reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2019

Podobno rękawiczek już się nie stosuje bo to hamuje funkcje poznawcze dziecka a właśnie opuszki palców są idealne do poznawania świata.
Stopy też zaleca się aby były odkryte z tych samych względów .

A co do paznokci, to nie chodzi nawet o opuszki, tylko jest taka blonka która łączy paznokieć z opuszka, i obcinajac paznokcie ja się uszkadza i dochodzi do mega krwawienia
 
reklama
Na początku paznokci nie obcinamy. One są takie przyklejone można powiedzieć. Ja zakładałam te niedrapki czasem na początku, jak gdzieś jakiś paznokietek haczył.
Co do wyprawki to póki co pozamawaiałam higieniczne i chemiczne rzeczy z apteki internetowej. Więc jestem na dobrej drodze. Ciuchy po córce na strychu czekają, ale melodia na pranie i układanie jeszcze nie nadeszła. Do zamówienia mamy gondole do wózka, bo stelaż i spacerówka jest. Ja jeszcze nie wyrosłam z poprzednich pieluch więc mniej mnie ekscytuje kompletowanie wyprawki:hmm:
 
Cześć dziewczyny,
Czy jest oprócz mnie mamusia na maj,która niestety musi leżeć z powodu skróconej szyjki macicy ? :( dwa tygodnie temu było wszystko dobrze aż tu nagle taka wiadomość.. biorę leki i mam założony krążek. Czy któraś z Was może ma podobnie ? Czy to jest już wyrok z leżeniem do końca ciąży?
Hej przepraszam że się wtrace w wasz wątek. Jestem lutowa mama urodziłam 5.02 a od 22 tygodnia miałam założony pessar (niewydolność szyjki). W 22 tygodniu w ciągu miesiąca skrocila mi się o 1,5 cm i zrobiło rozwarcie na cm. Tez miałam w zaleceniach żeby się oszczędzać ale niestety nie miałam jak bo to moja druga ciąża była a w domu dwuletnia córcia. Powiem, Ci ze przez resztę ciąży robiłam wszystko normalnie. Wiadomo nie chodziłam na kilometrowe spacery. Ale zakupy, krótkie spacery. Nie lezalam wcale chyba że w nocy jak szłam spać. Wszystko w granicach rozsądku. Jedyne co to nie dzwigalam młodej. W 38 tyg zdjeli mi pessar a w 39 urodziłam druga córeczkę. Także głowa do góry. Wydaje mi się ze takie leżenie plackiem jest gorsze. Oczywiście porozmawiaj z lekarzem, ale myślę że leżenie do końca ciąży nie będzie konieczne. Chyba że są ku temu jeszcze jakieś inne powody. Życzę Wam wszystkim spokojnych tygodni i lekkich porodów. Pozdrawiam
 
Witajcie dziewczyny, trochę późno ale chciałabym dołączyć :) teoretyczny termin na 29 maja, ale nie wiadomo jak długo blizna po poprzednim CC wytrzyma :/ jest może tu jakaś mama po 2 CC :)?
 
Ja mam krążek od 23 tygodnia. Obecnie jestem dopiero w 25 tygodniu. Do 32 mam polegiwać w domu i tylko wkoło siebie coś zrobić czyli kanapkę, herbatkę i na kanapę. Także nie odpowiem dopóki nie dotrwam chociaż do 28 tygodnia.
 
@luigi89 @LoLaaa a jak wygladala u Was sytuacja z pessrem i badaniami usg 3 trym? Nie ma zadnych przeciwskazan?
Nie ma żadnych. Ja co wizytę miałam nawet dopochwowe żeby sprawdzić czy pessar dobrze leży i miałam sprawdzana cały czas długość szyjki. A usg 3 trymestru i każde inne było wykonywane normalnie jak u kogoś bez pessara.
 
No ja juz prawie 30tydzien i standardowo zalecenia te same co Wy... tylko ciezko tak funkcjoniwac w wersji lezacej :-)

@LoLaaa to mnie pocieszylas heheh. Akurat odpuscilam depilacje bo stwuerdzilam ze badania nie bedzie szyjki [emoji14] no nic... trzeba wiec sie ogarnac :-)
 
reklama
Ja miałam w tym tygodniu wizytę i nie chciał robić dopochwowo żeby nie pobudzić szyjki. Tylko na fotelu sprawdzał. Także zobaczę za 2 tyg czy zbada czy nie przez USG.
 
Do góry