reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

A nt bylo prawidłowe ?
Zostalas wyslana na echo serca plodu ?
Nt prawidłowe, 1,40. Lekarz, który przeprowadzał badanie (z certyfikatem FMF) zaznaczył, że ta 'niepoprawność' DV u wielu dzieci naprawia się samoczynnie w kolejnych tygodniach, a więcej będzie widać również na badaniach polowkowych (dopiero w styczniu) - wowczas ewentualne zalecenie wykonania echa serca. Na chwilę obecną mamy czekać na wyniki pappa.
 
reklama
Bo to badanie nie jest wykonywane standardowo na prenatalnych. Rzadko się je wykonuje, chyba tylko przy nieprawidłowosciach. Pewnie dobry diagnosta ktory ma dobry sprzęt wykona takie badanie ale nie jest to norma.

Ja nie jestem pewna ale chyba też miałam to wykonywanie.

Myślę, że każda z nas na usg prenatalnym miała badane te parametry. NT (przeziernosc karkowa), NB (kość nosowa), TV (zastawka trojdzielna) i DV (przepływy w przewodzie żylnym) to podstawowe markery genetyczne sprawdzane podczas takiego badania, tak więc to jest zupełnie w standardzie.
 
Myślę, że każda z nas na usg prenatalnym miała badane te parametry. NT (przeziernosc karkowa), NB (kość nosowa), TV (zastawka trojdzielna) i DV (przepływy w przewodzie żylnym) to podstawowe markery genetyczne sprawdzane podczas takiego badania, tak więc to jest zupełnie w standardzie.

To prawda, to są takie podstawy na prenatalnym
 
Dziewczyny, wróciłam do domu o 17 i straciłam przytomność do 20. Słyszałam że córka robi mężowi jazdę ale nie byłam w stanie podnieść głowy. Nawet w pewnym momencie dziecko skakało po mnie a ja nic, ani ręką ani nogą. Zupełna odcinka:)
 
Nt prawidłowe, 1,40. Lekarz, który przeprowadzał badanie (z certyfikatem FMF) zaznaczył, że ta 'niepoprawność' DV u wielu dzieci naprawia się samoczynnie w kolejnych tygodniach, a więcej będzie widać również na badaniach polowkowych (dopiero w styczniu) - wowczas ewentualne zalecenie wykonania echa serca. Na chwilę obecną mamy czekać na wyniki pappa.

U mnie były bardzo dokładnie sprawdzane przepływy ze względu na lekką tachykardię. Jeśli na połówkowym znowu będzie tachykardia też nas czeka echo serca.
 
Hej majowe mamuśki, witam się z Wami :) widzę, że tu pokaźna drużyna!
Wychodzi na to, że już duża część z Was jest po prenatalnych, albo tuż przed. U mnie dziś 12w4d, a prenatalne miałam 2 dni temu.
Czy u tych dziewczyn, które są już po tym badaniu, lekarz komentował może parametr DV, czyli prawidłowość przepływu w przewodzie żylnym? U mnie wyszła zwrotna 'fala a', co nie jest do końca prawidłowym obrazem. Ponadto dziecko takie fikołki kręciło, że trudno było uwidocznić kość nosową, ale pani doktor stwierdziła, że NAJPRAWDOPODOBNIEJ (ech...) ją widzi. Pozostałe parametry usg w normie.
Teraz czekam na wyniki PAPPA i odchodzę od zmysłów. Za 3 tygodnie wizyta z ponowną kontrolą obecności kości nosowej oraz DV plus analiza wyników pappa. Najchętniej do grudnia bym się zahibernowała.
Czy u którejś z Was w parametrze DV pojawiła się zwrotna 'fala a'?
Dla porównania załączam zdjęcie.
Pozdrowionka!

Tak są sprawdzane przepływy. Ja to miałam wczoraj.
Niestety nie mam wiedzy co oznacza taki opis.
 
