reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majówki w kuchni... czyli co serwujemy...

SIMAMA

majowa MAMA 2007
Dołączył(a)
15 Luty 2007
Postów
342
tak pomyślałam sobie, że inne "miesiące" mają takie kulinarne wątki, a my majówki nie, więc może go rozkręcimy ;-)
co gotujemy, jak, czego nie lubimy a za czym przepadamy ???
skąd czerpiemy przepisy???
ja lubię korzystać ze stronki Wielkie
 
reklama
Super watek! :-) Ja zawsze myśłałam ze mam dwie ręce do gotowania ale jak przyszło mi samej gotować to już nieźle sie rozkreciłam i uwielbiam iśc do mojego królestwa i cos pysznego upichcić :tak:
 
Podbijam wątek, serwuje dzisiaj makaron z białym serem;-) nie chce mi sie dziś gotować, także szybko będzie gotowe;-)
 
ja mam rozprutą kuchnię z powodu remontu , ale na obiad rozmrażam własnoręcznie robioną fasolkę po bretońsku... i na ciepło z mikrofali;-)
 
A ja klasycznie - domowy rosol :-) Uwielbiam wszystkie zupy, a rosol nalezy do tych najbardziej ulubionych i w dodatku bardzo wczesnie sie go nauczylam gotowac z czego bylam bardzo dumna... :-)
 
barszczyk - daj przepis na swoje leczo jesli mozesz? Nigdy nie robilam, mama mi mowila kiedys jak robi ale nie do konca pameitam, a Ty masz przepis sprawdzony :-)

Jak ja gotuje to tez zawze ma 3 dni :-D I nie wyobrazam sobie gotowania malej ilosci dla Jasia bo co bym zrobila z cala reszta skoro on by zjadl tylko kilka lyzeczek :-D Zaczne gotowac jak on zacznie jesc wiecej (czyli pewnie niedlugo :-D)
 
Mysz ja robie tak:

1. podsmażam kiełbaskę z cebulką na patelni - najlepiej ze dwa rodzaje dobrej kiełbaski i dużo cebulki
2. podsmażam tez jakieś mięsko - np. pierś z kurczaka, albo tak jak dzisiaj pozostałości po wczorajszym grilu ;-)
3. wrzucam to do garnka i dodaje pokrojoną paprykę, pieczarki i dobrze jeśli jest kabaczek ale ja zawsze mam problem żeby go kupić więc obchodzę się bez kabaczka, i pomidory obrane ze skórki
4. podlewam to troszkę wodą i pod przykryciem czekam aż sie z tych pomidorów zrobi taki sos
5. aha dodaje też kukurydze z puszki (akurat miałam otwartą i nie chciałam żeby się zmarnowało)
6. w trakcie solę, pieprzę i ewentualnie dodaje wegete i gotowe :-D
jeśli chodzi o proporcje to wszystkiego daję na oko więc dlatego zawsze mi taka ilość wychodzi :-D a powinno się tak długo robić aż papryka nie będzie miękka i smak ma być dobry ;-)generalnie krótko :-D pychotka :-D
 
Makaron z białym serem to pewnie na słodko? To nie lubię :no:

Ale zainteresowała mnie ta zapiekanka z pora - kasro pochwal się jak ją robisz?
 
reklama
Do góry