reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Małe dziecko według usg. Czy ja niepotrzebnie panikuję?

U mnie
Nie mam centyli ani nawet wagi dziecka nie znam, tylko crl. Teraz sie zastanawiam czy ginekologa wybrałam odpowiednio. Niby jeden z dwóch najlepszych w moim mieście, ale nigdy wagi dziecka mi nie podawał, zawsze tylko ogląda dziecko najpierw sam potem pokazuje mi i mówi, że wszystko w porządku i co dziecko robi na usg. I to by było na tyle. Oczywiście pomijam standardowe pytania o to jak się czuję czy kierowanie na badania bo to raczej oczywiste.
Jest odwrotnie.robi pomiary Ale nie pokazuje dzidziusia i nie tłumaczy co widać tylko robi to co trzeba" i tyle.i przez to mam wrażenie że robi to powierzchownie i niedokładnie
 
reklama
To się upomnij żeby Ci pokazał i wytłumaczył co i jak. Pamiętam, że mój mi na drugim usg nie pokazał tylko dostałam zdjęcia i pomiary, trzecie to genetyczne było i też myślałam, że nie pokaże więc się podniosłam żeby zobaczyć to powiedział żebym nie przerywała i czekała na swoją kolej. Potem pokazywał mi już, ale na krótko bo i za wiele do oglądania nie było, jak machało nóżkami to mi pokazywał i ostatnio spało to dziwnie się czułam bo zawsze się ruszało a tu nic, ale serce słyszałam no i dowiedziałam się, że dziecko też ma prawo do snu. A w którym ty tygodniu jesteś? Przyznam ci się, że ja też mimo wszystko uważam, że robi to wszystko automatycznie, ale z drugiej strony pamiętajmy, że ci nasi lekarze tyle się naoglądali tych maleństw na usg, że dla nich to żadna ekscytacja czy nowość. Jednak ja podjęłam już decyzję, że połówkowe zrobię u dwóch ginekologów, może ty też powinnaś rozważyć wizytę u innego lekarza? Do ginekologa trzeba mieć zaufanie, a chyba obie tego nie mamy niestety.
 
Ja mam takie pomiary. Czy one są w porządku? Bo troszkę mnie też niepokoją te kropeczki przed połową wykresu i obwód główki.Dodam ,że żyję w stresie więc i to może mieć wpływ na obwody.Ale w 16tc były na 17tc+ 3 A teraz się zmniejszyły o kilka dni względem prawidłowego czasu mierzonego od ostatniej miesi
20220131_172258.jpg
 
Witam, odkopuję swój temat ponieważ jestem po połówkowym usg już i wciąż mam wątpliwości. Zacznę może od pozytywnych wiadomosci, czyli wg lekarza wszystko ok, a i dziecko jak sam stwierdził ładnie urosło, czyli waga jest większa i teraz z kolei termin mi przesunął od pierwszego usg o tydzień wcześniej. Błagam was jednak napiszcie mi co powinnam mieć na takim usg dokładnie przebadanr prócz wagi dziecka oczywiscie. Wydaje mi się, że pomiary mam nie wszystkie, a jeśli tak to oznacza, że lekarz zrobił mi to usg po łebkach. Ogólnie to myślałam, że trwa to dłużej, w moim przypadku jednak usg odbyło się szybko. Pytałam o jakieś wady, choroby, zespoły i usłyszałam, ze jest dobrze i nic zlego się nie dzieje. Jednak znowu przetrzepałam internet i tam wyczytałam różne sprzeczne artykuły co do tego co bada się na usg połówkowym. Dlatego proszę was o pomoc, jakie oznaczenia powinnam moeć na tym usg? Bo nie wiem już sama czy umawiać się na to drugie czy też nie.
 
