reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

@Milcziena ale skąd u Ciebie takie myśli, lekarz coś sugerował?? Praktycznie każdy gin proponuję Pappa. Ja w majowej ciąży która stracilam miałam prenatalne i lekarz też wspominał o Pappa mimo że badanie wyszło ok. Jeszcze mówił że niestety trzeba prywatnie ale jak coś to mi opis może do niego zrobić, także nie martw się kochana na zaś jeżeli nie ma potrzeby
Sama nie wiem skąd takie myśli...
Test PAPP-A robiłam, więc musiał mieć na myśli te drogie badania DNA płodu z krwi matki. Nifty? Sanco? Czy jakoś tak...
Skorygowane ryzyko trisomii 21 wyszło 1:2141...
Maluch miał 7,24cm, widoczną kość nosowa i przezierność karkowa 2,6mm - to mnie najbardziej martwi, bo norma jest przecież do 2,5mm...
IMG_20191031_175755.jpeg
 
reklama
Ja nic o trachykardii nie słyszałam na żadnej wizycie, a jestem dzisiaj 15t2d więc już trochę badań od tamtego skoku miałam [emoji6] tak więc spokojnie moim zdaniem nie ma co się martwic, prenatalne wyszły mi super [emoji3526]
Oo to super bo dostalam skierowanie na prenatalne i bylo napisane 183 uderzen tachykardia wiec juz sie wystraszylam ze moze faktycznie za szybko pracuje serducho
 
Dzięki dziewczyny [emoji172] ja już taka jestem że się stresuję wszystkim.
A jak sobie radziłyscie jak dzieci zaczynały ząbkować? To mnie chyba najbardziej przeraża...

nigdy mnie nie ugryzł ale mial wtedy moze 4 zęby :)

@katv super :) ja bardzo chce karmić dłużej tym razem. z założenia do ok 2 lat ale zobaczymy jak wyjdzie w praniu
 
Ja nic o trachykardii nie słyszałam na żadnej wizycie, a jestem dzisiaj 15t2d więc już trochę badań od tamtego skoku miałam [emoji6] tak więc spokojnie moim zdaniem nie ma co się martwic, prenatalne wyszły mi super [emoji3526]
No to.mnie pocieszylas :)dziękuję a prenatalne badania teraz ma kazda mama ?
 
Byłam na wizycie. Jakiś dziwnie było. Nie y dobra P. Doktor Ale na ist nic nie opowiadała tylko mierzyła. Z wrażenia nie zdążyłam zapytać czy mąż może być na USG.mloda położona poprzecznie. Z lewej strony brzucha. Wygląda wszystko prawidłowo. Kolejna wizyta 7-12. 9-12 mam natomiast połówkowe na NFZ. Myślicie że to czymś grozi takie USG prawie dzień po dniu?
 
No coś Ty, nie czytaj takich głupot!! Każde piersi są inne. 1 córe karmilam 6mc,az dostałam zapalenia cycocha, fakt bolało, ale kapusta i antybiotyk, lekki masaż zrobił swoje.
Z tym że młoda odstawila mnie na bok hihi
Syna karmilam 2lata, przed 2 urodzinami ja stwierdziłam dość. Przez ten czas ani razu nic złego się nie działo!
Oo też bym chciała karmić piersią 2 lata. ;)
Niestety u mnie po 1,5 miesiąca musiałam wybrać albo mm, albo kpi.
I kpi pociągnęłam cały rok z czego jestem dumna.
 
Byłam na wizycie. Jakiś dziwnie było. Nie y dobra P. Doktor Ale na ist nic nie opowiadała tylko mierzyła. Z wrażenia nie zdążyłam zapytać czy mąż może być na USG.mloda położona poprzecznie. Z lewej strony brzucha. Wygląda wszystko prawidłowo. Kolejna wizyta 7-12. 9-12 mam natomiast połówkowe na NFZ. Myślicie że to czymś grozi takie USG prawie dzień po dniu?
Lekarze tez ludzie moze miala gorszy dzien :)A jesli chodzi o Usg to po 12 tyg mozna miec co 2 dni spokojnie
 
Refundowane są po chyba 35 roku życia. Ale lekarze zalecają je wszystkim - dużo informacji można z nich się dowiedzieć, nie tylko o chorobach genetycznych, ale też np o prawdopodobieństwie przedwczesnego porodu. Ja robiłam tylko USG genetyczne (lekarz , który je robił, powiedział, ze nie widzi sensu robienia testu z krwi, ale oczywiście jak chce to mogę, ale nie robiłam). Mam 27 lat 2 ciąża (pierwsza poroniłam w 6t)
No to.mnie pocieszylas :)dziękuję a prenatalne badania teraz ma kazda mama ?
 
Myślałam co u Ciebie właśnie, a wydawało mi się, że wizytę u genetyka masz jutro.
Biedna, jeszcze naczekasz się w nerwach tyle czasu. Tulę mocno. [emoji11]

Staram sie nie nakręcać. Pani powiedziała że rozmiar płodu i brak zauważonych wad na usg to dobry prognostyk, ale 10 razy zaniżone pappa jednak podejrzane. Przyczyny mogą być rożne, w sumie nic nie wiadomo.
Kazała się relaksować i nie martwić bo to źle wpływa na rozwój płodu.
 
reklama
Byłam na wizycie. Jakiś dziwnie było. Nie y dobra P. Doktor Ale na ist nic nie opowiadała tylko mierzyła. Z wrażenia nie zdążyłam zapytać czy mąż może być na USG.mloda położona poprzecznie. Z lewej strony brzucha. Wygląda wszystko prawidłowo. Kolejna wizyta 7-12. 9-12 mam natomiast połówkowe na NFZ. Myślicie że to czymś grozi takie USG prawie dzień po dniu?
Zadne usg ani normalnie, ani 3d, 4d niczym nie grozi mozesz codziennie robic.
 
Do góry