reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2019

13 tydz.(12t5d) ... ale ten czas leci! Kiedy ktoś pyta, który miesiąc, to muszę liczyć i już sama nie wiem, czy zaczął się 4 czy jeszcze jest 3 :D


Trochę naspamowałam, ale było do nadrobienia 20 stron!!! Szaleństwo ;) Idę sprzątać, może uda mi się wyciągnąć męża na zakupy. Przydałby się i mnie magnez. Są jakieś wskazania ile powinno się go przyjmować? (tak na wszelki wypadek) ;)

Ps. Kwas foliowy jeszcze przyjmujecie? :p Ja tak, ale zaczęłam też suplementację P r e g n a P l u s dla kobiet w ciąży i tam jest olej rybi, żelazo, jod, wit D i też kwas foliowy ... czy kwas foliowy można przedawkować? :p

Co do magnezu ja biorę 3x2 od początku, w obawie przez jakimiś dziwnymi skurczami itp. Natomiast co do kwasu foliowego to zależy. Mi też każdy mówił że nie da się go przedawkowac i że mam brać 5mg codziennie zwykłego kwasu. Po zrobieniu badania poziomu kwasu foliowego wyszło 37 przy normie do 18. Czyli kwas odkładal się w organizmie w toksycznej formie. Zbadałam sobie mutacje po stracie i okazało się że mój organizm nie przyswaja zwykłego kwasu, muszę brać folian. Wybrałam prenatal uno jako że tak jest dużo kwasu foliowego i jest w dwóch formach - tej normalnej która wg lekarzy jest potrzebna dziecku i tej metylowanej którą mój organizm przyswaja. Dla mnie to było dobre rozwiązanie. Ale niestety od tego czasu neguje opinie ludzi którzy mówią że nie da się przedawkowac kwasu foliowego, bo przekonałam się że się da...
PS. A ta mutacja MTHFR dotyczy dosyć sporej ilości kobiet jak się okazało ;)
 
reklama
Ja przez kilka lat brałam zwykły foliowy, a od maja zaczęłam brać właśnie ten metylowany (nie zrobiłam sobie badania, bo nie zdążyłam na poprzednim urlopie) i do teraz biorę właśnie zmetylowany (wcześniej Swanson, teraz Vitals).
 
Co do magnezu ja biorę 3x2 od początku, w obawie przez jakimiś dziwnymi skurczami itp. Natomiast co do kwasu foliowego to zależy. Mi też każdy mówił że nie da się go przedawkowac i że mam brać 5mg codziennie zwykłego kwasu. Po zrobieniu badania poziomu kwasu foliowego wyszło 37 przy normie do 18. Czyli kwas odkładal się w organizmie w toksycznej formie. Zbadałam sobie mutacje po stracie i okazało się że mój organizm nie przyswaja zwykłego kwasu, muszę brać folian. Wybrałam prenatal uno jako że tak jest dużo kwasu foliowego i jest w dwóch formach - tej normalnej która wg lekarzy jest potrzebna dziecku i tej metylowanej którą mój organizm przyswaja. Dla mnie to było dobre rozwiązanie. Ale niestety od tego czasu neguje opinie ludzi którzy mówią że nie da się przedawkowac kwasu foliowego, bo przekonałam się że się da...
PS. A ta mutacja MTHFR dotyczy dosyć sporej ilości kobiet jak się okazało ;)
Właśnie nie wzięłam pod uwagę kobietek właśnie z tą mutacją MTHFR.
 
reklama
Do góry