reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

reklama
Dzieci są więcej czasu u Ciebie?
U nas też już 2 lata prawie minęły ale pamiętam,że jak pierwszy raz synek pojechał na tydzień w wakacje do taty to mi pękło serce..nie umiałam sobie znaleźć miejsca. Teraz już się przyzwyczaiłam i wykorzystuje ten czas na obowiązki i własne przyjemności :)
U nas wizyty weekendowe co 2 tyg, syn zazwyczaj zostaje na noc a córka raczej woli wracać do domu.
Czasem jak coś mamy zaplanowane jak np jutro to nie widza się przez 4 tyg. Czasem dzwonią do siebie.
Mnie tez ciężko było się przyzwyczaić ale teraz tak jak piszesz, korzystam z czasu dla siebie :)
 
Cześć mamuśki [emoji112][emoji3590]
Co na przeziębienie? Bo gardło boli tak, że nie mogę przełknąć śliny, śpię z papierem toaletowym, bo katar cieknie bez przerwy i nie wiem czym się ratować, może wy coś polecacie? [emoji855]
I jak wy się czujecie? Jak tam wasze ciążowe objawy? U mnie na razie tylko ból piersi i lekkie mdłości z rana zanim coś zjem.
 
Cześć mamuśki [emoji112][emoji3590]
Co na przeziębienie? Bo gardło boli tak, że nie mogę przełknąć śliny, śpię z papierem toaletowym, bo katar cieknie bez przerwy i nie wiem czym się ratować, może wy coś polecacie? [emoji855]
I jak wy się czujecie? Jak tam wasze ciążowe objawy? U mnie na razie tylko ból piersi i lekkie mdłości z rana zanim coś zjem.
Najlepiej coś naturalnego, herbata z sokiem malinowym, syrop z cebuli a gardło możesz płukać woda utleniona - jeśli masz ropne zapalenie to fajnie się wypłucze.
Ewentualnie ja brałam chyba rutinoscorbin.
 
U nas wizyty weekendowe co 2 tyg, syn zazwyczaj zostaje na noc a córka raczej woli wracać do domu.
Czasem jak coś mamy zaplanowane jak np jutro to nie widza się przez 4 tyg. Czasem dzwonią do siebie.
Mnie tez ciężko było się przyzwyczaić ale teraz tak jak piszesz, korzystam z czasu dla siebie :)

To u Was o wiele rzadziej. U nas dziadkowie mocno popychali do szerokich kontaktów a sędzina była pro tatusiowa. Więc u nas co 2 weekend od piątku do pon , każda środa z nocowaniem i jeszcze co 2 tygodnie dwa popołudnia. Syn chce jeździć ,bo ma tam psa i dobra relacje z babcia - gdyby nie to to nie byłby taki chętny.
 
Cześć mamuśki [emoji112][emoji3590]
Co na przeziębienie? Bo gardło boli tak, że nie mogę przełknąć śliny, śpię z papierem toaletowym, bo katar cieknie bez przerwy i nie wiem czym się ratować, może wy coś polecacie? [emoji855]
I jak wy się czujecie? Jak tam wasze ciążowe objawy? U mnie na razie tylko ból piersi i lekkie mdłości z rana zanim coś zjem.
Cześć
U mnie najbardziej pomagało płukanie gardła wodą ze solą. No i jadłam bardzo dużo surowego czosnku. Wydaje mi się, że to pomagało wyjść z przeziębienia. Do tego woda z cytryną i miodem.
 
Cześć mamuśki [emoji112][emoji3590]
Co na przeziębienie? Bo gardło boli tak, że nie mogę przełknąć śliny, śpię z papierem toaletowym, bo katar cieknie bez przerwy i nie wiem czym się ratować, może wy coś polecacie? [emoji855]
I jak wy się czujecie? Jak tam wasze ciążowe objawy? U mnie na razie tylko ból piersi i lekkie mdłości z rana zanim coś zjem.
Na gardło pastylki ziołowe do ssania (bez żadnych substancji czynnych i przeciwbólowych), na katar inhalacje (można nalać do garnka wrzątku i łyżkę soli kuchennej i trzymać głowę nad garnkiem), a na ból i gorączkę można stosować paracetamol - dawkowanie wg ulotki, jest bezpieczny w każdym trymestrze ciąży :) No i herbatka z miodem i cytryną obowiązkowo.
 
reklama
Witam się piatkowo
Mam dzisiaj powtórkę bety, stresik lekki jest...
Daj znac jak wyniki [emoji846]

Dziewczyny mnie mdłości lekko mecza z rana przed jedzeniem a później ustepuja i mam nadzieję że tym razem nie bede wymiotować przez większość ciazy [emoji57]

My na razie synowi jeszcze nie mowimy o dzidzi, chcemy aby juz ciąża byla ba etapie bezpieczniejszym i nawet rodzicom powiemy pewnie za jakieś 2-3 tygodnie a jakby syn sie dowiedzial to by wszystko rozklepal [emoji6]

W pracy też chce jeszcze z 2 tygodnie poczekać nim powiem tym bardziej że ja do 12tc nie mam szans sprawdzić co tam sie dzieje, nie wiem tylko jak im wytlumacze moje czeste sikanie [emoji2368] jakas masakra z tym jest.


Co do przeziębienia to na początku ciąży paracetamol i rutinoscorbin. Ja w pierwszej ciazy leczylam sie mlekiem z miodem, czosnkiem i maslem i oby teraz mnie nic nie dopadło bo u mnie zawsze konczy sie zatokami i antybiotykiem [emoji2356]


Ps. Jak na aplikacji udostępnić kilka cytatów?
 
Do góry