Witam, odkopuję swój temat ponieważ jestem po połówkowym usg już i wciąż mam wątpliwości. Zacznę może od pozytywnych wiadomosci, czyli wg lekarza wszystko ok, a i dziecko jak sam stwierdził ładnie urosło, czyli waga jest większa i teraz z kolei termin mi przesunął od pierwszego usg o tydzień wcześniej. Błagam was jednak napiszcie mi co powinnam mieć na takim usg dokładnie przebadanr prócz wagi dziecka oczywiscie. Wydaje mi się, że pomiary mam nie wszystkie, a jeśli tak to oznacza, że lekarz zrobił mi to usg po łebkach. Ogólnie to myślałam, że trwa to dłużej, w moim przypadku jednak usg odbyło się szybko. Pytałam o jakieś wady, choroby, zespoły i usłyszałam, ze jest dobrze i nic zlego się nie dzieje. Jednak znowu przetrzepałam internet i tam wyczytałam różne sprzeczne artykuły co do tego co bada się na usg połówkowym. Dlatego proszę was o pomoc, jakie oznaczenia powinnam moeć na tym usg? Bo nie wiem już sama czy umawiać się na to drugie czy też nie.
A twój lekarz ma w ogole uprawnienia do wykonywania tych badan ? Mozesz wrzucić zdj swojego badania ??
 
Ma uprawnienia, sprawdziłam to jeszcze przed pierwszym genetycznym. Zdjęcia nie chcę wrzucać, chcę wiedzieć co miałyście sprawdzane na tym usg, podobno to takie ważne tyle się naczytałam a i lekarz mnie uspokajał śmiejąc się że po połówkowym będę pewnie spała trochę spokojniej, a teraz się okazuje że trwało to badanie ciut dłużej niż normalnie. Dlatego jestem ciekawa czy wszystko tam posprawdzał.
 
To może napiszę co ja mam, bo u mnie wcale tyle aż tego nie było. Waga dziecka, BPD, HC, AC, FL i to mam wymierzone, a nastepnie na podstawie tego sa wyliczenia czyli wymieszanie tych pomiarów i czy się mieszczą w normie. No i zapomnniałabym o tętnie. Poza tym na podstawie tych pomiarów zmieniła mi się data porodu i teraz nie wiem tak naprawdę na kiedy mam termin. Wcześniej też się zmieniała, ale i tak pozostawaliśmy przy tej z pierwszego usg, a teraz mnie lekarz poinformował, że termin się zmienił, a że miałam kilka pytań to na koniec wyleciało mi z głowy by dopytać którym w końcu terminem się sugerujemy.
 
Różnie może być. Może być coś nie tak, a może być w porządku. W zdecydowanej większości przypadków wszystko jest w porządku. Dzieci rosną nierówno, skokowo, a i sam pomiar ma ryzyko błędu. Też pamiętaj, że każde dziecko jest inne, jedne urodzą się z wagą 4,5kg a inne z wagą 2,5kg, więc te różnice w parametrach między nimi będą znaczne. Moja córeczka też była "do tyłu" względem wieku ciaży i po prostu urodziła się malutka w 39tc+5d z wagą 2370, ale wzystko jest ok :)
To tak.jak moja córcia była w tył o 2-3 tyg.
Urodziła się dzień przed terminem w 39+6 tc z wagą 2790g i dł. 55cm a na izbę przyjęć jej waga według usg wynosiła 3300g +/- 500g wyszła na minus
😊
I wszystko jest ok
 
reklama
To może napiszę co ja mam, bo u mnie wcale tyle aż tego nie było. Waga dziecka, BPD, HC, AC, FL i to mam wymierzone, a nastepnie na podstawie tego sa wyliczenia czyli wymieszanie tych pomiarów i czy się mieszczą w normie. No i zapomnniałabym o tętnie. Poza tym na podstawie tych pomiarów zmieniła mi się data porodu i teraz nie wiem tak naprawdę na kiedy mam termin. Wcześniej też się zmieniała, ale i tak pozostawaliśmy przy tej z pierwszego usg, a teraz mnie lekarz poinformował, że termin się zmienił, a że miałam kilka pytań to na koniec wyleciało mi z głowy by dopytać którym w końcu terminem się sugerujemy.
Termin z usg jest ważny tylko z tych badań do 10tc później już dzidzi roznie rośnie
Wiec datę z usg bierze się z pierwszego najwcześniejszego usg
Ja miałam robione w 7tc i wychodziło na 15.08.2022 o termin z Omg też 15.08 wychodził
Mała urodziła się 14.08.2022 🥰
 
Do góry