reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Małe ssaki - czyli wszystko o karmieniu piersią lub butelką:)

Ja karmiłam przez nakładki sylikonowe ale po dwóch dniach miałam całe brodawki w ranach, nie mogłam się do nich dotknąć.
a nakładki stosowałam bo mały nie chciał się przystawić do piersi, różne położne pomagały i nic. Mówiły, że brodawki mało chwytne itp.
Teraz karmię butelką swoim pokarmem. Ew w nocy dokarmiam Nutramigenem, pediatra mówiłą, że jest najlepsze bo zapobiega alergii.
Byłam w poradni laktacyjnej i też zalecicli stosowanie nakładek, ale boli jak cholera. więc chyba zostanie jak jest.

U mnie jest identyczna sytuacja!!!
Nakładki u mnie poszły w odstawkę, a ja ciągle odciągam pokarm i daję z butli :tak:
Póki co nie muszę dokarmiać innym mleczkiem :tak:
 
reklama
Ew w nocy dokarmiam Nutramigenem, pediatra mówiłą, że jest najlepsze bo zapobiega alergii.
Więc wprowadziła Cie w bląd.Nutramigen przepisuje sie dzieciom ze STWIERDZONĄ nietolerancja mleka krowiego.jest to produkt leczniczy.W przeciwnej sytuacji wprowadza sie mleko z oznaczeniem HA dla dzieci z ryzykiem alergii(to w sytuacji gdy np. rodzice sa alergikami)
Dziwna ta pediatra.
Mój synek alergik,wiec troszke sie znam.


Współczuje przeżyć z karmieniem.
Choć ja bym jednak uparcie próbowała.
 
Wiktoria jest typowym ssakiem, czyli ssanie to jej natura więc zazwyczaj opróżnia obie piersi do pustego, a ja później się głowię w jakiej kolejności dawałam jej piersi i od której mam teraz zacząć. Niestety przez to, że Wiktoria uwielbia ssać karmienie zajmuje nam od 30min do 1,5 h:szok: Ale najczęściej trwa 40 min...
 
rozalka - ojj próbować to ja tak szybko nie przestanę. Wezmę może go na przetrzymanie, może instynkt przeżycia będzie silniejszy i w końcu chwyci :p

To mnie zdziwiłaś z tym nutramigenem, bo ta pediatra to jest nasza dobra znajoma, i z tego co się orientuję jest dobrym lekarzem. Ale jak narazie już nie dokarmiam, od niedawna mam dużo lepszy laktator i dużo więcej mogę ściągnąć pokarmu więc starcza mi na noc.
 
Wiktoria jest typowym ssakiem, czyli ssanie to jej natura więc zazwyczaj opróżnia obie piersi do pustego, a ja później się głowię w jakiej kolejności dawałam jej piersi i od której mam teraz zacząć. Niestety przez to, że Wiktoria uwielbia ssać karmienie zajmuje nam od 30min do 1,5 h:szok: Ale najczęściej trwa 40 min...


Bogusia witaj w klubie, moj dracula rowniez potrafi ''zatankowac 2 razy do pelna''.
Odkad wymienilam laktator daje moejmu Remikowi karmic malego przed pojsciem spac w ten sposob moge pospac 5 godzin bez budzenia sie(jestem w raju)

Polecam model Medela Symphony(ja go tylko wypozyczam bo jest cholernie drogi)
http://www.laktamed.pl/images/medela/Produkty_Medela.pdf
 
No ja dokładnie mam takie same informacje co Ty rozalko jeśli chodzi o ten Nutramigen, mój chrześniak go pije, bo ma stwierdzoną alergię pokarmową na białko krowie.:tak:
 
Z tego co wiem (Basia alergiczka) to Nutramigen jest mlekiem, a raczej preparatem mlekozastępczym tylko dla alergików i nie można go stosować u dzieci bez stwierdzonej alergii:tak: Tak jak pisze Rozalka-od tego są mleka HA:sorry:
 
Martitka A Ja nie umiem/mogę ściągać laktatorem :-( Mam dwa ręczne jeden z medeli dostałam od siostry, a drugi z nuka kupiłam, Medelą macham 10min i nic, a Nukiem strasznie bolą mnie brodawki... Mój najlepszy latator to Wiktoria ewentualnie ręce :-) I dzięki takiemu rozwiązaniu za jednym zamachem śpie max 3 godz bo tyle maleńka wytrzymuje po wypróżnieniu obu piersi i zazwyczaj ta przerwa jest między 22, a 1 nad ranem :-) Ale i tak się wysypiam i mam pełno energii :-)
 
Dziewczyny, myślicie, że warto kupić małe opakowanie mleka przed porodem? tak w razie czego...? obawiam się, że mogę mieć problem z karmieniem, bo nawet delikatne muśnięcie brodawki sprawia mi ból. ;-( szczerze to nie wyobrażam sobie ssania ich... chyba , że z morfiną..
 
reklama
Co do Nutramigenu to również się dziwię pediatrze. Mój siostrzeniec przy stwierdzonej nietolerancji laktozy miał przepisany Nutramigen. To jest preparat leczniczy, więc ja bym Alu nie ryzykowała, bo po co?
 
Do góry