i tu warto kupić pampersa bo oszczędność się na nas zemści)
-mokre chusteczki(i tu nie polecam pampersa na początku)
- do kąpieli polecam oilatum lub inne delikatne coś i na początku warto kąpać malucha w siemieniu lnianym po kąpieli balsam nie oliwka
-Gaziki jałowe i spirytus do pępuszka
-Waciki do czyszczenia uszek i oczek
-Ciepły i cieńszy kocyk i coś do wózka
-a i oczywiście z 10 pieluch tetrowych i z 6 flanelowych
-przydaje się elektroniczna niania lub zwykłe krótkofalówki:))
Fotelik samochodowy świetnie spełnia role bujaczka
A i 2-3 komplety pościeli
Myslę że na początek to tyle ale pewnie o czyms zapomniałam ale to co na prawde jest potrzebne wyjdzie w praniu



 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
a ja wam powiem ze u mnie z zakupami lipa...
lozeczko mam, wozek tez.... i to wszystko nowka...
ciuszki tak samo kolorki bralismyuniwersalne jak na pierwsze 3 miechy bo liczylismy na kolejna ciaze :-D
a jak bedzie kolejna dziewczynka to nic nie kupimy bo ciuchow to mamy od zarypania... 2 wielkie szafy dla malej:zawstydzona/y::-)
jak bedzie chlopiec to trzeba bedzie cos niebieskiego dokupic....:tak:
posciele mamy materace, no chyba wszystko naprawde:sorry2:

jak dla dziewczynki polecam huggiesy bo pampersy maja siatke i odparzaja pupe przyklejajac sie do niej , a hugiessy nie
a dla chlopca odwrotnie , bo przez siusiaka siatka nie przylega a znow wata z hugiessow oplata sie na grzybku i trzeba czesto oczyszczac bardzo dokladnie
 
o no na przyklad:-D

na chuste bedzie czas :-p

ja to kupie w sumie tylko pampersy male no i cos do kapieli , reszte mam :tak:

ale zawsze moge poradzic niedoswadczonym mamom co sie przyda a co nie:-D
 
Ja jak KAmcia - wszystko kupywane z myślą o drugiej dzidzi i w uniwersalnych kolorkach. No może teraz, młody się nosi bardziej po męsku.
Najgorsze jest to, że to wszystko schowane jest na samym dole w piwnicy, z której graty się już w zasadzie wywalają. Dużo roboty będzie z odgrzebaniem i przejrzeniem. Że o przeprowadzeniu tego wszystkiego do Gdańska nie wspomnę...
No i jeszcze muszę łóżeczko odzyskać, a Maćka przeprowadzić do normalnego i to jak najwcześniej, żeby zmian z dzidzią nie kojarzył...
 
Hmm, a ja nie mam jeszcze nic, no może poza kilkoma świetnymi ciuszkami z secondhandu, którym kiedys nie mogłam sie oprzeć i ślicznym kocykiem, który kiedyś mój M wygrał w jakimś konkursie specjalnie dla Bruna lub Zosi (?).
Ale na kompletowanie wyprawki przyjdzie jeszcze czas.
Teraz czekam na pierwszą wizytę u lekarza.





 
poziomki... mam pomysl...moze zrobimy liste rzeczy ktore sie przydaly a ktore nie i wlepimy w calosci tutaj , w razie zeby nowe mamusie nie zrobily zbednych zakupow i wydaly pieniedzy na naprawde niepotrzebne rzeczy co Ty na to ?
 
reklama
Ja też nie ma nic... Się nie uchowało ;-) Ale o zakupach pomyślę dopiero w przyszłym roku :-)
 
Do góry