reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowy Ranking Szpitali - Gdzie rodzić?

Straciatella

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Sierpień 2013
Postów
1 248
Myślę, że jeszcze czas na wybór szpitala - ale dobrze mieć możliwość wymiany opiniami.

Na pewno też znajdzie się sporo dziewczyn z podobnych części Polski/województwa lub zagranicy.

Jakie szpitale polecacie, jakie bierzecie pod uwagę, na co stawiacie przy wyborze szpitala. Może macie jakieś doświadczenia z poprzednich porodów lub pobytów w szpitalu?


Ja z mojej strony mogę odradzić szpital w Tychach. Rodziłam tam - warunki świetne, ale opieka kiepska.
Teraz ponoć nieco się zmieniło, jest to szpital najbliższej mnie więc przejdę się sprawdzić co i jak. Nie ukrywam, że mimo wszystko chyba ponownie zdecyduję się na poród tam.

Chciałabym rodzić w Mikołowie, ale niestety nie ma tam oddziału intensywnej opieki dla noworodków, a nigdy nic nie wiadomo... dlatego postawię ponownie na Tychy.

Też chciałabym wiedzieć jak to jest ze znieczuleniem zewnątrz oponowym? Czy każdy szpital oferuje? Odpłatnie, nieodpłatnie? Czy to się wcześniej wybiera, umawia? Wiecie coś na ten temat?
 
reklama
To tak jak u mnie szpital w Sosnowcu zależy kogo zapytasz, w Katowicach też różnie, aczkolwiek czytałam tu na forum polecają Bogucice- może tam??
 
ja zamierzam rodzić w Rudzie Śląskiej na goduli. Kilka moich koleżanek rodziło i ponoć jest ok. W necie opinie pozytywne i negatywne, ale wiadomo, że każdemu się nie dogodzi ;)
poza tym mój gin jest tam położnikiem :)
 
A ja rok temu leżałam w szpitalu na ginekologii w Mysłowicach na zewnątrz szpital to dzieje starodawne w środku porodówka teraz remontowana a opieka wyśmienita jak dla mnie;-)
 
Ja jeśli chodzi o Kraków, to polecam Narutowicza. :) Oddział jest odremontowany, miałam okazję go sprawdzić w mało przyjemnych okolicznościach (zabieg łyżeczkowania), ale naprawdę polecam, warunki super, opieka fantastyczna do tego stopnia, że kupiliśmy bombonierkę pielęgniarkom, tak byliśmy z moim M zadowoleni. ::-)
 
ja nie mam wyboru u nas tylko jeden i nie narzekam po 1 porodzie, reszta jakies 30-40-50 km ode mnie...
 
Ja Bartka rodziłam w szpitalu na Solcu w Warszawie i nie tam gdzie pracuje lekarz. Teraz pewnie też wybór padnie na ten szpital bo jest mały i nie ma tłoku:)
 
reklama
lat temu rodziłam w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie i za żadne skarby nie zrobiłabym tego ponownie. Opieka była do kitu, pielęgniarki robiły wielką łaskę. Ech:/ Nie i już. Chociaż 4 lata temu moja szwagierka rodziła tam syna i była zadowolona do tego stopnia, że 2 lata temu urodziła tam córeczkę (dziecko ponad 4 kilo, ułożone pośladkowo, lekarz chciał pokazać studentom jak wygląda poród dziecka ułożonego pośladkowo SN i mała urodziła się naturalnie).

Teraz mieszkam w Lublinie, rodzić zamierzam w szpitalu, w którym pracuje moja ginka. Ale u mnie będzie cesarka więc wybór szpitala ma chyba mniejsze znaczenie.
 
Do góry