reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majówki 2014

MARTYYYNA 7 lat temu tak samo uważano ;-) znaczy się, że powodują autyzm ... ale wg mnie (co prawda lekarzem nie jestem) jeśli dziecko ma uszkodzony gen odpowiedzialny za np. autyzm - to właśnie wtedy zachoruje ;-)
dodatkowo matki panikują teraz, że te szczepionki w szpitalu posiadają jakieś mega ilości rtęci i jest to szkodliwe, więc załatwiają sobie na własną rękę szczepionki (recepta od pediatry, apteka całodobowa z dostępną szczepionką itp.) ;-) rozmawiałam z teściową - powiedziała, że to są właśnie matki internetu. Wiedzy nie mają, naczytają się pierdół i później panikę sieję ;-) a teściowa nie lubi takich, oj nie lubi ;-) a często trafia się taka w przychodni :baffled:

szczepienia są kosztowe :baffled: przerażają mnie, ale mam nadzieję, że jakoś damy radę ;-)
6w1 kosztuje coś koło 230 zł (brać trzeba 3 dawki), pneumokoki prawie 300 zł (również 3 dawki) ;-) podaję ceny z apteki internetowej ;-) niektóre przychodnie maja po cenach hurtowych :tak:
rotawirusy chyba koło 500-600 zł wychodzą ;-) nie wiem, nie orientowałam się ;-)
 
reklama
Jesli chodzi o szczepienia to nieco jestem podlamana bo juz powinnam sie zdecydowac a nic kompletnie nie wiem na ich temat. Widze ze wy smigacie w temacie.
Ja z kolei nie mam bladego pojecia czym jest ktora choroba, co to sa szczepienia skojarzone, 6w1 i inne... Pediatra srednio mi to tlumaczyla, bardziej gadala jak do osoby ktora wie o co chodzi bo przeciez jako mama powinnam juz wiedziec :(
Czytam te artykyly i nic z nich nie rozumiem...
 
Ostatnia edycja:
hej babki
pisze jedna reka. tak zesmy se wczoraj dyskutowaly na temat urokow z kwietniowkami... i mam odwczoraj wielki wrzask na chacie. mlodemu albo spodobal sie jego wytwor albo faktycznie brzusio cos kupy sa i to ladne spi tez ....echhhhhhh. Ja szczepic bede podstawowo i te pneumokoki(215zl)nie wiem czy na rota zaszczepie chociaz wiem co robi ta choroba z dzieckiem. Karmie piersia nadal wedle zyczenia dziecka ale oduczam zasypiania przy cycu. Przeprosilam sie ze smoczkiem na kryzysowe syt. i klade mlodego czesciej do kolyski.... Dzis mimo wrzaskow wrocily do mnie sily matczynej intuicji i czuje sie matka pelna geba. Pora byla.
Tak swoja droga to normalnie pojawienie sie maluszka po tylu latach wywrocilo mi swiatopoglad do gory nogami. co prawda wolniej sie czlowiek zbiera i wiecej ma jakis takich obaw ale porzadnieje solidniej i jest brdziej na zewnatrz rodzicem jakim zawsze w srodku chcial byc .

Rodzic mi tam kobiety.
 
Ostatnia edycja:
Rodzic mi tam kobiety.
no my chcemy, ale nasze dzieciaki coś nie chcą :-D


wieści od Diabliczki nadal brak :tak: napisałam do niej smsa, nadal czekam na odpowiedź ;-)


NANNCY skojarzone to taki, gdzie przy jednym wkuciu masz więcej szczepów ;-) np. ja szczepię wersją 6w1,która jest od razu przeciwko: błonicy, tężcowi, krztuścowi, polio, Hib, wzw B (jedno wkucie) ;-) wersję 5w1 masz przeciwko: błonicy, tężcowi, krztuścowi, polio, Hib, dodatkowo musisz doszczepić (drugie wkucie) wzw B. Obie wersje są płatne dodatkowo :tak: możesz wybrać tzw. refundowane szczepienia, gdzie przy jednym szczepieniu masz kilka wkuć ;-) jedyny plus - darmowe ;-)


MARTYYYNA mi chodziło, że łącznie rota wirusy wychodzą 500-600 zł ;-) kojarzę, że można przyjąć w wersji dwóch lub trzech dawek ;-)
 
Wiem Aśku, że chodziło Ci o całkowity koszt. Ten Rotarix się podaje w dwóch dawkach. Wyjdzie pewnie koło 600-700 zł w zależności gdzie się kupi. Czytałam, że jest jeszcze jakiś RotaTeq ale tu już są 3 dawki (ponad 250 zł za jedną).
 
reklama
dziewczyny, u mnie postęp ;) Pakuję torbę ;) heh...
Ja tylko na chwilę wpadłam, bo chciałam się Was spytać nt. ciśnienia. Mam 105/64/118. Mam mega zadyszkę i nie wiem, czy ten puls nie powinien być niższy? Nie znam się na tych ciśnieniach, może któraś z Was ma pojęcie, czy to normalne jest?
 
Do góry