reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Małe i duże postępy w rozwoju naszych Malusińskich :)

reklama
Gratulacje Veritko:tak::tak::tak:
My na razie kilka samodzielnych kroczków mamy za sobą, ale Filipek caly czas szuka paluszków do schwytania.

Swoją drogą, cudny jest widok maluszka, który tak sie kolebie,ale idzie przed siebie:tak:
 
Verita gratulacje dla malego zdolniachy!

Beatka skleroza :p Filipek tez juz zaczyna buszowac w pozycji wyprostowanej, kolejny talent lipcowy :)

Gabiaz czemu sie nam nie chwalisz, co? :)
 
Oto ja moj zdolniacha chodzi :-)

[video]http://s197.photobucket.com/albums/aa284/radwanscy/?action=view&current=chodzinadzielce.flv[/video]
 
reklama
Chyba pora na sprawozdanie bo dawno mnie tu nie było:tak:

Zosia waży 7300, mierzy 73cm

Stoi bez trzymanki, ale kroczku sama jeszcze nie zrobi, tylko gdy jest trzymana za raczki. Za jedna raczke tez moze byc, ale wtedy dziwnie jej sie skreca w jedna stronę:-D

Potrafi wejść na wiele rzeczy (np. kanapa) i zejść tyłem.

Pokazuje gdzie oko, nos, buzia, zeby, ucho, włoski (ale to juz od dawna)
Pokazuje szczegóły na obrazkach w ulubionych książeczkach.

Tańczy przy muzyce:-D

Zakłada zupełnie samodzielnie obrecze na bolec.

Wkłada klocki do otworów-( nie dobiera klocka do otworu, ja zakrywam wszytskie pozostałe otwory prócz jednego i wtedy Zosia celuje, potrafi przekręcic klocek w raczce tak, zeby wszedł do otworu.

Otwiera różne pudełka i pojemniki, próbuje zamykac.

Rwie papier na bardzo malutkie kawałeczki:-D(bardzo dobe cwiczenie!!!)

Ugniata papier w kulkę (takze bardzo dobre ćwiczenie)

Bazgrze kredką po papierze.

Wtyka smoczek lalce, głaszcze ja po główce i daje buziaka.

No i juz od dawna robi:
pa-pa na pożegnanie
kosi łapci
cześć na powitanie
amen:-D głównie w kosciele przy ojcze nasz:-D
przybija piatkę
tu, tu sroczka kaszke ważyła
pokazuje jaka bedzie duża
i jaka jest silna:-D

Sika i robi kupe na nocnik
Z kupa czesto czeka na posadzenie i marudzi, jak jej nie sadzam, a jej sie chce

Turla piłkę po podłodze do mnie, rzuca piłką.

Potrafi wskazac rózne przedmioty w domu- np czajnik, pralkę, wanienkę, kwiatka itd.

Bawi sie w "nie ma Zosi" przy byle okazji:-D Zakrywa sie kocem, albo kuca przy stoliku tak, zeby nie było jej widac:-D

Potrafi zakomunikowac, ze chce chrupka:-D Idzie do kuchni, staje pod szafka, gdzie je chowam, wyciąga ręke i mówi : e! e!:-D

Wie gdzie sama ma nózki i brzuszek (innych części własnego ciała nie umie wskazać
)

Mówi mama i brum-brum, tata próbuje choc jescze nieudolnie (ku rozpaczy mojego męza).

No i to chyba tyle. Zachecam do zakupienia 2 zabawek(jesli jeszcze nie macie) koguta- obręcze na bolcu i wkładanek z otworami.

Jak mi sie cos przypomni, to dpoiszę:tak:
 
Do góry