reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

Jeden z moich ulubionych sklepów dla maluchów. Moja córka ma 60% ubranek od nich. Część ma z działu dla dziewczynek i sporo z działu dla chłopców . (bo ona to tak specyficznie jest ubierana )
Lindex też lubię, ma kolekcje w podobnym stylu co Newbie.
Dzięki za zapoznanie z Lindex. Już stronę przeglądam. Chyba zbankrutuje na ciuchach dla córki, a matka w h&M na promocjach się ubiera ;)
 
reklama
Dziewczyny martwię się!
Miała któraś z was w ciąży silne bóle prawego boku pod żebrami promieniujące w stronę kręgosłupa? Trudno opisać ten ból, kłujący, bardzo silny. Leżałam w wannie i jak mnie nagle złapało tak od razu zemdlałam i później ledwo wyszłam z wanny, nie miałam siły dojść do pokoju nawet. Od tamtej pory ból zelżał ale teraz jest coraz gorzej, bardzo promieniuje w kręgosłup i nie wiem co robić. Lekarz gin powiedział ze to raczej nie jest problem ciążowy i kazał brać no spe 3x dziennie i obserwować, ewentualnie przyjechać na ostry dyżur.
Z tym ze mam wizytę w czwartek i boje się ze w szpitalu zrobią mi usg i martwię się ze to za często i zaszkodzi bobasowi. Macie doświadczenia z takim bólem?
 
Daj przepis na muffinki prosze.
Ja typowo z matki wariatki zawsze robię bo są mega i zawsze wychodzą :) Wklejam poniżej. Farsz zawsze wymyślam sama - czasem serek w środek, budyń, drzem, rodzynki, banany, morele - coś żeby była niespodzianka :D


Składniki: na 24 sztuki
2 szklanki mąki
2 łyżeczki proszku do pieczenia
1 łyżeczka sody oczyszczonej
4 łyżki kakao
1 i 1/2 szklanki cukru
2 tabliczki czekolady mlecznej lub deserowej
1 i 1/2 szklanki mleka
1 szklanka oleju
2 jaja
aromat /jaki kto lubi, często robię z pomarańczowym/
Przygotowanie:
Rozdrabniamy czekoladę na małe kawałeczki.
Przesiewamy mąkę do miski, dodajemy suche składniki czyli cukier, proszek do pieczenia, sodę oczyszczoną, kakao i pokrojoną czekoladę.
Do drugiej miski wlewamy mleko, olej, jajko i aromat.
Mokre składniki mieszamy na jednolitą masę. Dodajemy je do suchych i mieszamy łyżką , nie wolno miksować!
Im więcej grudek tym lepsze wychodzą muffinki.
Masę przekładamy łyżką do formy – każdą dziurę wypełniamy do dwóch trzecich.
Pieczemy w 200 stopniach przez 20-25 minut, w międzyczasie sprawdzamy wykałaczką czy ciasto jest juz suche.
Upieczone muffinki przekładamy na kuchenną kratkę i studzimy.

Termomix w ogóle jest świetny. Bratowa ma
I naprawdę cuda w nim robi:) a jakie drinki wychodza to wow:) my się jeszcze nie zdecydowaliśmy na zakup ale wszystko przed nami.
Też się zastanawiam. Ale kurczę cena spora, a ja mam często „słomiany zapał”. Chciałam parowar taki z prawdziwego zdarzenia .. leży i się kurzy. Sokowirówkę - stoi i się kurzy... dużo rzeczy robię w kuchni tradycyjnie :)
 
Dziewczyny martwię się!
Miała któraś z was w ciąży silne bóle prawego boku pod żebrami promieniujące w stronę kręgosłupa? Trudno opisać ten ból, kłujący, bardzo silny. Leżałam w wannie i jak mnie nagle złapało tak od razu zemdlałam i później ledwo wyszłam z wanny, nie miałam siły dojść do pokoju nawet. Od tamtej pory ból zelżał ale teraz jest coraz gorzej, bardzo promieniuje w kręgosłup i nie wiem co robić. Lekarz gin powiedział ze to raczej nie jest problem ciążowy i kazał brać no spe 3x dziennie i obserwować, ewentualnie przyjechać na ostry dyżur.
Z tym ze mam wizytę w czwartek i boje się ze w szpitalu zrobią mi usg i martwię się ze to za często i zaszkodzi bobasowi. Macie doświadczenia z takim bólem?
Nie zastanawiaj się, tylko jedź na dyżur od razu! Zawsze możesz spytać o częstotliwość badań.
 
