reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mali alergicy

amlet pisze:
Nikos widzę że również interesuje cię bardzo problem związany z alergią:) Julia od 2 miesiąca jest na ścisłej diecie ( choć teraz wprowadziłam masło i raczej jest ok), bo wcale nie miała żadnej wysypki ale w stolcu pojawiała się krew i to czasem w dużych ilościach. Wiec ja , jeśli chodzi o alergię jestem równie przewrażliwiona jak większość Was w tym wątku ::)

Niestety nie wiem nic o tym mleczku Enfamil.
Kuba pije Bebilon Pepti 2.

Kiedy miał 2 miesiące też miał krew w stolcu.
Lekarka mnie uspokoiła, że pewnie zjadłam dużo mięska tłustego czy cosik podobnego.
No ale teraz jak dziecko je różności to ciężko wyczuć co mu zaszkodziło!!
A o maśle to nie ma mowy - bo zaraz czerwone kropki się pojawiają.

Mam jeszcze takie pytanko,
a mianowicie czy dajecie jakieś ciasteczka na przegryzkę.

Osobiście piekę Kubie kruchę ciasteczka bezmleczne i bezjajeczne.
Ale szczerze mówiąc nie bardzo mu smakują.
Czasem dam mu Holenderskie, za którymi przepada ale....

Proszę o rady, Kuba o chrupkach kukurydzianych nie chce już słyszeć!!!
Pozdrawiam
 
reklama
Ja ostrożnie dałam Krystianowi truskawki i wcale go nie uczulają,
za to czereśnie tak a i okazało się że borówek amerykańskich nie trawi, przeleciały przez niego w niezmienionej formie.
Ja daje miskopty, pieczone domowe ciasto, ale Krystian nie reaguje na jajka.
 
my próbowaliśmy dawac Enfamil, podobno super mleczko (cena szczególnie) ale Małgośka się szybciutko uczuliła. My pijemy Bebiko HA, wiem, ze to nie jest dla alergików tylko prewencyjne ale jakoś na szczęście znosi je dobrze. Ostatnio dostaje Danonki i masełko i żółty ser i nic, chyba się wycofało.
A pije wszystko i herbatki zawsze piła Hippa i nic sie nie działo

Na jajka i gluten nie reagowała nigdy
 
Krystian teraz też pije na bebiko HA, jak przeszliśmy nato mleko to od razu zniknęły krostki i szorstkie ślady którychsię nabawił od zwykłego modyfikowanego
 
Witam.
u nas duże zmiany w temacie alergia.
Kuba je już prawie wszystko, zupy zabielane śmietaną, danonki, jogurty, ciastka wszelkiego rodzaju (Princessy, Milky Way).
Są to rzeczy, o których dawniej mógł tylko pomarzyć - wcinał tylko chrupki kukurydziane i herbatniki bezmleczne.

Natomiast jeśli chodzi o mleko to nadal piję Bebilon Pepti 2.
Już dwa razy robiłam taki test, że do mleka dosypywałam 2 miarki zwyklego Nan ale niestety natychmiast dostawał znanych nam plam na policzkach.

Także z jednej strony jest nieźle bo może jest znacznie bardziej urozmaicone dania, a z drugiej strony wiemy, że alergia nadal się utrzymuje.

Pozdrawiam wszystkie mamy.
 
W związku z tym,że nadchodzi wiosna, problem alergii staje się coraz bardziej popularny. Mali alergicy potrzebują szczególnej uwagi w tym trudnym dla nich czasie... Dla osób zainteresowanych tym tematem mogę polecić stronę poświęconą dzieciom - alergikom: Dzieci / ABC alergii - MojeAlergie.pl
 
Do góry