reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

21 listopada. 2 tygodnie czekania, a potem 3 na wynik [emoji53] Ale i tak lepsze to niż kilka miesięcy niepewności... Cudowne wieści [emoji7] Zawsze trzeba wierzyć [emoji106]Powiem szczerze że bardzo czekałam na Twój wpis, jednak wieczorem już nie dałam rady i z tych nerwów szybko zasnęłam [emoji42]Ile ma Twoja dzidzia, bo coś mi mówi że jest w podobnym wieku jak moja. Moja maj 2017[emoji6]


A no i zapomniałam się przywitać [emoji85] O ja niedobra [emoji3516]
Dzień dobry wszystkim [emoji8] Życzę miłego dzionka i samych dobrych wiadomości od wizytujących [emoji106][emoji182]
Moj syn też maj 2017 :D
 
reklama
Dzień dobry!
Dziewczyny, coś ostatnio dobra passa nad nami, same miłe wiadomości i zdrowe bobasy, oby tak zostało :) za te zestresowane mocno trzymam kciuki, na pewno wszystko będzie ok!
Ja już sączę kawkę i napatrzeć się nie mogę na mojego skrzata na fotkach usg. Humor dopisuje i rozkminiam, czy nie jechać do Ikea ponapawać się trochę widokiem pięknych dziecięcych mebelków, których nawiasem mówiąc i tak narazie nie mam gdzie wstawić hehe :D ale coś już bym kupiła, chociaż jakiś kocyk czy coś! A może do kappahla podskoczę... dzisiaj kasa sama chce mi z portfela wyskoczyć :D

Ja już też powoli chciałabym coś kupić :D
 
Szalone! Jeden dzień poza domem i tyle do nadrobienia :szok:

Ale muszę się pochwalić że kupiłam dziś sukienkę na ślub :cool2: Teraz tylko coś na górę i butki :D
Pochwal sie!


Może teraz tez się gdzieś tu czai [emoji23]

Przyznawac się. Która to [emoji23]

Dziewczyny, a śpiecie jeszcze na brzuchu?? Ja tak, bo ciągle mi wygodnie.
Zeszlej nocy śniło mi się, że małam wizytę u lekarza, robił mi usg.. I zaczął krzyczeć, że przez swoje leżenie na brzuchu połamałam ręce maluchowi..
Właśnie położyłam się do łóżka, i oblał mnie zimny pot.. A jeśli faktycznie jest już możliwości, że zrobię krzywdę gościowi w brzuchu??

Ja nadal śpię na brzuchu, myślę że spokojnie. Jak tobie jest wygodnie to dziecku też;) nic mu nie zrobisz
 
U nas w luxmedzie tak samo. Bada szyjkę, bada na krześle, słucha tętna dziecka, mierzy ciśnienie o wazy.
Na zachodzie w ogóle nie robią prawie usg także to u nas tak nas rozpieszczają tymi zdjęciami :)
Chyba zalezy od lekarza. Ja miałam na każdej wizycie usg (chodzilam na kase chorych) lekarz za każdym razem sprawdzał przepływy pepowinowe i łożysko...
 
Jedyny plus luxmedu to badania za darmo ( i dla mnie tez lekarz ze da mi zwolnienie ) a tak w ogóle jakoś im nie ufam, zwłaszcza ginekologom. Ogólnie trafiam na miłych mam to szczęście ale w fachowość cóż..
Dlatego tez chodzę do innych, ale tez już w pierwszej ciąży postanowiłam chodzić minimum do kilku lekarzy by nie było sytuacji ze jeden czegoś niedopatrzył.

Mam podobną sytuacje w enelmedzie. Niby pakiet na prowadzenie ciąży, ale do tej pory tylko badania krwi udało mi się zrobić. Żaden lekarz w enel mnie nie zbadał w ciąży, a terminy usg beznadziejne: na pierwsze usg na potwierdzenie ciąży dostałam termin na za miesiąc (!), a na prenatalne w połowie 16 tygodnia :) i ludzie w recepcji „rozumieją, ale nic nie prowadzą” :)
 