Dziewczyny martwię się!
Miała któraś z was w ciąży silne bóle prawego boku pod żebrami promieniujące w stronę kręgosłupa? Trudno opisać ten ból, kłujący, bardzo silny. Leżałam w wannie i jak mnie nagle złapało tak od razu zemdlałam i później ledwo wyszłam z wanny, nie miałam siły dojść do pokoju nawet. Od tamtej pory ból zelżał ale teraz jest coraz gorzej, bardzo promieniuje w kręgosłup i nie wiem co robić. Lekarz gin powiedział ze to raczej nie jest problem ciążowy i kazał brać no spe 3x dziennie i obserwować, ewentualnie przyjechać na ostry dyżur.
Z tym ze mam wizytę w czwartek i boje się ze w szpitalu zrobią mi usg i martwię się ze to za często i zaszkodzi bobasowi. Macie doświadczenia z takim bólem?
Masz zaparcia, ja tak mialam w pierwszej ciąży,najpierw zaczęło kluc w brzuchu później promieniowalo az do pachwiny i cala naga mi zesztywniala, bylam pewna ze wlasnie zaczyna się poronienie . Wyladowalam bólu z na podłodze okazało się że to kolka , lekarz przepisał mi magnez do picia i wszystko przeszło, w drugiej ciąży odrazu poprosilam o receptę i mam spokój codziennie luzne stolec.
 
Kiedy na FB trafilam na taka grupę gdzie jedna dziewczyna sprzedawała ciuszki za pół ceny z metki. Późnej wróciła do pracy i wszystko "zamkneła". A nas się jakoś kontakt utrzymał i co jakiś czas przesyła co ma i w jakich rozmiarach - jednak już trochę drożej. Ale jak dla mnie, przy dwójce dzieci to i tak oszczędność.

Hehe słyszałam o tym, że niektórzy tak kombinują. Dla Ciebie to tak jak mówisz, super okazja ale prawda jest taka, że pewnie kupowała ciuszki z wyprzedaży, na którą pracownicy również mają zniżkę i sprzedawała „okazyjnie” sama na tym zarabiając. Czyli np. body w cenie regularnej kosztuje 29,99, na wyprzedaży 8,99 a ona sprzedaje za 15ziko i parę złotych w kieszeni. Potem pewnie zaczęła sprzedawać drożej bo już było po wyprzedażach albo po prostu jak wróciła do pracy to się bała, że ją kierownik zapyta po co jej tyle ciuchów. Jakby się ktoś z jej sklepu dowiedział, że robi takie machlojki to straciłaby robotę. Odważna dziewczyna ale tez trochę głupia. No, ale dla kogoś, kto od niej kupuje to faktycznie okazja.
 
Dziewczyny martwię się!
Miała któraś z was w ciąży silne bóle prawego boku pod żebrami promieniujące w stronę kręgosłupa? Trudno opisać ten ból, kłujący, bardzo silny. Leżałam w wannie i jak mnie nagle złapało tak od razu zemdlałam i później ledwo wyszłam z wanny, nie miałam siły dojść do pokoju nawet. Od tamtej pory ból zelżał ale teraz jest coraz gorzej, bardzo promieniuje w kręgosłup i nie wiem co robić. Lekarz gin powiedział ze to raczej nie jest problem ciążowy i kazał brać no spe 3x dziennie i obserwować, ewentualnie przyjechać na ostry dyżur.
Z tym ze mam wizytę w czwartek i boje się ze w szpitalu zrobią mi usg i martwię się ze to za często i zaszkodzi bobasowi. Macie doświadczenia z takim bólem?
Cholera, może to kolka nerkowa? Ja bym jechała na sor :(
 
