reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Małe ssaki - czyli wszystko o karmieniu piersią lub butelką:)

Lea mój Jasi pije mleko rano i wieczorem modyfikowane, ale właśnie też ostatnio myślałam czy nie zacząć pomału mu wprowadzać normalnego mleka, więc też chętnie poczytam opinie innyc dziewczyn:)
 
reklama
no ja juz cos slyszalam o tych melkomatach ...w polskiej telewizji ... kurcze super !!!!!
poczytalam w necie ze juz spokojnie mozna wprowadzic mleko krowie :tak: ale jakie i jak to juzh nie mam sily czytac:-( licze na was dziewczyny:zawstydzona/y: no ciezarnej chyba pomocy nie odmowicie???:-D
 
Maja bardzo mlekopijna, ale krowie Jej nie bardzo podchodzi. Modyfikowane uwielbia.
Najlepiej jak by piła zwykłe pasteryzowane a nie uht z kartonu:/
 
Czarek tez dośc często pije kakao na mleku z kartonu, nie wiem czy takie mleko powinno sie najpierw przegotowac, jak nie gotuje i nie zuważyłam jakiś niepokojących objawów. Poza tym na codzień przed snem jeszcze cały czas musowo butla z 240 ml mm. Nie mniej jednak podobnie jak Lea chętnie dowiem sie czegoś więcej na ten temat..;-)
 
A moje dziecko sie ostatnio zbuntowało i mleka pic nie chce..... a jesli juz wypije to bardzo mało. Mleko spozywa tylko w kaszkach ale i tu sie pojawił problem bo ryzowych juz tez nie chce jesc a jadł je na kolacje i teraz nie mam pomysłu na kolacje dla smyka a kanapki je na drugie sniadanie wiec na kolacje nie chce ich juz dawac. Wczoraj zjadł tylko serek homogenizowany i nic wiecej. Bardzo Lubi nalesniki wiec od czasu do czasu je je. Ok napisze jego przykładowe menu:
7-8 kaszka manna/owsianka na mm plus owocki ze słoiczka (ok 210ml)
ok10 kanapeczki z szyneczka/twarozkiem/komfiturami/ pasztetem (zadko), lub parówki (zadko), lub jajecznica ok13 zupka pomidorowa z ryzem/ jarzynowa/brokułowa/ z zielonego groszku/ zacierka/ rosół
ok16-17 drugie danie- to zazwyczaj ryz/ziemniaki, miesko z zupki (lub rybka ugotowana) i jakies jarzynki, lub sos z kasza jeczmienna i buraczki, kopytka, pierogi, spagetti, makaron z brokułami, makaron z serem
ok18 jakis owoc
ok20 kolacja- kaszka ryzowa ok210ml lub nalesniczki i do picia mleko ok210ml (meko wypije tylko do nalesników)
Nie mam pomysłu na kolacje.... dodam ze chciełabym zeby kolacja była mleczna. Próbowaam dawac kakao ale Olo tez nie chciał pic. Boje sie ze tego mleka ma w diecie za mało.


Co do krowiego to jeszcze sie chyba na nie nie zdecyduje, na pewno nie przeszła bym na nie całkiem. Uwazam ze modyfikowane jest bardziej wartosciowe od krowiego dla dziecka w tym wieku:tak:
 
Dziewczyny co wasze dzieci jedza na sniadanko??? Kurcze bo ja juz pomysłow nie mam bo Piotrek nie chce jesc żadnych kanapeczek !! tosta ewentualnie nieraz zje a tak to je serki no i teraz juz kaszki nawet nie chce jesc.
 
dziewczyny ja juz dawno daje wiki mleko krowie bo akurat mam codziennie swieze od krowki modyfikowanego nie chce pic pluje nim, kiedys nawet zwymiotowala. A rano na sniadanie dostaje kanapki budyn kasze manna jajecznice uwielbia... Powiem wam ze moje dziecko jest wszystko jadliwe oprócz mleka modyfikowanego...
 
U nas na śniadanko najczęściej kaszka nie jest to wielka ilość, więc często dochodzi do tego kanapka. Czasami jajecznica, a czasami same kanapeczki. Jeśli chodzi o mleko, to nadal cycamy. Czasami daję np kluski z mm ale np kaszę manną, czy budyń (Mały nie bardzo lubi) robię na zwykłym mleku (z kartonu, takie jakie mamy w domu).
 
reklama
Luizka generalnie kiedy mały je śniadanko to mnie nie ma w domu bo pracuję ale zawsze eMek mu daje... i zwykjle są to kanapki (ostatnio zjada 2 duże skibki chleba) z dzemem lub wedliną - lubi z kurczaka. Nie je z kolei sera ani żółtego ani białego, po prostu nie ruszy. Czasami zje parówki lub jajko gotowane i do tego chlebek z masłem.
A kaszki itp już dawno nie je ale muszę spróbowac czy może znowu się do nich przekonał.
 
Do góry