Mam podobną sytuacje w enelmedzie. Niby pakiet na prowadzenie ciąży, ale do tej pory tylko badania krwi udało mi się zrobić. Żaden lekarz w enel mnie nie zbadał w ciąży, a terminy usg beznadziejne: na pierwsze usg na potwierdzenie ciąży dostałam termin na za miesiąc (!), a na prenatalne w połowie 16 tygodnia :) i ludzie w recepcji „rozumieją, ale nic nie prowadzą” :)
Ja pierwsza ciaze prowadziłam w Lux Med i szczerze mówiąc według mnie super pakiet miałam bo wszystkie badania usg i wszystko było robione na tip top. Teraz muszę chodzic prywatnie i szczerze mówiąc majątek mnie to kosztuje. W ramach Dodatkowego ubezpieczenia podstawowych badań ciążowych nie mogę zrobić a jest prowadzenie ciąży. Nawet nie będę mówić co to za ubezpieczyciel. Na kasę chorych w moim mieście to terminy zbliżone do terminu porodu. Dramat jakiś. Służba zdrowia w pl jest do dupy krótko mówiąc. Chociaż pamietam ze niektóre dziewczyny na forum pisały ze są zadowolone z lekarzy na NFZ. U mnie na NFZ jak przyjmują to mam wrażenie ze ich obrażam samym faktem ze przyszłam. Są niemili i robią wszystko na odwal się.
 
Czesc dziewczyny [emoji8][emoji8]ciesze sie z tak cudownych wiadomosci [emoji8][emoji4][emoji813]az sie serce raduje, tyle ostatnio wizyt i same dobre wieści sa [emoji4][emoji4]

@AtomicTOY bardzo sie ciesze kochana [emoji8] czyli przepuklina sie wchlonela? Mega cudownie [emoji813][emoji813]daj znac pozniej ze szczegolami

Za wizytujace mocno kciuki zacisniete [emoji108]

U nas zapowiada sie dzien w domu, chociaz wczoraj tez mial taki byc a wrocilismy z mezem i córcia o 21 [emoji23][emoji23]
 
Czasem mi się wydaje że mam ale to chyba wzdęcia. U lekarza nic widać nie było. Na wszelki wypadek dwa razy dziennie biorę magne B6 forte (czyli w sumie tylko 200mg ale w aptece powiedzieli że się najlepiej przyswaja). Ja mam ciągle bóle brzucha, czasem taki tępy ból jakby w szyjce, muszę siadać ostrożnie bo inaczej wszystko boli. Boni ostatnio mam wrażenie że sikam za mało, chce mi się bardzo i idę do toalety, siadam i nic. Aż w końcu jakieś żenujące mini siku robię. A piję dużo. Może dziecki coś uciskają? Masz też tak?

I mnie to typowe skurcze.. Raz bolesne raz nie.. Pamiętam z poprzednich porodów..
Tępy bol w szyjce mam non stop. Czuję przy każdym ruchu czy siadaniu. Szyjka Ok wg ostatniego badania [emoji106] ale wiadomo te skurcze mogą na nią wpłynąć..
Dostałam duphaston 3x dziennie do kompletu. Luteina 2x dziennie. Aspargin 3x po 2 tab. Wit ciążowe... U mnie problem pewnie jest też przez tą tężyczke [emoji20] gin nie był zadowolony jak się dowiedział.. Ja pije dużo za mało.. Wiem że to nie tak powinno być.. Ale wyniki mam ok. Staram się oczywiście pić więcej ale ja po prostu nie lubię.... ‍♀️

Bądź dobrej myśli i staraj się nie denerwować, choć łatwo się mówi.

Mąż też mi tak mówi [emoji4]
twierdzi że co ma być to będzie i nic nie poradzę więc bez sensu dodatkowo się zamartwiać.. Tylko jemu łatwo to powiedzieć.. Ja tu jestem sama z 2 dzieci więc dla mnie nie jest łatwo oszczędzać się.. Przy 2 dzieci?.. Nawet gdyby coś się działo w nocy np to ja jestem w czarnej d.. Jak mam sama pojechać ewentualnie do szpitala czy cokolwiek.. Co zrobię z dziećmi.. No czarne myśli mam ostatnio..

A ja dziś kończę 15 tydzień [emoji3590]Zobacz załącznik 1042305


Masz bobasa o dzień młodszego ode mnie [emoji106][emoji4] prawie łeb w łeb..


Dzieci w szkole. Ledwo wstałam.. Teraz przeniosłam się na kanapę pomimo pełnej pralni znowu... Zlewu pełnego naczyń i ogólnego bałaganu w domu..A kij z tym..
 
reklama
Dziś ostatni dzień 11 tygodnia od jutro zaczynam 12 chociaż wg usg ciaza starsza o 2 dni:) nie mogę się doczekać jak wejdę w 2 trymestr aczkolwiek podobno na tym etapie jest już w miarę bezpiecznie. Myslalm ze od stycznia zacznę powoli kompletować wyprawkę żebym nie zbankrutowała w ostatnim miesiącu. Cześć rzeczy będę miała od kuzynek i bratowej ale mimo wszystko wvzoraj byłam w sklepie dziecięcym i oczopląsu dostałam. Wszystko śliczne j słodkie i wszystko bym kupiła:) a robiłam prezent dla Kuzynki która urodziła we wtorek:)
 
Do góry