Kochana ja też na 23.05. W Sobotę zaczął się 12 tydzień i jeszcze mam 30 lat [emoji4]
Hej , hej jestem nowa , wszystkim majówka gratuluję, termin mam na 23 (urodziny mojej siostry). Mam 30 jeszcze lat. Mam synka 3 latka prawie dobija 12.01 .
Aktualnie jestem w 2 ciazy 12 tydzien zaczęłam w sobotę. We czwartek mam usg. A w poniedziałek combi test prenatalne, mam ogromną nadzieję, że na tych dowiemy się jaka jest płec, jak przy pierwszym dziecku. Nie ukrywam , że marzę o zdrowej dziewczynce.
 
Uwielbiam kiszoną kapustę [emoji173]
Mi tez włosy lecą jak szalone. Wszędzie ich pełno, a jak czesze po myciu to dosłownie przerażona jestem. Gdzieś wyczytałam, ze tak się może dziać jak się bierze heparyne, a ja właśnie kłuje się codziennie.

Dzis na obiad postanowiłam zrobic tradycyjnego schabowego z kapusta zasmażana. I jak zaczęłam kroić kiszona to nie mogłam się opanować i zjadłam z pół opakowania :cool2: Trzeba było jechac po kolejna, bo nie byłoby z czego do obiadu zrobic:-) :) Normalnie jakbym nigdy kapusty kiszonej nie jadla:)
 
reklama
Ja typowo z matki wariatki zawsze robię bo są mega i zawsze wychodzą :) Wklejam poniżej. Farsz zawsze wymyślam sama - czasem serek w środek, budyń, drzem, rodzynki, banany, morele - coś żeby była niespodzianka :D


Składniki: na 24 sztuki
2 szklanki mąki
2 łyżeczki proszku do pieczenia
1 łyżeczka sody oczyszczonej
4 łyżki kakao
1 i 1/2 szklanki cukru
2 tabliczki czekolady mlecznej lub deserowej
1 i 1/2 szklanki mleka
1 szklanka oleju
2 jaja
aromat /jaki kto lubi, często robię z pomarańczowym/
Przygotowanie:
Rozdrabniamy czekoladę na małe kawałeczki.
Przesiewamy mąkę do miski, dodajemy suche składniki czyli cukier, proszek do pieczenia, sodę oczyszczoną, kakao i pokrojoną czekoladę.
Do drugiej miski wlewamy mleko, olej, jajko i aromat.
Mokre składniki mieszamy na jednolitą masę. Dodajemy je do suchych i mieszamy łyżką , nie wolno miksować!
Im więcej grudek tym lepsze wychodzą muffinki.
Masę przekładamy łyżką do formy – każdą dziurę wypełniamy do dwóch trzecich.
Pieczemy w 200 stopniach przez 20-25 minut, w międzyczasie sprawdzamy wykałaczką czy ciasto jest juz suche.
Upieczone muffinki przekładamy na kuchenną kratkę i studzimy.

Też się zastanawiam. Ale kurczę cena spora, a ja mam często „słomiany zapał”. Chciałam parowar taki z prawdziwego zdarzenia .. leży i się kurzy. Sokowirówkę - stoi i się kurzy... dużo rzeczy robię w kuchni tradycyjnie :)
Babki ja mam biedromixa z biedronki kupilam za 700 zl na promocji ze względu na zupki dla synka , papki mam już3 lata i super sie spisuje. Dla duzej rodziny maly bo zupa dla mąż 3 osob dorosłych, ale ja ciagle cos w nim robię, ciasta, garaże, mielone, klipsy, gotuje ryż, ryby na parze wszystko. nawet gulasz jak nie mam czasu na tradycyjny.
 
Do góry