reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

No dlatego pójdę i kupię farbę. Ginekolog moj to facet:) co on tam wie o farbach:) zreszta wspominał o pierwszym trymestrze dlatego czuje ze juz mogę. Na basen pozwolił a ile tam chemii w wodzie:/ nie dajmy się zwiariowac:)

Tylko weź w aptece paletę kolorów, wiesz? Bo tam są odcienie ciepłe, zimne. Naprawdę różne. U mnie ta farba kosztuje 42 zł trochę drogo ale coś za coś.

Jak miałam rozjaśnione włosy do jasnego brązu… Fakt skończyło się spaleniem, to ten jasny Brąz średnio pokrywał mi siwe włosy.

Ale to był jasny brąz. Zobaczymy czy Tobie przypadnie do gustu.
 
reklama
Hej dziewczyny, u mnie znowu dzisiaj poranek w strachu. Wkładałam luteinę i na palcu miałam troszkę krwi. Zadzwoniłam tym razem do lekarza który przyjmuje u nas w mieście i umówiłam się na dzisiaj na wizytę żeby już nie jechać na szpital bo znowu mnie położą. Jutro mam prenatalne u swojego lekarza. Mam nadzieje ze to znowu z szyjki i z dzidzia wszystko dobrze tak jak ostatnio. Ale jakiś powód tego krwawienia musi być, ostatnio moj lekarz mi powiedział ze to się zdarza u kobiet które przyjmuje luteinę wlasnie. Teraz będę czekać jak na szpilkach do 17. :hmm:
 
Kochana, wcześniej odniosłam się do Tego ze boje się decydować na cokolwiek bo nie ma jeszcze 12 tc i bałam się ,,wygryzac na stałe,,:(

PS. Z tego co pamietam, to pracujesz w miejscu gdzie ilość zatrudnienia pracowników jest poniżej 20, tak?
A dzwoniłaś do ZUSu z prośbą o informację?
Kochana wlasnie nie,ja pracuje w firmie powyżej 20 osob,ale wiem ze byl tu watek juz na forum o tym calym zusie. Najlepiej bedzie jak podjade do ksiegowej i ona mi to wszystko pieknie wytlumaczy [emoji8][emoji8]

Nie masz sie czego bac,bo nic sie nie stanie zlego [emoji8][emoji8]przemysl moja propozycje,bo z tego co pisalas to trzymasz porzadki na naszym forum co jest mega przydatne. Tez nie rozumiem tego,ze pisalasmy,a nagle jak sie pojawil temat wstku zamknietego to 50 nowych nickow w 1 dzien przyszlo [emoji23][emoji23]
 
O to mnie identyczna historia czeka. W liceum pierwsze siwe włosy i z roku na rok coraz więcej. Teraz 26 lat i siwe kępy na środku głowy. I dobrze ze tylko na środku głowy, bo przy kucyku lub koku nie są one mocno widoczne, a jest ich naprawdę sporo. [emoji1]
Eee ja to już jak 34 letnia babcia [emoji1787][emoji1787][emoji1787][emoji2368] cały przód, baczki, skronie..
Ale nie płacze, widzę moją mamę i siostrę.. Przecież wyróżniać się nie będę, jak geny to geny hahahha
IMG_20191105_100103.jpeg
 
Ale będę męczyć tutaj ehh a powiedzcie jak to badanie PAPA wygląda. To takie zwykłe pobranie krwii czy jak. ? Trzeba się jakoś do niego przygotować, być na czczo. Z rana, popoludniu czy pora obojętnie. Jeszcze nic nie jadłam dziś, leżę w łóżku póki co i bije się z myślami. Dziś jutro czy wogole. Jeść śniadanie czy nie mogę jeść nic przed tym badaniem.
pobierają krew nie musisz się przygotowywać. godzina pobrania nie jest istotna u nas jest tylko zalecenie że musi to być wtedy co usg ewentualnie dzień wcześniej dzień później
 
Wczoraj miałam USG i wszystko wyszło dobrze. Dostałam skierowanie na PAPA i mam problem. Robić czy nie. Mam 2 dni na decyzję. Wiem że temat ten był już dawno poruszany , ale nie wiem co zrobić. Ryzyko wad niskie. Robiłyscie czy jednak nie. Lekarz powiedział abyśmy z mężem zdecydowali sami. Wiek 26 lat. Przezierność karkowa 1,04. To moja pierwsza ciąża i mam taki dylemat teraz. W tym wieku robiłyscie to badanie?
Nie, w tym wieku nawet by mi to przez myśl nie przeszło. Przy takim NT w ogóle bym sobie darowała, jeśli na USG wszystko wyszło super to pappa jest ci na nic według mnie.
 
Czym zalazłaś za skórę teściowej?? Hahha
Kurde nigdy od niej nic nie jem, sami mamy swoje posilki obiady, sniadania itd ale wczoraj tak nalegala zebym sprobowala jej gotowanego kurczaka, ze zjadlam dla świętego spokoju, bo chodzila za mna pol dnia [emoji23][emoji23]boszzz te tesciowe mnie wykoncza ledwo wczoraj nie zjechalam nad kibelkiem [emoji23][emoji23]
 
Kochana wlasnie nie,ja pracuje w firmie powyżej 20 osob,ale wiem ze byl tu watek juz na forum o tym calym zusie. Najlepiej bedzie jak podjade do ksiegowej i ona mi to wszystko pieknie wytlumaczy [emoji8][emoji8]

Nie masz sie czego bac,bo nic sie nie stanie zlego [emoji8][emoji8]przemysl moja propozycje,bo z tego co pisalas to trzymasz porzadki na naszym forum co jest mega przydatne. Tez nie rozumiem tego,ze pisalasmy,a nagle jak sie pojawil temat wstku zamknietego to 50 nowych nickow w 1 dzien przyszlo [emoji23][emoji23]

Ja jestem księgową:) Ale nie kadrową, więc w prawie pracy nie jestem biegła, ale przyznam szczerze że w takim narazie nie rozumiem dlaczego czekasz na wypłatę z ZUSu.
Pamiętam watek dotyczący tego problemu na forum:)
Jak pracodawca zatrudnia powyżej 20 osób to podczas całości zwolnienia to on wypłaca Ci wynagrodzenie, i to on rozlicza się z ZUSEM.
Jestem strasznie ciekawa dlaczego wypłaca Ci ZUS, na jakiej podstawie ?[emoji848]
. Dasz znać jak się dowiesz?
 
reklama
Do góry