reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mało je mimo że jest głodny

goniaa00

Początkująca w BB
Dołączył(a)
14 Kwiecień 2013
Postów
18
Mam problem z dzieckiem, ma 20 miesięcy i bardzo mało je. Często słyszę jak mu burczy w brzuchu i mimo że mu coś daję to nie chce jeść. Weźmie gryza i mówi że nie chce. Za to nawet sporo pije herbatki, i nie wiem czy on sobie tym nie zapełnia żołądka, że później nie chce jeść. Nie umiem odmówić mu picia, leży cały czas na stole i kiedy chce to bierze i sobie pije. Przez to że w ciągu dnia nie chce jeść, budzi się w nocy i jak nie dostanie mleka to nie zaśnie, jak mam go tego odzwyczaić, jak mu podaję wodę to jest jeszcze większy ryk. Przez to że nie je mało przybiera na wadze. Czy to może być jakaś alergia pokarmowa np. przez mleko? W sumie nie ma na skórze żadnych objawów na to wskazujących, ale szukam już wszędzie przyczyny. Obiadów naszych typowo domowych nie chce jeść, mięso wypluwa, ziemniaków zje ze dwa widelce i już nie chce. Obiadków ze słoiczków też nie chce jeść, w sumie się nie dziwię bo są niedobre w smaku. Czy ktoś poradzi co zrobić z takim niejadkiem?
 
reklama
Herbatka faktycznie może wypełniać żołądek i powodować chwilowe uczucie sytości, dlatego dziecko nie powinno stale popijać. Pewnie w ten sposób zaspokaja również głód. Ponieważ dziecko jest jeszcze małe i można wypracować dobre nawyki powinna Pani się skonsultować z dietetykiem a wpierw z lekarzem w celu wykluczenia choroby organicznej.
 
Do góry