reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mała macica, jeden jajnik, donoszenie ciąży.

Dołączył(a)
18 Grudzień 2019
Postów
2
Cześć,
Podczas rutynowej kontroli u ginekologa lekarz stwierdził u mnie wadę macicy. Dokładnie macica jednorożną. Co za tym idzie moja macica jest mniejsza niż w przypadku posiadania dwóch rogów. Jedyny plus sytuacji to fakt, ze ten jedyny jajowod jest drożny, czyli teoretycznie szansa na ciążę jest. Problem polega na wielkości macicy, w ktorej płód moze mieć za mało miejsca. Przy tej wadzie macicy bardzo często dochodzi do poronien, skracania szyjki macicy, bądź urodzenia w 27 tc. Moje pytanie, czy są tutaj panie które mają tą wade i które rodziły? Jakie sa szanse na donoszenie ciazy? Słyszałam o przypadkach, gdzie kobiety dowiaduja się o jednoroznosci dopiero przy porodzie, ciaza przebiegala prawidłowo i zakonczyla sie w okolicach 37 tc
 
Do góry