reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Małe łożysko w ciąży, mała waga dziecka

reklama
Tak, spodziewałam sie, ze bedzie mała. Miałam dodatkowe usg, żeby sprawdzić. I 3 miesiące przed porodem doktorka określiła wagę końcowa.
Tylko, ze ja mam wadę macicy, wszystkie ciąże zagrożone. Pierwszy syn tez słabo rósł.
To ja tak samo umowilam się na dodatkowe usg za 2 tyg. Oby dzidziuś był tylko trochę mniejszy i zdrowy !
 
Witam. Jestem obecnie w 28 tyg ciazy. Wszystko jest w porządku oprócz tego,ze lekarz stwierdził, ze mam małe łożysko a co za tym idzie dzidziuś rośnie trochę wolniej. Wielkością odpowiada 26 tydzień. Boję się czy to małe łożysko wykarmi dzidziusia. Czy któraś z Was też miała małe łożysko?
P.S. Ja się urodziłam tydzień po terminie i wazylam 2700g więc może będzie podobnie?

A miałaś robiony test Pappa? U mnie wyszedł niski poziom białka i hormonu i może się to wiązać właśnie z hipotrofią płodu i wadami łożyska na późniejszym etapie ciąży, jak też z wcześniejszym porodem. Ja na zalecenie lekarza biorę profilaktycznie acard (od 12 tc).
 
A miałaś robiony test Pappa? U mnie wyszedł niski poziom białka i hormonu i może się to wiązać właśnie z hipotrofią płodu i wadami łożyska na późniejszym etapie ciąży, jak też z wcześniejszym porodem. Ja na zalecenie lekarza biorę profilaktycznie acard (od 12 tc).
Nie miałam, miałam robione standardowe 3 badania prenatalne i zawsze wszystko było ok i w normach. Dopiero na tym ostatnim prenatalnym wyszło,ze dzidzia trochę mniejsza o lozysko małe.
 
reklama
Do góry