reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

Dziewczyny. Z wrzucaniem zdjęć i obecnością faceta przy porodzie to każdego z nas indywidualna sprawa ;). Plus może się pozmieniać.

Myślę że to co może nam pomóc to podzielenie się różnymi pomysłami na to jak możemy sobie poprawić humor w okresie ciazy - jakieś formy relaksu, zainteresowania, aktywności.
Co wy na to ? Macie jakieś patenty z poprzednich ciaz albo po prostu jakieś pomysly, pasje którymi zainspirujecie resztę ?

Będę wdzięczna!
 
reklama
Przyczytalam, że od 10 tyg. USG przez powłoki brzuszne już . Czyli to prenatalne już również ? Jak to jest bo u mnie pierwsza ciąża. Moj by chciał pójść ale właśnie jak będzie już przez brzuszek. I nie wiem czy na prenatalne czy kolejne połówkowe. Zależy też jak akurat wypadnie mu z pracą.

Ja już w przychodni i czekam na pobranie krwii.
Na ostatniej wizycie 10+4 miałam badanie dopochwowe i przez brzuch. Prenatalne zależą od ulozenia dziecka i jak je dobrze widać . Możesz mieć robione dopochwowo, nie ma reguły.
 
Przyczytalam, że od 10 tyg. USG przez powłoki brzuszne już . Czyli to prenatalne już również ? Jak to jest bo u mnie pierwsza ciąża. Moj by chciał pójść ale właśnie jak będzie już przez brzuszek. I nie wiem czy na prenatalne czy kolejne połówkowe. Zależy też jak akurat wypadnie mu z pracą.

Ja już w przychodni i czekam na pobranie krwii.
Na 100% to dopiero polowkowe. W 12 tyg jeszcze może być potrzeba dopochowowo
 
Moj maz chodzila na wszystkie usg po 12 tyg, nie chcialam, zeby byl na tych dopochwowych. Byl przy obu porodach, jest mega uczulony na szpitale, nawet pobranie krwi czy szczepionki z dziecmi, slaby na medyczne przypadki hehe ale przy porodach chcial byc. Pierwszy mialam tragiczny, dziecko zle wychodzilo, robil mi prysznice, masaze, widzial tyle, ze ja samej bym sie nie dotknela chyba potem. Byl przy wyciaganiu vacum...bez niego bym nie dala rady. Drugi porod 40 min wiec miodzio :-)
 
Hej.
Ja pamietam przez powłoki brzuszne usg miałam dopiero gdzieś od 12/13 tc. I nie było problemu z tym żeby zobaczyć co tam u dzidziusia się dzieje.

Dołączyłam do grona tych z Was, które mają problemy ze spaniem. Mam wrażenie, że w dzień lepiej mi to idzie niż w nocy - a zmęczenie sięga ostatnio zenitu:o
Dzisiaj w nocy zjadłam prawie pół szufladki ptasiego mleczka ... nie wiem co mnie napadło.!!!
Dziewczyny wklejam link - nie wiem ile z Was jest świadoma tego, ale jako, że jesteśmy w ciąży mamy prawo do pełnego leczenia ząbków włącznie z usuwaniem kamienia nazębnego : Link do: Ważny i bezpłatny zabieg, z którego powinny korzystać kobiety w ciąży, a o nim nie wiedzą. . Niewiele osób o tym wie, lekarze o tym nie mówią, a może którejś z Was się przyda :)
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny :)

Przywitam się i ja - dziś 8t6d. Przychodzę do Was z wątku in vitro. Choć mój cud jest naturalny. Pisze „cud”, bo u mnie sprawa jest dosyć skomplikowana. Mam 37 lat, niedrożne jajowody, jestem po 2 transferach, gdzie były cb. Om 11.08, pozniej miałam pierwsze szczepienie limfocytami partnera zlecone przez immunologa. Jeszcze gdzieś wyczytałam, ze borowina rozpuszcza zrosty i przez 11 dni robiłam sobie z niej okłady. Okres zawsze co 28 dni jak w zegarku. Gdy miał przyjsc z M kończyliśmy sami wykańczanie domu i przeprowadzaliśmy się. Sama malowałam 140m, nosiłam meble do przeprowadzki, ogolnie wielki hardkor. Dzień, drugi spóźnienia i byłam przekonana, ze to z przemęczenia, ale 13 w piątek zrobiłam test, tak zupełnie pro forma, żeby mieć czyste sumienie przed kolejnym szczepieniem. Uwierzcie jak zobaczyłam 2 kreski to z 6 razy czytałam instrukcje testu i szukałam 3 kreski, bo to wydawało mi się niemozliwe. Nigdy wcześniej nie byłam w naturalnej ciazy. Taka niespodzianka w nowym już domu:)

Wczoraj byłam na podglądaniu fasolki i wszystko jest Ok. Serduszko bije 171, misiu haribo ma 2,17mm❤️
Ciagle jestem pełna obaw i dalej nie wierze, ze spotkało mnie to wszystko:)
 
mój chodził na prenatalne i teraz też będzie chodził. Mialam cc ale że mamy chody w szpitalu to dostał dziecko od razu. Czasami na 1 prentalnych już robią przez powloki zależy jak dziecko ulożone im jest się chudszym tym tez lepiej widać przez powloki
 
Ktoś wizytuje jeszcze w tym tygodniu? Ja mam wizytę 28.10. ale przez te wszystkie smutne wiadomości tutaj na forum nie wiem czy wytrzymam tyle czasu nie wiedząc czy jest „ok”. Staram się nastawiać pozytywnie, bo czuje że jest z dzidzią wszystko dobrze, ale wiecie jak jest ;)
 
reklama
Dziewczyny. Z wrzucaniem zdjęć i obecnością faceta przy porodzie to każdego z nas indywidualna sprawa ;). Plus może się pozmieniać.

Myślę że to co może nam pomóc to podzielenie się różnymi pomysłami na to jak możemy sobie poprawić humor w okresie ciazy - jakieś formy relaksu, zainteresowania, aktywności.
Co wy na to ? Macie jakieś patenty z poprzednich ciaz albo po prostu jakieś pomysly, pasje którymi zainspirujecie resztę ?

Będę wdzięczna!
Ja dużo gotuję[emoji4] W ciąży mogę się całkowicie oddać tej pasji, bo mam czas. Dziś już od rana robię farsz na ruskie i zaraz zabieram się za ciasto[emoji123] Spróbuję też znaleźć troszkę czasu na szycie, ale to może nie być takie łatwe [emoji12]
 
Do góry