reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Małe ssaki - czyli wszystko o karmieniu piersią lub butelką:)

Ja dzisiaj zakupiłam kubek niekapek TT od 4 miesiąca i zobaczymy :) mała z butli nie chce za bardzo pić więc może uda się od razu z kubeczka :)
 
reklama
Czesc dziewczynki, pamiętacie mnie jeszcze :)
Mam do was pytanko odnośnie uspokajaczy. Czy dzidzia którejs z was uzywa moze smoczki Lovi ?
My od poczatku na nich jedziemy ale szczerze mówiąc jak kupiłam nowe 3-6 to sie zdziwiłam że są takie ogromne, kulfoniaste. Mała nie chciała wogóle isch ssac, teraz musiałam jej dac bo niestety stary 0-3 uległ zniszczeniu no i teraz meczymy sie z tym kulfonem, bo narazie nie mam jak wyjsc do sklepu. Co sądzicie o tych smokach, czy aby napewno sa one odpowiedniej wielkosci co do wieku dziecka ? Jutro kupie chyba zwykłe zcięty z Nuka, moze akurat nam podpasuje, bo juz nie wiem co mam z tymi badziewiami zrobic, a nie chce małej męczyc z ciągłym zmienianiem cycusia.


ticker.php




ticker.php
 
Izunia byłam w takim samym szoku jak kupiłam po 0-3 ten3-6 i wybierałam się do sklepu po inny, ale po jednym dniu mały się przyzwyczaił i bardzomu teraz odpowiada.
Z resztą my tylko przed snem i jak bardzo płacze go używamy, a tu mu odpowiada.
 
ja miałam Lovi, ale strasznie szybko się zniszczył a taki silikon co był wokół tego plastiku to sie zaczął łuszczyć, wywaliłam to i dałam małej Nuka
zastanawiam się , czy jak dziecko śsie smoczka danej firmy to chętniej powinno wziąśc butelkę tej samej firmy? bo moja butelki Lovi nie chce i TT też. Może Nuk?

od buraczka w zupce mogą być luźniejsze kupki?, bo mama mi tak mówi..
 
Izunia23 ja nie uzywałm LOVI ale my uzywamy prawie od początku smoczki MAM (dostepne m.in. w apteve cosmedica) wygladaja na całkiem wygodne( rozmiar prawdopodobnie 2-6) i sa "zgrabniutkie" - jedwabisty silikon,ortodontyczny, dopasowany do zuchwy- tak napisali na opakowaniu( nie posiadaja tej raczki, ale szybko sie do tego przyzwyczailismy).
 
Cosya troszke mnie uspokoiłas tym ,ze nie tylko ja kupiłam taki " wynalazek" :)
MariannaK mi tez one własnie szybko sie zuzywają i te gumki przebarwiają sie na fioletowo, nie wiem od czego, moze pod wpływem śliny czy cuś ? Dziwne :)
Czekam na relacje z podania buraczka, ja dzis dodałam do zupki kalafiorka, i mała wchłoneła całą :) nie obyło sie oczywiscie bez niespodzianek nawet na moich skarpetkach :) ale tyle radochy mamy z tego karmienia, że nie zwracam uwagi na syfek wkolo nas :)
Gosia 85 czytała wczoraj troszke o tej firmie i powiem ci ze miała same dobre opinie, ja osobiscie jeszcze nie zetknełam sie z nia dlatego moze jestem ciemna w tym temacie, ale dobrze wiedziec, że istnieje i jest polecana :) jesli chodzi o tą rączkę, to mysle ze z jednej strony to jest plus ze jej nie ma, moja Julka jak jest bardzo zmeczona to ciagle za nia łapie i wyciąga smoka, oczywiscie potem płacze bo znowu go chce i tak wkoło Macieju, dlatego zastanawiam sie tez nad kupnem Nuka bez uchwytu, bo tez takie są, będzie tylko na na noc, a co tam :)

Wracając do smoka, mąż kupił dziś Nuka 0-6 i malutka odrazu go zaciągnęła, ona wogóle jest kochanym dzieckiem :) co bym jej nie dała, to wszystko jej pasuje ( nawet ochydne krople zyrtecu, podaje jej bezposrednio do buzki, troszku sie krzywi ale nie marudzi) :)



ticker.php




ticker.php
 
Ostatnia edycja:
No rzeczywiście kolorek z tych smoczków Lovi schodzi w oka mgnieniu - u nas ten kolorowy nadruk wytrzymał jeden dzień. Nie powinno tak być...:-/ Przez chwilę zastanawiałam się nad zakupem tego Nuka bez uchwytu, ale nieee... u nas nie zda egzaminu, jak mały ciumka smoka i bierzemy go na ręce, momentalnie smoka puszcza i ten leci gdzie popadnie, więc w skrajnych sytuacjach zakładamy łańcuszek, a tu nie będzie o co zahaczyć, prawda?
 
Izunia 23 - podanie buraczka zbiegło się u nas z gorączką i pojawiły się częstsze kupy i rzadsze, w tym jedna własnie buraczkowa:) smak zupki dobry i Lila ją ładnie zjadła.
 
Izunia mój nie polubił nigdy smoczka wiec nie pomoge, teraz juz sie ciesze, ze nie lubi:)
Mirianna juz dajesz buraczka hmmm wiem, ze chyba później sie wprowadza buraki,po 7 m-cu... no ale jak nic jej nie jest to dobrze!

A ja dzis ugotowałam zupkę: marchew, pół pietruszki, pare fasolek szparag. troszku brokuła i malutki ziemniaczek, a i masełko i gluten (kaszka manna) wyszło pyyyyyyyyszne, pojedliśmy:)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny a fasolkę czy brokuła jakie dajecie ? Bo nasza lekarz twierdzi, że o tej porze roku njalepsze są warzywa mrożone z Hortexu, w sumie jak dałam Julce brokuła z Lidla, to odrazu pojawiła sie wysypka, hhmmmm. Od wczoraj jemy zupke z kalafiorkiem no i nie chce zapeszac ale chyba jest oki :) Marchew i buraczki mam z działki od dziadzia takze mam pewnosc ze nie są pryskane. Co na tym etapie dajecie jeszcze dzidzi ? Jak jest z bananem, juz mozna?
Bombusia to chyba ty podałaś Alankowi groszek zielony tak ? Cos chyba tak czytałam wczesniej :)
Zastanawiam sie juz nad dodaniem do zupek troszku mięska, jesteśmy na MM i mamy skonczone 5 miesięcy to chyba juz moge. Narazie robie taką podstawe z marchewy, pietruszki, ziemniaka i masełka, potem dodaje osobno jakies inne warzywko.

Jeśli chodzi o gluten, to własnie was podczytywałam ze juz dajecie i zapytałam sie o to lekarki, ona twierdzi ze podaje go dziecku dopiero jak skonczy 2 lata. Dziwi mnie ze tak pózno.

MariannaK my tez mamy od 2 tyg. katar i suchy kaszel w nocy, niby to alergia ale Zyrtec nic nie pomaga, jedynie na własnie wysypke po brokułkach. Wczoraj była lekka gorączka a dzis zobaczyłam kropeczke na dziąsełku, chyba idzie 1 ząbek, jupi.




ticker.php




ticker.php
 
Ostatnia edycja:
Do góry