reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

reklama
Lilka 😂
Och, te nasze humory w ciąży. Ja jak czuję, że bez powodu zacznie się zaraz lawina i nie chcę syczeć dookoła, to zamykam się w łazience i daje upust emocjom, czytaj ryczę 😭 Potem wychodzę i pękam z dumy, że nikomu nie oberwało się bez powodu 😜😋😝
 
Kolejna pobudka o 2 w nocy i już nie śpię i zamiast oglądać jakiś film czy serial to czytam i czytam na necie.... O ciąży dowiedziałam się gdy miałam 31 lat ( teraz mam 32 i to mój 24 tydz ) ani mój lekarz prowadzący ani lekarz który wykonuje mi usg prenatalne nie skierował na test PAPPA to dobrze czy zle ? Piszą że teraz każda kobieta powinna go zrobić mi nikt i tym nie pow nie miałam bladego pojęcia że coś takiego jest bo to moja pierwsza ciąża.... Wiem że jestem ogólnie panikara ale ten niepokój wywołuje i mnie taki paraliż że nie jestem pozytywnie myśleć choć bardzo się staram... Czasami myślę ze chyba los życie nie pokaże mnie aż tak żebym urodziła chore dziecko ??? Może to to ze to moja pierwsza ciąża i wszystko biorę do siebie ...ze jestem sama ojciec dziecka bez komentarza gdzie się tacy rodzą 😬 będę mieć synka i bardzo bym chciała żeby był zdrowy 🙏 choć na 2 usg prenatalnym lekarz stwierdzil lekkie poszerzenie miednuczek nerkowych dolna granicą bardzo niskie Ale uspokoił mnie mówiąc gdyż w większości przypadków cofa się to jeszcze przed narodzinami byle aby się nie powiększyło ( 26 luty 3 prenatalne się okaże) wiem jedno wpoje mojemu synowi szacunek do ludzi zwłaszcza do kobiet nie wyobrażam sobie żeby kiedykolwiek potraktował lub traktował kobiety tak jak jego ojciec...
 
Kolejna pobudka o 2 w nocy i już nie śpię i zamiast oglądać jakiś film czy serial to czytam i czytam na necie.... O ciąży dowiedziałam się gdy miałam 31 lat ( teraz mam 32 i to mój 24 tydz ) ani mój lekarz prowadzący ani lekarz który wykonuje mi usg prenatalne nie skierował na test PAPPA to dobrze czy zle ? Piszą że teraz każda kobieta powinna go zrobić mi nikt i tym nie pow nie miałam bladego pojęcia że coś takiego jest bo to moja pierwsza ciąża.... Wiem że jestem ogólnie panikara ale ten niepokój wywołuje i mnie taki paraliż że nie jestem pozytywnie myśleć choć bardzo się staram... Czasami myślę ze chyba los życie nie pokaże mnie aż tak żebym urodziła chore dziecko ??? Może to to ze to moja pierwsza ciąża i wszystko biorę do siebie ...ze jestem sama ojciec dziecka bez komentarza gdzie się tacy rodzą 😬 będę mieć synka i bardzo bym chciała żeby był zdrowy 🙏 choć na 2 usg prenatalnym lekarz stwierdzil lekkie poszerzenie miednuczek nerkowych dolna granicą bardzo niskie Ale uspokoił mnie mówiąc gdyż w większości przypadków cofa się to jeszcze przed narodzinami byle aby się nie powiększyło ( 26 luty 3 prenatalne się okaże) wiem jedno wpoje mojemu synowi szacunek do ludzi zwłaszcza do kobiet nie wyobrażam sobie żeby kiedykolwiek potraktował lub traktował kobiety tak jak jego ojciec...
Ewidentnie masz pod górkę że swoimi myślami w tej ciąży. 😕 ja to rozumiem. Bo też często nie daje radę. Od tygodnia biorę spasmoline i magnez A i tak mi się stawia macica. Boję się. Tak po prostu.
Może dla uspokojenia powiem Ci że ja też się boję że moje dziecko będzie chore. Bo żadna matka nie chce dla swojego dziecka źle. Jestem wierząca, modląca się ale i tak niewierny że mnie Tomasz. Długo się musiałam uporać z tymi myślami. W końcu mąż mi powoedzial: "A po co się zastanawiasz czy zdrowe czy chore. Ja wiem że będzie dobrze. A nawet jak nas spotka tragedia to jest nasze dziecko".
Ja wiedziałam że nawet jakbym się dowiedziała że dziecko ma wadę to bym nie poddała się aborcji. Więc może to dla mnie jest spokojniejsza sprawa. 🙂test papa to statystyki zawyza Ci wiek. Test papa zleca się kobieta z podwyższonym ryzykiem czyli od 1:300 bez korygowania.
Ja miałam 1:104 i miałam.papa która wyszła dobrze. Wtedy mój wynik według jednego lekarza byl 1:500. Nt na pierwszych prenatalnych wyszło mi 2.5 mm. Stąd te wyniki. Ale 4 dni później poszłam prywatnie i okazało się (bo miałam z tylu głowy , e to nie było dobre usg) że NT u malutkiej to 1.6 mm. I od razu miałam wynik 1:4800 i Pani dr nie zlecala mi papa.
Jak chcesz napisz do mnie na priv. To pogadamy. Ale ja tutaj ewidentnie widzę , e powinnaś iść do psychologa. Sama byłam po pierwszej stracie i nie żałuję. Pomógł mi uporządkować moje sprawy.
Ciaza i dziecko mają być radością ❤
 
