reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

A ja zapytam o waszą wagę. Czy coś wam przybyło lub ubyło z kg? Bo u mnie waga na -1 kg nawet 😯 zaraz zaczynam 17 tc. Ale ważę dosyć sporo około 70 kg, więc dziecko ma z czego czerpać z zapasów 😁 wiadomo jem ale bez kalorycznych szaleństw.
U mnie po pierwszym trymestrze -2 kg, teraz powoli odrabiam i jest -0,5kg, ostatnio tyję po 0,5 kg na tydzień. Wydawało mi się, że brzuch jest tylko lekko zaokrąglony, ale w sobote na urodzinach koleżanki syna wszystkie mamy obsypały mnie gratulacjami 😂 brzuch widać chyba bardziej niż myślałam.
 
reklama
U mnie po pierwszym trymestrze -2 kg, teraz powoli odrabiam i jest -0,5kg, ostatnio tyję po 0,5 kg na tydzień. Wydawało mi się, że brzuch jest tylko lekko zaokrąglony, ale w sobote na urodzinach koleżanki syna wszystkie mamy obsypały mnie gratulacjami 😂 brzuch widać chyba bardziej niż myślałam.
Tak ma byc :)Brzusio ma rosnac a Dzidzie w nim :)
 
Zapisałam się też na bezpłatne zajęcia do szkoły rodzenia. Zajęcia zaczynają się 18.12. Wtedy będę zaczynac 20 tc Myślicie żto za wcześnie i potrzebuje od lekarza jakies zaświadczenie że mogę uczeszczac czy tak poprostu.? Była też info że najlepiej zacząć zajęcia w 21-24 tc. Zajęcia trwają 12 tyg, raz na tydzień. A że to wypada w środę 25.12 i 1.01 odpada już 2 tyg do tylu. Wyliczyłam że ostatnie zajęcia 1.04 czyli w 33 tv a mój termin 13-14.05. Minus jest taki że musze dojechać do miasta wojewódzkiego 50 km i komunikacja. Mąż zabiera auto i jeździ codziennie właśnie do tego miasta do pracy więc by mnie odbierał. Im wcześniej tym lepiej,bo końcówka ciężko mi będzie napewno busem czy pociągiem już dojechać. W swoim mieście bez auta spokojnie mam lekarza i miasteczko w bliskim zasięgu.
Uważam, że dobrze robisz :)
 
A ja zapytam o waszą wagę. Czy coś wam przybyło lub ubyło z kg? Bo u mnie waga na -1 kg nawet 😯 zaraz zaczynam 17 tc. Ale ważę dosyć sporo około 70 kg, więc dziecko ma z czego czerpać z zapasów 😁 wiadomo jem ale bez kalorycznych szaleństw.
Ja startowałam z waga 63, spadła do 61 w pierwszym trymestrze teraz 61,5 kg zaczyna cos ruszać, ale nie ukrywam że się pilnuje zamiast słodyczy owoce wciskam.
 

Sprawdźcie sobie chociaż u mnie pokazuje w normie ale też ze mogło by być +4
U mnie pokazuje niedowage z czym się kompletnie nie zgadzam... w pierwszej ciąży przytylam 19 kg i pokazało mi ze to w normie , a to zdecydowanie za dużo. Moja Pani doktor ciagle na mnie krzyczała, zebym uważała bo później ciężko zrzucić i miala racje jak zachodzilam w ciążę mialam 56 kg jak rodzilam 75 , waga spadła do 62 , bardzo musialam się namoczyć zeby zrzucić do 58 i 3 lata po porodzie skoczyla znow na 63 , jestem osobą aktywna , ćwiczę, ale jednak wiek robi swoje i trzeba się pilnować, ale nie być cale Zycie na diecie.
 
Kochane was tez tak pobolewal brzuch dolem po prawej stronie tylko niby takie ciągnięcia ale mam to juz 3 dni..
Mnie ciągnie w pachwinach dość często, ale to ponoć więzadła i tak może być. Czasem mam taki tydzień, że ciągnie codziennie, a potem tydzień spokoju. Nie jest to przyjemne, ale chyba normalne :)
 
A mój brzuszek wyglada aktualnie tak. W pierwszej ciąży taki brzuch mialam w 7 miesiacu haha . Teraz mam 14+2
20191125_095226.jpg
 
reklama
Do góry