reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Małe przybieranie na wadze

Ściągnij sobie apke child growth tracker, tam wpiszesz te pomiary które masz i pięknie ci wyrysuje siatkę centylową. Przy kp ruch w obrębie dwóch kanałów jest ok, zakładam że przy mm też.
Jak chcesz to wklej tu te siatkę.
 
reklama
Wpisałam wszystko z książeczki zdrowia
 

Załączniki

  • a7948cb5-6147-452c-8628-33f4169ee380.jpeg
    a7948cb5-6147-452c-8628-33f4169ee380.jpeg
    43,2 KB · Wyświetleń: 33
Ściągnij sobie apke child growth tracker, tam wpiszesz te pomiary które masz i pięknie ci wyrysuje siatkę centylową. Przy kp ruch w obrębie dwóch kanałów jest ok, zakładam że przy mm też.
Jak chcesz to wklej tu te siatkę.
chyba dobrze zrobiłam, wpisałam wszystko co miałam w książce zdrowia, mam dopisać ważenia między wizytami u pediatry?
 
chyba dobrze zrobiłam, wpisałam wszystko co miałam w książce zdrowia, mam dopisać ważenia między wizytami u pediatry?
Nie, wystarczy tak jak jest, chodziło mi właśnie o tę pierwszą. Jak dla mnie wygląda super, bez powodów do zmartwień jeśli wpisałaś tu też ten ostatni pomiar. Ja nie jestem lekarzem, ale wg tej siatki dziecko spokojnie idzie swoim kanałem. Czyli ok.
 
Nie, wystarczy tak jak jest, chodziło mi właśnie o tę pierwszą. Jak dla mnie wygląda super, bez powodów do zmartwień jeśli wpisałaś tu też ten ostatni pomiar. Ja nie jestem lekarzem, ale wg tej siatki dziecko spokojnie idzie swoim kanałem. Czyli ok.
tak wpisałam ostatni pomiar, bardzo dziękuję trochę mnie uspokoiłaś, mam nadzieję że po prostu jakoś skokowo przybierze i na następnym ważeniu będzie okej
 
Ja się co prawda na mm nie znam, ale jestem członkiem grupy o kp. Tam zawsze mówią, że ruch powyżej dwóch kanałów jest wskazaniem do dokarmiania. Czyli jak rozumiem skoro dziecko idzie swoim kanałem, to nie ma powodów do zmartwień, a gdyby był spory spadek to wtedy trzeba wdrożyć jakieś kroki. U was na dodatek wyniki badań są prawidłowe. Ciesz się macierzyństwem i kontroluj wagę dziecka, ale też nie szalej, jeśli nic się nie dzieje to pomiar np. raz na tydzień albo nawet dwa wystarczy.
 
reklama
tak wpisałam ostatni pomiar, bardzo dziękuję trochę mnie uspokoiłaś, mam nadzieję że po prostu jakoś skokowo przybierze i na następnym ważeniu będzie okej
Spojrz, ani neonatolog, ani pediatra nie uznali, ze istnieje jakikolwiek powod do niepokoju.
 

Załączniki

  • Screenshot_20230613-164431_I'm groving healthy.jpg
    Screenshot_20230613-164431_I'm groving healthy.jpg
    152,4 KB · Wyświetleń: 19
Do góry