reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majówki 2014

Justyn_ka dlaczego jesteś przeciwniczka? Ja slyszalam same dobre opinie. Mozna powiedziec, ze wrecz bylam zachecana przez pediatrow i polozne do smoczka. Oto argumenty jakie przedstawiali (te najważniejsze): jestesmy ssakami ssanie jest naszym naturalnym odruchem, smoczek wypycha podniebienie, niszcza sie palce od ssania oraz dziecko dluzej je ssie i ciezej jesr je tego odyczyc.
 
reklama
Hania nie miała smoczka, nie szala też raczek i jakoś nie zauważyłam u niej tej potrzeby ssania. Słyszałam właśnie na temat smoczków same negatywy, że ciężko oduczyć, że zgryz krzywy, opóźnione mówienie i seplenienie...
Problem w tym że i tak mi sepleni i ma problemy z mowa... Więc zastanawiam się gdzie tu logika, dlatego przy Olku jak widziałam że chce to dałam, on z kolei bardzo lubi ssac wszystko, a najbardziej moje piersi :)
 
A tak z innej beczki: wŁaśnie obejrzałam ffilm baby blues... Bardzo poruszający, na końcu kopara mi opadła, nie spodziewałam się takiego zakończenia... Aż mnie na wymioty wzięło, wart obejrzenia
 
Oj ale dawno nic nie pisałam, ale czytam na bieżąco :-) ten film tez widziałam i tez byłam w szoku :szok: my mamy chrzciny w piątek, wczoraj zamawiałam tort ale za to ile się naszukałam jakiegoś ubranka dla małego, wszędzie tylko garnitury (w kosmicznych cenach) a ja nie chciałam go ubierać w takie ciepło w trzy warstwy, zjeździliśmy całe miasto. Co do smoków to mój toleruje ale tylko te co mają taką okrągłą końcówkę a nie te płaskie. Tych płaskich jakby nie umiał ssać, wypadają mu.
 
My chrzcimy 7 wrzesnia. Jakie u Was stawki w kosciolach sa za chrzest??? Bo u nas nie ma co laska tylko 150zl :p

Co do smoczkow moja ssie tylko przed butla jak juz jest glodna a jeszcze zostal jakis czas (staramy sie podawac pokarm co minimum 3h - takie zalecenie pediatry) albo jak juz jojczy ze zmeczenia a zasnac nie moze.

W ogole ona jak sie wyprostuje to juz cala gondole mi zajmuje aaaa
 
Andzia - i jakie ubranko wreszcie udało Ci się znaleźć?
Baby blues skończył się strasznie, lubię takie ciężkie filmy ale oglądałam będąc akurat w ciąży i było to dla mnie jakieś nie do pomyślenia.
 
U nas w kościele tez co łaska ale nie określił ile. Znajoma mi mówiła że to tez zależy czy jest tylko chrzest czy też msza w jakiejś innej intencji. Jak w innej tez to daje się mniej bo tamci też zapłacili. My damy 300-400 zł.
Megi* kupiłam białą koszulę na długi rękaw i Spodnie takie na kant za kolano białe w kawowe paseczki.
 
I nie interesuje mnie czy się komuś to będzie podobało czy nie :no: nie będę dzieciaka męczyła w gajerze. Jakby miał z roczek i chodził to może wtedy bym się skusiła na garniak.
 
reklama
Andzia - ja jak najbardziej Cię popieram, zresztą te garniaki dla takich małych bąbli co leżą jeszcze wcale mi się nie podobają. Wczoraj w kościele był chrzest i poszłam podejrzeć w co dzieciaczki ubrane, to był taki maluch, mniejszy niż nasze właśnie w garniaku, na długi rękaw, na to kamizelka i czapka. W kościele zaduch, wątpię żeby w takim stroju było mu komfortowo. Napewno w ładnych spodenkach i koszuli będzie prezentował się o niebo lepiej:) też będę się za czymś rozglądać, ale jeszcze mam czas, bo my chrzciny dopiero 21/09. A co do ceny w kościele to nawet nie wiem, bo dopiero w sobotę maż ma podejść żeby ustalić termin. Ale ja mam bardzo fajny kościół i księży więc nie sadzę żeby mi narzucali ile to jest co łaska;) po sobocie napiszę czy faktycznie tak było:)

Skodzia - ja mam ogromną gondolę jak na gondole i całe szczęście bo mój wypełnia ją już prawie całkowicie:) nosimy pampersy 4 i ubranka 74... Do pediatry idziemy dopiero na koniec sierpnia a ja się boję czy on nie jest za gruby więc chciałabym go pomierzyć. Ale karmię piersią, to podobno nie można przekarmić ale już sama nie wiem.
 
Do góry