reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowy Ranking Szpitali - Gdzie rodzić?

reklama
A ja sobie nie wyobrażam sprzątać potem tego syfu po takim porodzie :-D <żart oczywiście>


W sumie mam wielki problem gdzie będę rodzić.
W okół mnie są 3 potencjalne porodówki, jedna na miejscu, druga 12 km dalej trzecia 28 km dalej.

opcja nr 1.
To moj rodzimy szpital gdzie pracuje i mam kupe znajomosci ale... no właśnie. Przy pierwszym porodzie jako młoda mama zostałam potraktowana STRASZNIE i nie wyobrażam sobie powtórki.Opieka w trakcie porodu to jedynie mit, osoba towarzysząca przy porodzie to koszt 200zł i o żadnych innych udogodnieniach nie ma mowy.Zresztą opinie na temat chojnickiej porodówki są jednoznaczne.-->prawie jak w rzeźni :baffled: no ale na plus znajomosci moje plus pracującej tam na dość wysokim stanowisku mamy, oraz pracujący tam lekarz prowadzący.

opcja nr 2
szpital oddalony o 12 km. tu też rożnie, na jaką zmiane się trafi ale generalnie już o niebo lepiej niż u mnie, os tow darmowa.

opcja nr 3.
szpital oddalony o 28 km tam ful wypas ze słyszenia, opieka położnych świetna, os tow za darmo oraz znieczulenie zz za darmo. tylko, że rzadko kiedy decydują się na cesarke a jesli już to czasami za późno. Odsetek nieudanych porodów jest większy niz u nas mimo, że szpital mniejszy dużo.

i bądź tu babo mądra i rodź...
 
W Warszawie szpitali do wyboru do koloru. Opinie o nich rożne kwadratowe i podłużne :)
Ja zdecydowałam sie jak na razie na lekarza prowadzącego ze szpitala na inflanckiej i tym samym na tenże szpital, nie wiem czy słusznie, opinie ma rożne.
Wydaje mi sie ze ile szpitali i rodzących tyle opinii.
Na moja decyzje przemówił fakt ze maja dobrze wyposażone pokoje porodowe pojedyncze i bezpłatne, obecność osoby towarzyszącej bezpłatnie, znieczulenie bezpłatnie.
Oprócz tego w związku z tym ze mieszkamy w Pruszkowie, do tego szpitala dojazd mamy dosc szybki- obwodnica otwarta w zeszłym roku.
Generalnie myśl o porodzie mnie przeraża, nie mam pojęcia jak urodzę. Pewnie jakoś to bedzie, musi być :)
 
Ja mialam cc na madalińskiego w Wawie, mam tam lekarz prowadzącą, i innego miejsca na poród sobie po prostu nie wyobrażam. Nie biorę w ogóle pod uwagę:)
 
a ja jestem z łodzi. córkę rodziłam (wyjęto ją ze mnie) w CZMP- odradzam jak cholera. nigdy więcej nikt mnie tam wołami nie zaciągnie. tym razem wybieram prywatny szpital w którym mój lekarz pracuje- na Szparagowej. i będę się "upierać" przy porodzie sn w pozycji w jakiej będzie mi dobrze. bojowo nastawiona jestem ale po poprzednim porodzie widzę, ze muszę.
 
chodzilam:) na zajecia teoretyczne, na praktyczne ( jakies tam cwiczenia itp ) nie chodzilam bo mąż miał problem z kreceniem bioderkami np:/ i powiedzial że nie bedzie chodzil:) mialam za darmo szkole ze względu na fakt zatrudnienia w Warszawie, miasto mi placilo;) Ogólnie polecam bo mozna ajnych ludzi poznac, i w sumie tez czegos tam się dowiedziec tez:)
 
reklama
Ja jestem zdecydowana rodzić u mnie w szpitalu w Dąbrowie.
Generalnie szpital jak szpital, ale porodówka i odział noworodkowy jest ok.
Koleżanka rodziła tam dwa razy, pielęgniarki i położne uprzejme,jedna jej ukradkiem bułkę przynosiła żeby dziewczyna przekąsiła cokowiek, a jak przy drugim dziecku(chłopak ponad 4kg),przez dwie godziny nie było postępu w porodzie od razu zrobili jej cesarkę bez żadnego ale...
Poza tym do szpitala mam raptem 15 minut na nóżkach, więc same wiecie...
 
Do góry