reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Malejący zarodek?

Dołączył(a)
23 Luty 2015
Postów
2
Cześć dziewczyny, mam problem i mam nadzieję, że któraś z Was mi pomoże. Tydzień temu byłam u lekarza, który potwierdził ciążę (jest to moja pierwsza ciąża). Na badaniu usg w środę (18.02) wyszło, że jestem w 5 tygodniu i 3 dniu ciąży, widoczny tylko pęcherzyk ciążowy bez zarodka. Dzisiaj byłam u drugiego lekarza do którego mam większe zaufanie, również zrobił mi badanie usg i na nim wyszło, że jestem w 4 tygodniu i 4 dniu ciąży. Badanie było wykonywane w tym samym gabinecie lekarskim na tym samym urządzeniu. Lekarz ten powiedział mi, ze gdyby nie widział zdjęcia usg z poprzedniej wizyty to stwierdziłby, że wszystko jest jak najbardziej w porządku. Jednak z uwagi na to, że tydzień temu badanie pokazało starszą ciążę niż dzisiaj ma podstawy sądzić, że albo usg było wykonane nieprawidłowo przez poprzedniego lekarza (ale jak to możliwe?), albo coś jest nie tak. Dostałam tabletki na podtrzymanie, za tydzień mam iść do niego na kolejne usg. Czy któraś z Was była w podobnej sytuacji? Tyle co się dowiedziałam, że jestem w ciąży a tu już wisi nade mną widmo, że może się nie udać...
 
reklama
witaj. takiej sytuacji co prawda nie miałam , ale co do badania usg to muszę Ci powiedziec, że moja dzidzia pod koniec ciązy po badaniu usg miała ważyc ponad 4 kilo i z racji na mój wiek lekarz zalecił cesarkę , a tymczasem po narodzinach okazało się , że synek waży nie wiele ponad 3 kilo a dokładnie 3240 także blisko kilogram zmyłki jak widac z tymi wyliczeniami to różnie bywa .
przecież " wiek " ciązy liczy się na podstawie w tym przypadku wielkości pęcherzyka wystarczy , że lekarz ciutkę żle zaznaczył odległóśc punktu A do punktu B i wyszło inaczej niż powinno , a co Ci wychodzi licząc od dnia ostatniej miesiączki , czy wiek ciąży podobny ?
ewentualne możesz zrobic poziom beta hcg z krwi np. jutro i za dwa dni powinno wiele wyjaśnic
życzę wszystkiego dobrego i dużo spokoju bo tego Ci teraz najwięcej potrzeba :)
 
Ostatnia edycja:
Witaj, jestes miesiac w ciazy a miałas juz dwa usg , ba jestes w ciazy od ok 3 tyg jezeli wiek ciazy liczony jest od dnia ostatniej miesiaczki, na tak wczesnym etapie błedem jest szacowanie wieku pecherzyka , to sa tylko pomiary czegos mega małego , ryzyko błedu jest ogromne, także duzo spokoju i cierpliwosci pierwsze wazne usg to koniec 2 m-ca
 
Ja mieszkam w Anglii i tutaj liczyli tygodnie ciazy na podstawie kalendarzyka dopiero w 12 tygodniu mialam tzw dating scan na ktorym mierzyli wielkosc bobo i wyznaczali dzien porodu :) nawet jak bylam w pl w 7 tyg lekarz zrobil mi usg ale wielkosc ciazy liczyl tylko z kalendarzyka . Nie powinnas sie martwic tylko poczekac az ciaza bedzie bardziej zaawansowana :)
 
Bez nerwów jeśli nie plamisz nic złego się nie dzieje spokojnie poczekaj .mi na usg wychodziła ciąża 8 tyg i nie było widac serduszka a potem wysłał mnie do szpitala i na 3d była ciaza zywa z bijącym sercem ale 6 tyg i pare dni wiec roznice sa , potem przed cesarka z 4 godziny robili usg i wychodziło że syn wazy 4500 a urodził sie 4740 więć różnice mogą wynikać może z błędnego pomiaru .
 
Do góry