Karolina z tego co kojarzę to test PAPA jest na fundusz dla kobiet po skończonym 35 roku życia.

Mnie lekarz dał skierowanie, ale nie mogłam dojść z kobietą do porozumienia w rejestracji, bo kazała mi za nie płacić, a że fatalnie się czułam nie miałam sił z nią dyskutować, ani wyjaśniać tego z lekarzem.

I w ogóle poszłam za wcześnie na pierwsze badanie prenatalne, bo lekarz wprowadził mnie w błąd i powiedział, że od 10 tygodnia już można. Więc było tylko podstawowe. Młody był za mały, chyba że lekarz, który robił mi usg chciał zarobić, bo namawiał mnie bym przyszła kolejny raz do niego prywatnie za 2 tygodnie.

Więc nie mam tych badań. Mogłam zrobić dym, ale stwierdziłam, że nic by to nie dało, a ja i tak bym urodziła dzieciątko zdrowe czy chore, a tak przynajmniej będę mieć spokojną ciążę.

W każdym razie od tego momentu sprawdzam w internecie, jakie są terminy kolejnych badań, tak dla pewności 😜
Drugie usg miałam już w terminie, synuś zdrów 😁

I też, jako że to moja pierwsza, późna ciąża, panikuję i się boję, ale staram się nie nakręcać. Także łączę się z Tobą.

Przy czym przy kolejnej będę już mądrzejsza i nie dam się zbyć. Haha 😂

PS. Spałam dzisiaj, jak suseł 😴🤗🤓
 
Po porodzie 2 tyg jeszcze? 🙈
Miałam okres, że chciałam sobie załatwić cc ale teraz sama nie wiem. Zastanawiam się...
Najbardziej obawiam się, że przy porodzie sn nie zdążę dojechać do szpitala, który jest oddalony od mojej miejscowości o 60 km.
Witaj. Jestem po 2 cesarkach i powiem tak nawet nie mysl o zalatwianiu cc. To wcale tak pieknie nie wyglada i bardzo powazna operacja. Mnie teraz czeka 3 i wiem co mowie. Oczywiscie jak mus to mus. Ale napewo nie z wlasnej woli....pozdrawiam
 
Część dziewczyny:)
Mnie też się stawia macica. Właśnie odpoczywam i leżę. Ostatnio nic.mi się nie chce. To znaczy ćwiczyć , ani zdrowo odżywiać 🤦🏻‍♀️ a powinnam , bo nadwagą taka ,że ho... Ogarnelismh dom , obiad się gotuje. Tylko mycie podłóg zostało.
 
Cześć, ja też mam dzisiaj problem z twardnieniem brzucha, niby ogarnęłam tylko łazienkę i do biedronki polazłam na małe zakupy a brzuch jak skała. Wzięłam magnez i leżę. Już jest lepiej ;) Do wieczora kanapa, pilocik i komp :):-D
Ja na diecie cukrzycowej , na niej podobno się chudnie ale u mnie teraz waga w górę cały czas ale to już chyba dzidzia tak nabiera ciałka :-) :)
 
Cześć, ja też mam dzisiaj problem z twardnieniem brzucha, niby ogarnęłam tylko łazienkę i do biedronki polazłam na małe zakupy a brzuch jak skała. Wzięłam magnez i leżę. Już jest lepiej ;) Do wieczora kanapa, pilocik i komp :):-D
Ja na diecie cukrzycowej , na niej podobno się chudnie ale u mnie teraz waga w górę cały czas ale to już chyba dzidzia tak nabiera ciałka :-) :)
Witam W klubie też miałam właśnie twardnienie i wylądowalam w szpitalu. Mam zostać na obserwacji 4 dni.
 
reklama
Do góry