reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Małe dziecko a ciąża

Dołączył(a)
11 Październik 2021
Postów
1
Hej. Jak sobie radziłyście/ radzicie, mając małe (jeszcze niechodzące) dziecko (8-10 kg) przy którym trzeba wszystko robić i jednocześnie będąc w ciąży, wiedząc, że nie możecie podnosić ciężarów ?
 
reklama
Hej. Jak sobie radziłyście/ radzicie, mając małe (jeszcze niechodzące) dziecko (8-10 kg) przy którym trzeba wszystko robić i jednocześnie będąc w ciąży, wiedząc, że nie możecie podnosić ciężarów ?
Wiesz, to chyba nie.jest tak, że nie można nosić. Ja mam 16 kg i też chce na rączki. Myślę, że na spokojnie ;)
 
Zaszłam w ciążę mając 16m bliźnięta. Podnoszenie i noszenie było moją codziennością aż do porodu. Urodziłam dopiero w 41tc. z tym podnoszeniem ciężkich rzeczy w ciąży to jest tak: jak przed ciąża nosisz te swoje slodkie 10-12kg to i w ciąży możesz o ile niw jwst zagrożona. Bardziej chodzi tu o takie jednorazowe podnoszenie. Jak przed ciąża leżysz a potem nagle chwycisz kanape to jest duży wysiłek i faktycznie może coś sie stać. Ale jak jesteś przyzwyczajona to apokojnei do końca ciąży powinno być ok. Są nawet kobiety które w zaawansowanej ciąży podnoszą ciężary 50-80-100kg, ale robią to od zawsze i wiedzą jak.
 
Hej. Jak ja zaszłam w ciążę moja córcia miała 5 miesięcy i ważyła jakoś ponad 5 kg. Leżałam w szpitalu na początku i kazali mi jej za bardzo nie nosić, ale jak można nie nosić tak małego dziecka. A jeszcze ciągle coś trzeba podnosić itp. Plamilam dwa tyg po wyjściu ze szpitala ale nie sądzę że noszenie dziecka i schylanie się miało coś do tego. Reszta ciąży przebiegła bez komplikacji i do ostatniego dnia nosiłam córkę na rękach ;)
 
Ja jestem w 24tc, synek ma 15miesiecy, waży 12kg. Robię wszystko, wliczając noszenie go gdy potrzebuje :) także jeśli ciąża nie jest zagrożona, to bez obaw :)
 
Zaszłam w ciążę jak synek miał 10 miesięcy i 12 kg. Zaczął sam chodzić jak miał 15 miesięcy. Ostatniego dnia ciąży go jeszcze nosiłam na placu zabaw, jak już czułam skurcze 😅 urodziłam 2 dni przed terminem zdrową córkę. Żadnych komplikacji w ciąży nie było. Jak już chodził sam to mu mówiłam, że mama go nie może nosić i musi sam iść, przez co ze mną potrafi spacerować 2 godziny na własnych nóżkach, a z tatą ledwo 2 minuty i już zmęczonego trzeba nieść 😁
 
Hej. Jak sobie radziłyście/ radzicie, mając małe (jeszcze niechodzące) dziecko (8-10 kg) przy którym trzeba wszystko robić i jednocześnie będąc w ciąży, wiedząc, że nie możecie podnosić ciężarów ?
Masz zagrożona ciąże?

Ja dzwigam nie raz 18kg synka ale w Formie pieszczot czy kiedy sytuacja tego wymaga .. I pracuje normalnie będąc mnostwo na nogach. Jezdze rowerem. 23tydz.
Nie zaszkodzi to zdrowej ciąży any z Głową i bez przesady w żadną ze stron
 
reklama
Zaszłam w ciążę mając 16m bliźnięta. Podnoszenie i noszenie było moją codziennością aż do porodu. Urodziłam dopiero w 41tc. z tym podnoszeniem ciężkich rzeczy w ciąży to jest tak: jak przed ciąża nosisz te swoje slodkie 10-12kg to i w ciąży możesz o ile niw jwst zagrożona. Bardziej chodzi tu o takie jednorazowe podnoszenie. Jak przed ciąża leżysz a potem nagle chwycisz kanape to jest duży wysiłek i faktycznie może coś sie stać. Ale jak jesteś przyzwyczajona to apokojnei do końca ciąży powinno być ok. Są nawet kobiety które w zaawansowanej ciąży podnoszą ciężary 50-80-100kg, ale robią to od zawsze i wiedzą jak.
Otóż to
 
Do góry