reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

reklama
A dziewczynki od rana już dyskutują [emoji23] nie mogę z Wami. My kobiety to zawsze mamy tematy.

Ja z takim pytaniem. To prawda że najbardziej newralgiczny okres jest do ósmego tygodnia?

Ale zła na siebie za to co napiszę, ale siódmego mam iść oddać krew na tą biochemię do testów papa tak się zastanawiam czy w tym dniu nie wykonać jeszcze usg czy wszystko jest ok… Ale z drugiej strony Kuźwa dlaczego ma być źle. Az się boję napisać o co mi chodzi.

Wrocilan do kawy który znowu zaczęła mi nawet smakować i jak wypije jedna dziennie to mam jakiegoś moralniaka...
 
To mialam identyczne porody jak Ty :)
Jechałam do szpitala na ostatnie chwile.
Z córką przed 2 wychodzilam z domu, a po 3byla już na świecie.
Z synem po północy na taksi, a o 2 się urodził.
Szaleństwo :D
Przy obydwoch porodach przebojali mi pęcherz. Jestem ciekawa jakie to uczucie jak pęka sam... Chodź, z 2strony, jak pomyślę że może pęknąc a akcja będzie się przedłużać.. To może nie chce ciekawości zaspakajac :)
No to piona :-D oby sie nam znowu fartło
 
Jeszcze co do kotów.. Wie z Was może jak nazywa się ten kwiat??
Niestety mąż kupując nie skonsultowal tego ze mną, i nie wiem czy nie jest trujacy dla kotów.
Nie znam nazwy.. Jedyne co wiem, to to że mój kot oszalał na jego punkcie i zjada liście.. Odganiam jak mogę, ale kunda i tak go dopada.
Boję się żeby nie zrobiła sobie jakiejś rewolucji w żołądku!

Zobacz załącznik 1040539
Nie wiem co to za roślina. Zapytaj może na fb na jakieś grupie roślinnej. Ale na Twoim miejscu bałabym się nie tyle o rewolucje u kota, a o zatrucie. Trujące rośliny często prowadzą do najgorszego :/ ja nie mam przez to żadnych kwiatów w domu poza kaktusami i jednym storczykiem schowany w sypialni..
 
A dziewczynki od rana już dyskutują [emoji23] nie mogę z Wami. My kobiety to zawsze mamy tematy.

Ja z takim pytaniem. To prawda że najbardziej newralgiczny okres jest do ósmego tygodnia?

Ale zła na siebie za to co napiszę, ale siódmego mam iść oddać krew na tą biochemię do testów papa tak się zastanawiam czy w tym dniu nie wykonać jeszcze usg czy wszystko jest ok… Ale z drugiej strony Kuźwa dlaczego ma być źle. Az się boję napisać o co mi chodzi.

Wrocilan do kawy który znowu zaczęła mi nawet smakować i jak wypije jedna dziennie to mam jakiegoś moralniaka...
Ja pije ciagle kawe. Mam za niskie ciśnienie
Pije 2-3 filiżanki dziennie takie delikatne z mlekiem.
 
No mi brzuszek też odstaje, ale przez to, że ogólnie schudłam to dalej wszystko jest dobre, a nawet przyduże :D Ile powinno się tak zdrowo przytyć w ciąży?
Ok 15 kg chyba. To jest tak na tip top. Ale ja mam tendencje do zatrzymywania wody. Wiec raczej nie uda się tylko 15. Pomimo se chodzę codziennie na basen i staram się nie objadać i jeść zdrowo to widzę jak rosnę. No ale jak dla mnie warto. Długo walczyłam o ta ciaze i jest ona dla mnie jak cud wiec nawet jak mam przytyć 50 to trudno:)
 
Dziewczynki trzymajcie dzisiaj kciuki na 10:45 mam usg prenatalne :) juz panikuje od rana, wczoraj jeszcze bylam oazą spokoju...
Trzymamy kciuki!

1 dziecko szczęśliwa niespodzianka (z byłym mężem)
2 dziecko (teraz ciąża) przestaliśmy zabezpieczać sie z początkiem roku. A wakacje były tj dzikie od seksu :p


Hejka. Nic mi się dziś nie chce. Cały dzień bym przeleżała w łóżku z chęcią.
Z rana dziś mnie brzuch zakuł aż się przestraszyłam.



Chustonoszenia chcę się nauczyć bo na klatce wózka nie zostawie a znosić go i wnosić kilka raxy dziennie po cc to ciężko a befe musiała by zaprowadzić starszaka do szkoły i odebrać.
Ja od początku stawiam na Tule ftg. Z chustami nigdy mi nie było po drodze.

