reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

reklama
Poprosić moją 6 latke o umycie naczyń, masakra. [emoji849][emoji848] Wiecznie zmęczone dziecko siedzeniem w domu [emoji23][emoji23] jak dobrze że w grudniu sprawie sobie w końcu zmywarkę.. Czy tylko ja nie cierpię zmywac? [emoji848]
Pranie się pierze, zaraz trzeba po młoda lecieć do przedszkola, a tu tak leje.. Jaka pogoda u Was?
 
Poprosić moją 6 latke o umycie naczyń, masakra. [emoji849][emoji848] Wiecznie zmęczone dziecko siedzeniem w domu [emoji23][emoji23] jak dobrze że w grudniu sprawie sobie w końcu zmywarkę.. Czy tylko ja nie cierpię zmywac? [emoji848]
Pranie się pierze, zaraz trzeba po młoda lecieć do przedszkola, a tu tak leje.. Jaka pogoda u Was?
Też nienawidzę zmywać! Zmywarka to mój najlepszy przyjaciel domu. Zato uwielbiam prasować i ogólnie robić pranie
 
Poprosić moją 6 latke o umycie naczyń, masakra. [emoji849][emoji848] Wiecznie zmęczone dziecko siedzeniem w domu [emoji23][emoji23] jak dobrze że w grudniu sprawie sobie w końcu zmywarkę.. Czy tylko ja nie cierpię zmywac? [emoji848]
Pranie się pierze, zaraz trzeba po młoda lecieć do przedszkola, a tu tak leje.. Jaka pogoda u Was?
Ja odkad mam zmywarkę to nie umylam ani jednego naczynia, nawet tych co nie można, wszystko wpycham do zmywarki. Tak samo jak do pralki, nigdy ręcznie nie pralam. Ale za to prasowac mogę godzinami , kawa, serial i deska najlepszy relax ever, poza książką oczywiście.
 
Hej, jestem tu nowa. Dzisiaj u nas 14+5, ciąża bliżniacza. Parę razy dziennie czuję jakby rozpieranie w macicy, ale tylko w dwóch miejscach- tam gdzie są dzieci i zaraz nad wzgórkiem łonowym. I teraz nie wiem, czy to są już ruchy, czy jednak skurcze. Czy skurcze mogą być w konkretnych miejscach a nie że cała macica? Mój lekarz twierdzi, że to niemożliwe, żeby to były dzieci i że to na pewno skurcze, ale mam się nie martwić. Mam już syna, prawie 4letniego, ale niestety nie pamiętam jakie to były te pierwsze ruchy. Może ktoś też czuje takie rozpychanie? Trochę się martwie...

Hej. Ja mam bliźniaki też [emoji4]dziś zaczynam 18 tydzień. Mniej więcej tak jak ty podajesz a 16 tygodniu zaczelam czuć dokładnie to samo. Czasem w jednym miejscu czasem w drugim a czasem cały brzuch. Brzuch przy tym robi się twardy. Lekarz twierdzi że to skurcze. Dostałam luteinę dopochwowo 2x dziennie. Na chwilę się uciszyło. Potem znowu i teraz jeszcze 3 razy dziennie duphaston. Nawet na ip pojechałam w pn bo były tak mocne i tak częste ze się przestraszylam. Na szczęście okazało się że szyjka ok długa zamknięta. Niestety lekarz mówi że takie są uroki ciąży mnogiej. Kazał mi jak najwięcej odpoczywać. Mam pod opieką 7 i 11 latke więc nie ma lekko. Ale kładę się kilka razy dziennie i leniuchujemy. W domu robię tylko pilne rzeczy.
Mówiłaś lekarzowi o tym?
 
reklama
Postanowiłam raz w tygodniu ćwiczyć jogę dla ciężarnych. W zeszłym tygodniu zaczęłam. Maskara ze po 24minutach lekkiego rozciągania, ćwiczenia otwierające miednice i trochę ćwiczeń na lżejsze oddychanie i mnie już dobijają zakwasy. Moja kondycja była już lepsza :D

Jako ze dość szybko tyje tym razem, lekarz polecił mi brać codziennie jod na tarczyce. Nie mam problemów hormonalnych, wiec wystarczy trochę witamin .Mam już 5 kg. na plusie.
 
Do góry