reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Małe Śnieżynki i korzystanie z nocnika

No wlasnie - ja mam nakladke i nocnik :D I niewiem od czego zaczac - albo z czego korzystac wogole, bo jak czytam na necie to zdania sa podzielone

Ja tez wiem kiedy Emisia robi kupke, bo steka i sie taaakkaaaa czerwona robi, ze hej ;)))
 
reklama
o proszę, już nocnikowy wątek powstał :)
u nas na razie ogranicza się do tego, że w łazience stoi nocnik i mały się z nim "oswaja" oraz przy każdym załatwianiu się zwracamy mu uwagę, że to co właśnie robi to kupka :D
zobaczymy jak dalej pójdzie..
 
Ja swojej narazie nie kupowalam nocnika.Mysle ze to za wczesnie.Dziecko i tak zaczyna korzystac dopiero ok 18 miesiecy,tak mysle.
Pozatym dla mnie wygodniejsze jest jak nosi pieluszke.Nie musze ciagle sie pytac czy chce siusiu:)no i od wiosny planuje troche pojezdzic z nią tu i tam a z bedzie to niestety pks wiec niech jeszcze ponosi sobie pieluszke.Bo jak w trakcie jej sie zachce to lipa troche,hehehe
Zreszto slyszalam ze jak dziecko nauczy sie juz korzystac z nocnika lub kibelka to potem nie chce nosic pieluszki jakby
co.
 
Tak, dlatego jesli dziecko juz korzysta z kibelka i niechce pieluszek to trzeba miec przy sobie ubranko na zmiane w razie czego. Wiem to z doswiadczenia. I niewazne , ktory to miesiac(wiek dziecka), bo kazdemu moze sie zdarzyc:-)
 
Krystka wczoraj zaczęłam sadzać na nocniczek, bo zauważyłam ,że zaczyna robić kupkę to ja szybko, rajstopki, pieluchę w dół i na nocniczek i zrobił :tak:potem poszliśmy wrzucić z nocniczka do kibelka. A potem jeszcze raz zrobił i jeszcze wołał sisi. U teściów go wysadziłam na sedes, a tam zrobił siku i jakie było ich zdziwienie, że zrobił. Widzę też że próbuje się powstrzymać i nie na sikać do pieluszki, ale oczywiście zdarza mu się na sikać na podłogę i jeszcze zaciera ten ślad:-D.
 
Ja planuje w lato zacząć trening, nocniki dostały na świeta, ale wyniosłam na strych bo darek juz by popsuł.
Age może jakbym posadziła i podyskutowała to może by zrobiła, darek jest zbyt zywotny, żeby chwilke usiąść w miejscu.
Dobrze, akurat będzie lato i będzie można trenować w pileuchomajtkach.
 
My też się już powoli nosimy z zamiarem kupienia nocnika, takiego najzwyklejszego.
Kiedy kupkę Kuba robi to widać, stęka i robi się czerwony i w tym momencie będziemy go sadzać na nocniku. Takie są plany, a co z tego wyjdzie się zobaczy ;)
 
reklama
A ja moimi jestem cały dzień w pokoju i jeszcze nigdy nie zauważyłam o zbliżającej sie kupie, informuje mnie tylko zapach po wszystkim :-D
 
Do góry