Właśnie zaczęłam liczyć i kurczę możliwe, że nie poznam płci do imprezy. Z tego co czytałam to poznać można tak od 17 tygodnia wzwyż A najlepiej na polowkowyxh.
Ja na imprezie będę wchodziła w 18 tydzień..
14.11 Mam prenatalne dopiero.
Kurczę nie wiem jak mogłam wcześniej tego nie policzyć [emoji57]
Ja wiedziałam w 16tc ;)

Dziewczynki a ja mam pytanie, jak dlugo sie starałyście sie o dzidzie? :) czy to byly niespodzianki?
My przeszło rok. Potem okazało się ze mam bardzo cienkie endometrium i male szanse na ciąże, a po miesiacu od tej info zrobiłam test i jestem w ciazy :)

Ja o wózkach nie myślę jeszcze, pozbylismy się wszystkiego po dziaciach, więc czeka nas zakup wyprawki od a do z ale to za kilka miesięcy.
Dziewczyny gdzie kupujecie ciuchy ciążowe? Żeby nie wydać majątku na 4 miesiące chodzenia. Muszę kupić kurtkę zimową, jakiś sweterek, jeansy, może kiecke.
Ja kupuje na promocji nowe, ale tez udało mi się kupić spodnie z hm w idealnym stanke za £4 w charity shopie i resztę ciuchów tez myśle będę szukać używanych.

Ja mam drugie i zarazem ostatnie USG w 20 tc. Wykonuje się je tutaj między 18 a 22 tc. W Szwecji jeśli masz poniżej 35 lat (w niektórych miejscowościach poniżej 32 lat) to ma masz wykonywane tylko to jedno USG przez całą ciążę. Mnie z racji wieku wykonają aż 2.

A jaki model Bugaboo ci się podoba?
Z tym usg to niezle. Ja wczoraj zastanawiałam się jak tu postępują z za szybko skracającą się szyjka jak jej w ogóle nie sprawdzają, nie wspominając o hipotrofii itd:/ zdecydowanie wolałabym prowadzić ciąże w Pl.

Co do bugaboo to raczej te większe typu camelon bo te małe bee czy ant nie podobaja mi się. Za nisko maluszek leży i nawet nie maja gondoli a wkład.
 
Dziewczynki trzymajcie dzisiaj kciuki na 10:45 mam usg prenatalne :) juz panikuje od rana, wczoraj jeszcze bylam oazą spokoju...


Trzymam kciuki !
Jejku nie mogę Was znowu nadrobić a wczoraj już prawie mi się to udało.

Co do ubrań ciążowych zostaje mi tylko Hm bo mam rozmiar 34. Wiec kupiłam jedne jeansy i leginsy bo miałam 15% zniżki na całe zakupy. Jeszcze mam problem z kurtka bo nie mam żadnej i nie mam pojęcia jaka kupić żeby się w niej zmieścić.

A z każda ciąża nam poszło bardzo szybko pierszy lub drugi cykl i się udało. Endokrynolog moja twierdzi, ze to naprawdę cud przy hashimoto tak szybko zachodzic w ciąze. I ze powinnismy się cieszyć.
W domu już mamy 3,5 latka.
Wiec będzie różnicy ponad 4 lata.
 
Ok 15 kg chyba. To jest tak na tip top. Ale ja mam tendencje do zatrzymywania wody. Wiec raczej nie uda się tylko 15. Pomimo se chodzę codziennie na basen i staram się nie objadać i jeść zdrowo to widzę jak rosnę. No ale jak dla mnie warto. Długo walczyłam o ta ciaze i jest ona dla mnie jak cud wiec nawet jak mam przytyć 50 to trudno:)
Mi lekarz powiedział jasno "jeść dla dwojga, nie za dwóch" ponieważ duża otyłość matki może zaszkodzić dziecku. Staram się tego trzymać bo i tak już mam nadwagę. Nie chce skrzywdzić siebie i maleństwa jedząc aż nadto. Co innego jak ktoś waży malutko i wtedy nawet przytycie 30kg jest ok (moja mama tak miała ze mną w ciąży heh).
 
reklama
Nie wiem co to za roślina. Zapytaj może na fb na jakieś grupie roślinnej. Ale na Twoim miejscu bałabym się nie tyle o rewolucje u kota, a o zatrucie. Trujące rośliny często prowadzą do najgorszego :/ ja nie mam przez to żadnych kwiatów w domu poza kaktusami i jednym storczykiem schowany w sypialni..

Ja kilka kwiatów mam, te które kota interesowały za bardzo oddałam dalej, te które olewa stoją.
Storczyk ją nie rusza :)
Tak, tak nie chciałam wspominać o zatruciu.. :/
Wykończy mnie ten siersciuch.. Własnie wlazla mi pod nogi, i mało brakowało a leżałabym jak długa!!
 
Do góry