reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

majówkowa chustomania (chusty i nosidła) :)

wisienko nawet nie doczytałam :zawstydzona/y:
napisze tyle co wiem sama...
dla malutkich dzieci do pół roku najlepsza jest chusta elastyczna , dla starszych nie bo wtedy się zacnie wżynac ...
ja miałam od początku zwykłą tkaną
dobre sa te tkane po skosie i z materiału niezbym sztywnego , bo musza się dac łatwo wiązać i łamać
chusta powinna miec tak ok 50-60cm wysokości
a jeśli chodzi o długośc to 5 m jest ok , jeśli chcecie wykonać większość wiązań :tak:

ja miałam taka chustę
w linku macie co nieco opisane jak to działa;-)
CHUSTA TKANA AZIMI dla 5 PIERWSZYCH WYSYŁKA GRATIS (1370976558) - Aukcje internetowe Allegro
 
reklama
Moja chusta może służyć już od urodzenia, gdyż można zawinąć dziecko w pozycji "kołyska" - na leżąco.
Ogólnie proste w użyciu są podobno chusty z kółkiem do regulacji, ale niestety tu ciężar jest tylko na jednym ramieniu. Także elastyczne są dosyć łatwe, ale krócej służą, a najbardziej uniwersalne są właśnie tkane.
Więcej informacji można znaleźć w necie np tu chustomania rodzaje chust
Od tych wszystkich rodzajów to naprawdę można kręćka dostać.
 
Moja chusta może służyć już od urodzenia, gdyż można zawinąć dziecko w pozycji "kołyska" - na leżąco.
Ogólnie proste w użyciu są podobno chusty z kółkiem do regulacji, ale niestety tu ciężar jest tylko na jednym ramieniu. Także elastyczne są dosyć łatwe, ale krócej służą, a najbardziej uniwersalne są właśnie tkane.
Więcej informacji można znaleźć w necie np tu chustomania rodzaje chust
Od tych wszystkich rodzajów to naprawdę można kręćka dostać.
zgadzam sie z tym :tak:

ja własnie bałam się mosić noworodka w chuście , nawet mając taką pewnie od poczatku bym jej nie użyła..
salsera Ty masz tkaną czy elastyczną??
o tu mam to co kiedyś przeczytałam o chustach
http://www.pudelek.pl/artykul/23966/te_nosidelka_spowodowaly_smierc_14_niemowlat/14/
 
Ostatnia edycja:
Ja jednak jestem zwolenniczką tych bardziej nowoczesnych nosidełek. Je po prostu wkładasz i idziesz a chustę trzeba zawiązywać, rozwiązywać.
Bałabym się że chusta się rozwiąże.

Wątpię aby mój M ubrał taką chustę na spacer, zwłaszcza taką kwiecistą :-D
Pozatym nosidełka posiadają Europejskie Standardy Bezpieczeństwa, wykonany materiał certyfikaty higieniczne oraz przede wszystkich gwarancję a to jest bardzo ważne dla naszych pociech !
 
zanka chusty też posiadają Europejskie standardy bezpieczeństwa!! i certyfikaty i wszsytko:tak:
taka chusta dobrze związana nie ma prawa się rozwiązać
i ze względu właśnie na wiązanie , nie niesie obciążenia tylko na barki , a na całe plecy , nie obciąża kręgosłupa i jest wygodniejsza od nosidła..
nie wżynaja się szelki w barki i nie ma się uczucia że ma się coś na plecach;-)
dzieecko jest tak wkomponowane że wogóle go nieczujesz:tak: no prawie... i ejest strasznie wygodnie:tak:

edit: są również gładkie kolory , gdzie faceci chustują sie i tak chodza (w uk koleżanki mąż np) ma ta samą co ja pasiastą tylko ten pierwszy kolor)

aha i musze dopisać że przetestowałam i nosido i chustę , przy nosidle ręce mi odpadały normalnie

do tego chusta nie obciąża stawów u dziecka a nosidło niestety tak

coś jeszcze... aha wiązania nie są wcale trudne :)

 
Ostatnia edycja:
Vi - czytałam że w chustach dziecko dosłownie wisi całym ciężarem na swoim kroczu z powodu braku szerokiego siedziska a kręgosłup dziecka jest niefizjologicznie wyprostowany - to mnie przeraża, brrrr... :-)

Vi teraz nosidła mają kształt ergonomiczny czyli wg !!! słownika języka polskiego !!! - dostosowany do naturalnych możliwości człowieka.

Doczytać źle nie mogłam bo tak akurat się składa że mam męża fizjoterapeutę który zajmuje się między innymi anatomią kręgosłupa:-):-):-) i wie co jest dobre dla delikatnego kręgosłupa.

Pozatym nowoczesne nosidełka mają wiele pozycji: od leżącej po pionową itp.
Moim zdaniem chusty wisidełka mają tylko jedną zaletę - sa tanie !
Tyle w temacie, hehe:-):-):-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
znalazłam porównanie

Nosidło, czy chusta wiązana? < eko produkty | DZIECI SĄ WAŻNE

chustomania czy chusta szkodzi na kregoslup

Chusty i nosidełka: zalety i wady chust i nosidełek dla niemowląt - www.mamazone.pl

i teraz możecie decydować;-)

edit :
zanka nie wwszytskie nosidła są ergonomiczne
bo jak sama napisałas te najnowsze
a w pierwszym linku jest w tabeli napisane że właśnie to nosidła daja nacisk na krocze maleństwa..
w kolejnym ze nosidła nie sa przystosowane dla niemowlaków..

ja jestem jak najbardziej za chustą zanim kupiłam dużo się naczytałam co jest lepsze i co zdrowsze dla dziecka i wiem ze w chuście dziecko ma ułożony kręgosłup i nóżki tak jak w brzuszku mamy

aha i do nosidła ergonomicznego nic nie mam.. bo jest ok ale takiego nie testowałam więc nie wiem czy jest wygodne czy nie
 
Ostatnia edycja:
reklama
Vi w dzisiejszych czasach jest tak duży wybór dla konsumenta że trudno jest dopasować tylko pozytywne cechy jednemu produktowi.
Mam tylko nadzieję że nasze wybory Nam i naszym dzieciaczkom nie zaszkodzą :-)

A co sądzicie o pobraniu krwi pępowinowej??
Krew pępowinowa
Może któraś z Was już to ma za sobą ??
My z mężem zastanawiamy się nad tym...
jasne , ile ludzi tyle opini, jednak uważam że chusty sa zdrowsze :-p
no i te nosidła ergonomiczne , ale to prawie jak chusta:-D
zwykłe nosidła wcale nie sa ani zdrowe ani wygodne,..
wiadomo że jednym moga nie podpasować chusty bo wiązać trzeba bo to bo tamto...
a innym nosidła bo obciążają barki czy coś innego...
nas takim wyborem trzeba się poważnie zastanowić:tak: no i facetom raczej chustanie będzie odpowiadać;-)

jeśli chodzi o krew pępowinową to ja się nad tym zastanawiałam , ale się nie zdecydowaliśmy ,
jednak tym którzy się zdecydują , życzę aby nie musieli tego w przyszłości potrzebować do użycia:tak:
 
Do góry