reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2019

Mój szpital stworzyl listę i skorzystałam z niej. Zrezygnowałam jedynie z kaftanikow w obawie, że będą się one "rolować" na pleckach. Stąd zastąpienie ich inną warstwą ubranek tj. body z krótkim rękawem.
 
reklama
Ja z obawy przed urażaniem gojącego się pempuszka zrezygnowałam z półśpiochów w pierwszych tygodniach. Oczywiście potem jak już się zagoi wszystko to najlepsze ubranko jakie znam.
U nas w szpitalu nie ubierają dzieci, musimy mieć swoje ubranka. Ja biorę kaftaniki + śpiochy rozpinane w kroku i body + pajacyk.
 
A i jeszcze coś z rzeczy praktycznych, może któraś z Was skorzysta - te podkłady poporodowe są przynajmniej dla mnie mega niewygodne. Klej kiepski, bez skrzydełek. Ogólnie trzymają się źle. Z tą chłonnością to wata, przypominają te dawne podpaski co nasze babcie nosiły. Przy pierwszym porodzie i teraz wolałam zakładać duże, grube podpaski nocne. Wybrałam naturelle maxi na noc. Rodziłam siłami natury i w dodatku miałam krwotok, a one dały radę.
 
A i jeszcze coś z rzeczy praktycznych, może któraś z Was skorzysta - te podkłady poporodowe są przynajmniej dla mnie mega niewygodne. Klej kiepski, bez skrzydełek. Ogólnie trzymają się źle. Z tą chłonnością to wata, przypominają te dawne podpaski co nasze babcie nosiły. Przy pierwszym porodzie i teraz wolałam zakładać duże, grube podpaski nocne. Wybrałam naturelle maxi na noc. Rodziłam siłami natury i w dodatku miałam krwotok, a one dały radę.
Czy piszesz o tych podkladach z Canpol?
 
Ja po porodzie tylko bella mama, ze względu na to że nie ma tej warstwy plastiku i jest lepszy dostęp powietrza. Gdzieś o tym nawet mamaginekolog wspominala

Ubranka do szpitala to u mnie body plus pajac i ewentualnie czapeczka
 
Hej.

U mnie podpaski to tylko bella mama na poczatku.

Ubranka ktore biore to zestawy body na dlugi+legi+skarpetki+czapeczka, body na krotki+legi+skarpeteczki+czapeczka i 3 zestaw to spiochy +czapeczka.
 
Dziewczyny, jestem po wizycie u swojego lekarza (wczoraj ją miałam). Tak mi ciśnienie podniósł, że tak się wcześniej nie zdarzyło... Ale może któraś wie więcej. A mianowicie czy jeżeli mam mieć planowaną cesarke to mi jej nie ustalą? Bo mam sprzeczne informacje.. Ten mówi, że się nie da, gdzie wcześniej mówił żebym się w 38 tygodniu do szpitala zgłosiła.. A Pani doktor, z którą rozmawiałam z tego szpitala, w którym chce rodzić powiedziała, że muszę mieć od niego skierowanie. Czy mogła ta jego odpowiedź wynikać z tego, że po prostu jest to człowiek, który nie lubi wystawiać jakichkolwiek skierowań?
A i jeszcze jedno. Czy w 9 miesiącu mierzył Wam wasz lekarz szyjke?
PS. Chodzę na NFZ. A czasami mam wrażenie jakbym chodziła prywatnie. 3 razy dał mi tylko skierowanie na krew i mocz w ciąży. Resztę robiłam wyniki na własną rękę.
 
reklama
Na planowane cc musisz mieć skierowanie i z nim ustalasz termin w szpitalu.

Co do ktg to ja będę mieć pierwsze w dniu terminu. To moja trzecia ciąża i zawsze tak samo z tym ktg mam
 
Do góry