reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Małe conieco, czyli nasz przepisy kulinarne

annaoj kce

08.06/04.10/09.13
Dołączył(a)
11 Luty 2010
Postów
3 561
Miasto
Miko"love"
Dziewczyny to dawać tutaj przepisy na wsio co dobre
A dla mnie takie dla początkujących poproszę, bo ja do wypieków to mam 2 lewe ręce:-)
 
reklama
SERNIK Z POLEWĄ Z BIAŁEJ CZEKOLADY:-p

Składniki na spód:
-250g herbatników
-100g masła (ja daje więcej)
Herbatniki pokruszyć i połączyć z masłem (można blenderem),przełożyć do blachy i piec 15min w 180 stopniach

Składniki na masę serową:
-1kg sera na sernik
-3 jajka
-3 czubate łyzki mąki pszennej
-150ml śmietany kremówki
-200g cukru (można dać mniej)

Do miski przełożyć ser i miksując na wolnych obrotach dodawać po kolei:
-jajka,cukier,mąkę i śmietanę.
Gotową masę przełożyc na podpieczony spód i piec godzinę w 180 stopniach.

Polewa:
-100g białej czekolady
-100g kwasnej śmietany
-1 łyżka soku z cytryny
-1łyżka cukru pudru

Wszystkie składniki włozyc do garnuszka i na wolnym ogniu podgrzewać aż do połączenia składników.
Akurat jak ciasto się upiecze polewa będzie już przestudzona i będzie nadawać się do polania.
Na wierzch aż się prosi żeby ułożyć maliny
:-p

Polecam bo jest naprawdę pyyyszny i prosty
 
Ostatnia edycja:
Ja je robie co roku :D pychota.... :))))

Ogórki w sosie musztardowym

1 litr wody
0,5kg cukru
1 szkl. octu
5 łyżek musztardy sarepskiej (lub 8 słabszej)
3 łyżki soli.

Zalewę zagotować.
Ogórki obrać, pokroić w paski (ogórek na 4) zalać zalewą i pasteryzować 3-5 min.
Proporcja na ok.7 słoików
 
Obiecane
"Ogórki po żydowsku"

4kg ogórków - obrane, pokrojone na 4
zalewa:
1 szkl. octu 10%
5 szkl. wody
1 szkl. cukru
2 łyżki soli
4 liście laurowe
3 łyżki musztardy

Zalewę zagotować dodając musztardę na końcu.
Do każdego słoika ogórków dodać 1 ząbek czosnku, koper, zalać ostudzoną zalewą, gotować 5 minut.
 
Papryka słodko kwaśna

2 kg czerwonej papryki
zalewa
1 szkl. octu
5 szkl. wody
11 łyżek cukru
2 łyżki soli

Zalewę zagotować.
Do każdego słoika z papryką dodać ziele angielskie, plaster cebuli, liść laurowy, gorczycę.
Zalać zimną zalewą a na wierzch wlać 1 łyżeczkę oleju.
Gotować 7-10 minut.
 
a teraz idealny przepis na obiad tzw. "Kurczak bez roboty" :rofl2:

Kurczak (jakie części chcesz, ja zawsze wybieram udka)
warzywa jakie się lubi np.
cebula - w ćwiartki
papryka żółta i czerwona - na cząstki
ziemniaki - obrane lub nie jak kto lubi, na ćwiartki
por - na kawałki koło 5 cm i wzdłuż na pół
marchew - jak por
czosnek - może być nie obrany

wszystko układamy na blachę, polewamy troszkę oliwą, sól i pieprz, pieczemy około 1 h w 180 stopniach bez przykrycia
SMACZNEGO
 
[h=1]KETCHUP[/h]
2 kg pomidorów, 2 ostre papryczki, 5 cebuli średniej wielkości, 2 główki czosnku, szklanka octu winnego, 4 łyżki cukru, po ½ łyżeczki zmielonego pieprzu czarnego, cayenne (my dodajemy dużo, dużo więcej), ziela angielskiego, goździków, imbiru i cynamonu, 3 łyżki oleju, 2 łyżki soli

Pokroić cebulę, pomidory i papryczki. Gotować przez 50 minut. Dodać sól i przyprawy, zmiksować. Gotować przez 30 minut. Dodać czosnek (ja dodaje część zgniecioną część pokrojoną). Wlać ocet i olej. Odstawić na 15 minut. Zagotować. Gorący przecier przełożyć do słoików. Na wierzch dać po kilka kropli oliwy. Zapasteryzować
 
reklama
Muffinki a`la pizza (niebo w gębie :tak:)

Składniki:
suche:
- 2,5 szklanki mąki pszennej
- 2 łyżeczki proszku do pieczenia
- 1 łyżeczka soli
- 1/2 łyżeczki przyprawy do pizzy
- 1 łyżeczka ziół prowansalskich
- szczypta ostrej papryki
- 15 dag żółtego sera
- 20 dag pieczarek
- 1-2 cebule
- 20 dag wędliny (parówka)

mokre:
- 1 szklanka mleka
- 2 jajka
- 1/2 kostki masła
- kilka łyżek keczupu
- oliwa do smażenia

sposób przygotowania:
1. W dużej misce wymieszać mąkę, proszek do pieczenia, sól, przyprawę do pizzy, zioła prowansalskie) i paprykę . Ser pokroić w kostkę (kawałek zostawić i zetrzeć na tarce), dodać go do suchych składników i wymieszać.

2. Pieczarki obrać, pokroić w plasterki, cebulę i wędlinę w dużą kostkę. Na oliwie zeszklić cebulę, dodać pieczarki, pod koniec smażenia dodać wędlinę i podsmażyć. Ostudzić i wmieszać do mąki z przyprawami tak, żeby wszystko pokryło się mąką.

3. Jajka roztrzepać z mlekiem. Masło roztopić w garnuszku i ostudzić, potem wymieszać z mlekiem i jajkami.

4. Mokre składniki wlać do suchych, wymieszać tylko do połączenia składników.

5. Formę do pieczenia muffinek wyłożyć papilotkami. Nakładać po łyżce ciasta, polać keczupem, nałożyć drugą łyżkę ciasta. Każdą muffinkę posypać startym serem i szczyptą ziół prowansalskich, formę wstawić do nagrzanego piekarnika.

6. Piec 25-30 minut w 200ºC aż wierzch się zrumieni.

Smacznego :-)
 
Do góry