reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majówki 2014

Mi sie wydaje ze to niezalezy jak czesto sie myje glowke, synka kompalam codzienie i codzienie mylam glowke, a ciemieniuche mial straszna i prawie do 2 lat.

Dziewczyny co do forum zamknietego wszyscy Was chca. Tylko musimy czekac na odpowiedz od administratora. Na zamknietym tez cisza, wszyscy zajeta chyba fajna pogoda w polsce i wszyscy spaceruja.

Wczoraj nauczylam swego 6 latka jezdzic na rowerku bez malych bocznych kolek, maz niemial nerwuw zeby uczyc (ja ucze wszystkiego co niby ojciec by mial uczyc syna zobaczymy) zobaczymy za pare lat kto bedzie muszial przeprowadzic rozmowe z synkiem ja czy maz.


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
reklama
To mit, że ciemieniucha jest od braku higieny. Córkę codziennie kąpaliśmy i codziennie myliśmy włosy a i tak dostała ciemieniuchę. Myślałam, że nas ominie bo długo ciemieniucha nas omijała ale niestety i nas wtedy dopadło.
Teraz tez codziennie kąpiemy i myjemy włosy. Nawet, gdy jestem sama też kąpię Michałka włącznie z myciem włosków :) JA kąpię w Oilatum
 
Ja też codziennie kąpię i myję główkę, a kąpiemy się w Emolium. U mnie mam wrażenie, że problem szybko się rozwiąże, bo już po ciemieniuszce prawie nie ma śladu. Ale zareagowałam bardzo szybko, jak tylko pojawiły się pierwsze małe suche skórki na głowie. Wczoraj widziałam się za to z koleżanką która ma miesięcznego synka i jego główka wygląda fatalnie, z dość grubą żółtą skorupą. Więc cieszę się że u nas chyba z tym koniec, chociaż to cholerstwo podobno lubi powracać. No nic, zobaczymy.
Mój słodziak właśnie zapadał w pierwszą dzisiaj drzemkę, więc mam chwilę żeby poczytać neta i dowiedzieć się co się w świecie dzieje. U nas dziś fatalna pogoda, zimno i ciągle leje, a w prognozie przed chwilą nadal twierdzą, że u nas ma być dzisiaj 26 stopni... Już nie mogę się doczekać, chociaż jakoś w to nie wierzę.
 
Megi, ja własnie z córką miałam straszną ciemieniuchę :/ dosłownie skorupa na głowie była :/ Gdy zauważyłam plamki zaczęłam smarować olejuszką i innymi ale to nic nie pomagało. sumasumarów doszło do tego, ze na głowie zrobiła się wielgaśna zółta skorupa i dzięki bogu, że trafiliśmy na lekarza, który wiedział co przepisuje.

Właśnie...miało być 26 stopni i córkę do przedszkola ubrałam na 26 stopni. Mam nadzieję, że nie marznie. W sumie może i dobrze, że co chwilę pada i gdzieś w oddali grzmi bo jest szansa, że z przedszkola nie wypuszczą się na jakieś spacery ;)
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny, jestem z Wami od samego początku, urodziłam Alexa 22.05 ale jakoś nie mam na nic czasu przy dwójce dzieciaczkow.
Co do ciemieniuchy to polecę Wam oliwke z Weledy, sama ja stosowalam i przeszło po 2 razach. Według mnie jest to najlepsza oliwka dla dzieci, bo nie jest taka rzadka jak inne. Można kupić na allegro.
Chętnie bym również dołączyła do zamkniętego jeśli można :)
 
Przepraszam jeśli kogoś uraziłam ale na pewno nie miałam na myśli tego że nie dbacie o higienę waszych maluchów, napisałam tylko że tak wyczytałam na necie, jeszcze raz sorry nie chciałam nikogo obrazić
 
Andzia - nie gniewamy się:-) może to nie jest kwestia braku higieny, tylko złej higieny. Ja to mam wrażenie, że u nas ciemnieniucha pojawiła się po tym jak zaczęłam myć główkę J&J takim żelem do ciała i włosów. Wcześniej myłam tylko wodą przegotowaną, później stwierdziłam, że czas zacząć czymś ją myć... a że kąpię w emolientach, to nie chciałam tłustym myć włosów, więc wzięłam to co dostałam w próbkach na szkole rodzenia. I odnoszę wrażenie, że od tego się zaczęło, ale to może tylko zbieg okoliczności, nie wiem, może też mojemu akurat ten specyfik nie podpasował. Teraz w kąpieli normalnie moczę główkę w Emolium i wcale włoski nie są jakieś tłuste. Chociaż już niewiele i tak ich zostało. Tak samo jest pewnie ze sposobami na pozbycie się ciemieniuchy - jednym to pomaga, innym co innego.

Justyn_ka - witamy:-) ja przy jednym nie mam na nic czasu, a co dopiero przy dwóch. Jak rano pisałam o drzemce, to trwała max 10 min.. teraz kolejna próba, mam nadzieję że pośpi dłużej, bo cały dzień mi płakał i jestem tak wykończona, że sama muszę się chociaż na chwilę położyć, bo nie wyrobię. To Alex to nasz równolatek, bo ja rodziłam dzień później:-)
 
Megi ja o drzemce nie mam już co marzyć, przy Hani to jeszcze spałam z nią, a teraz to szybko chociaż podłogi ogarne albo obiad zrobię. Choć ona to też w kratkę śpi w dzień. Całe szczęście ze drugie dziecko mi się grzeczne trafiło, bo Hania to dała za dwóch w kość :)
 
reklama
Do góry