reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

Co do imion to dla chłopca już zdecydowałam: Antonio, po dziadku który zmarł kilka dni temu (tata mojego męża, kochany człowiek wszyscy mówili na niego Tonino, fajnie byłoby mieć małego Tonino w domu 🥰).
A jeśli będzie córeczka to najbardziej skłaniam się do imienia Maria (po włosku wymawia się Marija), bo jest tradycyjne, a tutaj, odwrotnie niż w Polsce to nie jest popularne imię. Podoba mi się tez Sofia i Emma (ale są dość modne a niezbyt lubię jak połowa dzieci w przedszkolu się potem obraca na to samo imię).
 
reklama
My co do imion to jeszcze nie zastanawialiśmy się w sumie :) ale dla chłopca podobają mi się Wiktor i Oliwier. Dla dziewczynki ciężej będzie...żadne mnie nie przekonuje na 100%. Ale może Oktawia, Amelia, Nikolina lub Nikola:p w pierwszej ciąży od razu wiedziałam ze dziewczynka będzie Adrianna a teraz już kłopot :D
 
Widzę, że Zuzie na tapecie. Ja mam w domu Zuzie i Zosie [emoji4] imiona to Maksymilian lub Nikodem, imion dla dziewczynki na razie nie biorę pod uwagę, marzę o chłopcu
My dziś spacer z dziećmi, sale zabaw zaliczylismy, mąż w pracy [emoji849]
 
Hej kochane ❤ cały weekend się tutaj nie odzywałam bo totalnie nie miałam czasu, strasznie zabiegany był, ale starałam się zaglądać i patrzeć co tu się dzieje i jak się czujecie :) teraz już leżę w łóżku, partner w pracy do 12 w nocy więc mam czas, żeby Was nadrobić i odpisać. Niestety dzisiaj czułam się całe popołudnie fatalnie, nawet zdarzyło mi się pod wieczór wymiotować, więc mam zamiar szybko uciec dzisiaj spać i się nie męczyć, szczególnie, że jutro jedziemy w odwiedziny do mojej ciotki, a później na urodziny teściowej. Więc mam nadzieję, że to tylko dzisiaj miałam taki kryzys...


Widzę, że już myślicie o imionach. Ja jeszcze nie wiem kto tam w brzuszku u mnie mieszka, ale jeśli będzie księżniczka, to na pewno Alicja. Mojemu strasznie podoba się to imie i nie odpuści chyba, jak córy tak nie nazwie. Mi w sumie tez się od niego udzieliło i spodobało. A jeśli chłopak, to jeszcze nie wiemy. Podoba mi się imię Nikodem, Radek, Franek, Tymek, Antoś również ale teść ma tak na imie wiec raczej odpadnie ;):D
 
Ostatnia edycja:
Ja mam imie na M a maz na A, wymyslil ze dzieci tez beda mialy tak na imie... Mamy Michala, ale to wyszlo spontanicznie i to dluga smieszna historia, mamy tez Anie, po mojej babci i syn powiedzial, ze chcialby wybrac imie, ale u niego niezmiennie od jakiegos czasu zdecydowanie Kacper lub Alicja i chyba nie bedzie wyjscia :-)
 
Podoba mi się tez Sofia i Emma (ale są dość modne a niezbyt lubię jak połowa dzieci w przedszkolu się potem obraca na to samo imię).
ostatnio w przedszkolu uważniej przyglądam się imionom na szafeczkach. już w piaskownicy zauważyłam że jeśli głośno zawoła się pewnymi imionami to połowa placu zabaw się zacznie rozglądać ale w przedszkolu wyraźnie widać które imiona są na topie. w grupie 3latków jest 4 chłopców którzy nazywają się tak samo, dzieci mówią do nich po nazwisku żeby je rozróżnić 😮
 
Za nami ciężki dzień, odwiedziny u teściowej, potem u mojej mamy, a tam moja babcia i ciocia z rodzina. A że nic nie wiedzą o ciąży i dzisiaj jakoś nie miałam weny do informowania ich o tym to co się nawciągałam brzucha to moje. Dobrze, że w miare luźny sweter miałam. [emoji23]
Wróciłam do domu to pierwszy raz miałam uczucie jak się brzuch stawia. Teraz leże i odpoczywam.
Moja starsza córka ma na imię Konstancja. Teraz też czekamy na dziewczynkę więc nawet imion dla chłopców nawet nie rozważam.
A z imion dla dziewczynek to pojechałam po bandzie. Zoja, Flora, Flawia, Gaja, Halszka. Mąż jedynie jest w stanie przełknąć ostatnie imię, ale mam jeszcze czas żeby go przekabacić. [emoji1]
 
reklama
Co do imion to dla chłopca już zdecydowałam: Antonio, po dziadku który zmarł kilka dni temu (tata mojego męża, kochany człowiek wszyscy mówili na niego Tonino, fajnie byłoby mieć małego Tonino w domu [emoji3059]).
A jeśli będzie córeczka to najbardziej skłaniam się do imienia Maria (po włosku wymawia się Marija), bo jest tradycyjne, a tutaj, odwrotnie niż w Polsce to nie jest popularne imię. Podoba mi się tez Sofia i Emma (ale są dość modne a niezbyt lubię jak połowa dzieci w przedszkolu się potem obraca na to samo imię).
Mamy podobne myslenie! Ja tez nie chciałam popularnego imienia, jakiegos wymyslnego też nie ;)
Dawid zarówno w polsce jak i w niemczech był na 30 którymś miejscu, więc idealnie ;) imię znane każdemu ale nie spotykane na każdym kroku:)
Teraz też na pewno nie wybiorę popularnego imienia :)
Dla dziewczynki bardzo podoba mi sie Natalia.
 
Do góry