Dziewczyny, wróciłam do domu o 17 i straciłam przytomność do 20. Słyszałam że córka robi mężowi jazdę ale nie byłam w stanie podnieść głowy. Nawet w pewnym momencie dziecko skakało po mnie a ja nic, ani ręką ani nogą. Zupełna odcinka:)
Ja tak mialam w pierwszej ciazy. Tyle że w pracy. Nagle oblal mnie zimny pot, czarno przed oczami a później juz tylko pół firmy nademna [emoji14]
Gin mi wtedy zalecił pić duuuuzo wody
 
Mimo szczerej chęci nadrobienia was dziewczyny, nie dałam rady. Mam takie bóle głowy, najgorsze ze zarówno rano jak i wieczorem mnie dopada, dzisiaj też wstalam z wielką banią :no: u mnie znów dzieciaki chorują, z miesiąc temu przechodzili rota a od 2 dni młody znowu wymiotuję, kompletny brak apetytu, nie wiem co się dzieje, dzisiaj do lekarza idziemy. Ja w drodze do pracy, nie wiem ile jeszcze pociągne, to wstawania rano wykancza, a samopoczucie zamiast się poprawiać to ehhhhh...... Ale sobie ponarzekalam :szok: miłego dnia wszystkim, wizytujacym samych dobrych wiadomości :tak:
 
Hej majowe mamuśki, witam się z Wami :) widzę, że tu pokaźna drużyna!
Wychodzi na to, że już duża część z Was jest po prenatalnych, albo tuż przed. U mnie dziś 12w4d, a prenatalne miałam 2 dni temu.
Czy u tych dziewczyn, które są już po tym badaniu, lekarz komentował może parametr DV, czyli prawidłowość przepływu w przewodzie żylnym? U mnie wyszła zwrotna 'fala a', co nie jest do końca prawidłowym obrazem. Ponadto dziecko takie fikołki kręciło, że trudno było uwidocznić kość nosową, ale pani doktor stwierdziła, że NAJPRAWDOPODOBNIEJ (ech...) ją widzi. Pozostałe parametry usg w normie.
Teraz czekam na wyniki PAPPA i odchodzę od zmysłów. Za 3 tygodnie wizyta z ponowną kontrolą obecności kości nosowej oraz DV plus analiza wyników pappa. Najchętniej do grudnia bym się zahibernowała.
Czy u którejś z Was w parametrze DV pojawiła się zwrotna 'fala a'?
Dla porównania załączam zdjęcie.
Pozdrowionka!
Hej[emoji6]
Ja nic takiego nie miałam badane[emoji3064] A przynajmniej nic o tym nie wiem. Myślałam że przepływy to dopiero na połówkowych. Szczerze to ja bym nie czekała tych 3 tygodni, tylko poszła do drugiego lekarza. Mieszkasz w Pl? Obawiam się że za 3 tygodnie to kość nosowa będzie widoczna bez problemu, bo w tym czasie wszystkie dzieci już ją mają. Tak więc nie będzie to niestety wiarygodne w przypadku wykrycia wady.
Tak czy siak, współczuję stresu (a wiesz mi, wiem co czujesz) Tulkam i życzę by wszystko skończylo się dobrze [emoji8]
 
reklama
Dzień dobry mamy, powodzenia na wizytach. Ja dzis mam dzień wolny, wykapana, nawet dalam odżywkę koloryzujaca na wlosy, zrobilam sobie henne, wydepilowalam co trzeba, kawa wypita, można brać się za obiad. A no i znów 1 kg schudłam ja nie wiem juz wszem 2 kg mniej niz przed ciążą i nie wymiotowalam, ani nic jem tez normalnie. Naprawdę ta ciąża jest całkiem inna niz poprzednia , bo wtedy 1 13 tyg mialam juz 4 kg na plusie... ale nie narzekam moze tym razem nie będzie + 19 na finiszu haha tylko tak jak planuje najwyzej 10
Ja też się dziwię ale na razie jest już 14 tydzień a ja kilogram na minusie ;) Na samym początku schudłam dwa, odrobiłam jeden i tak waga stoi a brzuch rośnie. Pociesza mnie to o tyle że pewnie znowu spuchnę od nadciśnienia w ostatnim miesiącu to może nie będzie 15kg do przodu tylko mniej :)
 
Do góry