reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2008

Wiki, tak będę musiała ją dowozić, albo R jeżdżąc do pracy by ją woził, a ja bym odbierała, z tym akurat najmniejszy problem, gorszy z wyborem przedszkola no i z tymi kilkoma setkami złotych więcej m-cznie...jak pisałam narazie musimy się odkuć...jak mnie nie było, nasze życie nie było kolorowe :dry:
 
reklama
U nas w sumie 6 godzin jest "darmowe" bo od 7 do 13ej.Ale płace średnio za ten czas Klaudii około 200zł,czasem mniej ,czasem więcej.Tak jak w przypadku Dotkass,gdyby miała jeszcze jeżdzic daleko i sama odbierać dziecko to koszt paliwa do tego to już kwota się powiększa....
 
dokładnie Iwonko,koszt paliwa, czas...

a tak jak pisałam, ja nie widzę, by Amela jakoś strasznie cierpiała z tego powodu, że ze mną siedzi...jeździmy w lato na plac zabaw (rewelacyjny- teraz go jeszcze unowocześniają), a w zime, jeździmy na zamknięty w centrum handlowym w Wyszkowie, więc kontakt z dziemi ma- to nie jest tak, że wogóle go nie ma i zamykam ją tylko i wyłącznie w towarystwie dorosłych ;-)
 
oj tak...czas leci jak szalony...jak sobie przypomnę, gdy każda się "rozpakowywała" pamiętam to ja dziś, jak przeżywałyśmy, a to już ponad 3 lata :szok:
 
nam udało się dostać do państwowego, dajemy córę na 7 godzin, to za te 2 "zwyżkowe" godziny plus karmienie w ciągu miesiąca wychodzi nam ok 250zł
ale u nas akurat Ania mocno skorzystała na tym skoczyła w rozwoju szybko do przodu
 
wrublik, my płaciliśmy 650 miesięcznie, ale nie powiem, żeby dobrze zrobiło Amelii to przedszkole...ja nie mówię, że każde przedszkole ma taki sam wpływ na dziecko...my akurat wybraliśmy takie, które było po drodze z pracy do domu i bliżej pracy tak na wszelki wypadek...tutaj bliżej nas przedszkola to też koszt ok 650 zł...więc jeżeli Amela nie chodziłaby codziennie to kilka stówek m-cznie na pewno trzeba by było płacić...byłam w przedszkolu samorządowym zapytać czy na kilka godzin dziennie dałoby radę, albo na 3 dni w tyg, ale niestety (25- cioro dzieci i jedna pani, która zajmuje się wszystkim łącznie z gotowaniem- masakra), więc wolę, żeby była Amela ze mną :-)
 
reklama
Do góry