reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majoweczkowa lista imion naszych fasoleczek ...

reklama
Jak nie Nell to może Nela? to polskie imię. Moja siostrzenica tak ma. W zasadzie jest od Aniela -> Anielka ->Nelka i ciągle mylą ją z Amelką ehh. Ale Nela fajnie brzmi i nie jest tego tak dużo - spotkała w swoim życiu dopiero jedną dziewczynkę o tym imieniu, a ma 6 lat :)

Moja koleżanka dała córce na imię Kornelia i tez wołają na nią Nela.
 
Gabriel zaklepane juz od dawna (obawiam sie, ze z tego powodu bedzie chlopak, bo w pierwszej ciazy tez od razu bylo imie dla chlopca a dla dziewczynki do porodu nie mielismy;)
Zoja lub Milla ale na ta chwile Zoja zostaje.
Nel tez mi sie podoba.
 
ja jeszcze przed ciążą chciałam mieć Zuzię i Aleksandra:happy: męzowi się oba podobają,ale jest jeszcze tyle czasu,że może nam się zmienić...zobaczymy:-)
 
U nas dla chlopca wczesniej byl Franek a urodzila sie Michalina:tak: Teraz tez dla chlopaka Franek, a dla dziewczynki to bedzie ciezko:eek: Zobaczymy:tak:
 
http://www.mamazone.pl/artykuly/bede-mama/ciaza/9-miesiecy-ciazy/2011/najpopularniejsze-imiona-dla-dzieci-w-2010-roku.aspx


P
osprawdzajcie sobie tutaj co naród wybiera, bo nie wiem czy fajnie będzie mieć w klasie 5 Majeczek czy Julii:)

Moje subiektywne podejście do tej sprawy... Oprócz pięknie brzmiącego imienia powinno ono pasować do nazwiska, zwłaszcza u chłopca, bo raczej nie zmieni go sobie. I tak np. Olivier Gwóźdź... Poza tym Kacper... fajnie dla chłopca, ale nie wyobrażam sobie 30-40 letniego mężczyzny z tym imieniem:)
 
My na razie się zastanawiamy tylko, ale wstępnie dla chłopca Michał lub Bartosz. dla dziewczynki nie wiemy, bo mąż uparł się, że będzie chłopak. Mnie podoba się Nina, Nadia, Ewa. A czas pokarze. Na pewno chcemy imię tradycyjne, które będzie pasowało do nazwiska i po latach nadal będzie ładne.
 
reklama
Do góry