reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mało mleka

Waleriana

Aktywna w BB
Dołączył(a)
18 Luty 2017
Postów
89
witam wszystkie mamy. tydzien temu urodzilam silami natury w 37 tygodniu. wszystko pieknie tylko jest problem z pokarmem. mala sie nie najada po jakims czasie ssania piersi wierci sie prezy placze lapie sutka zeby za chwile puscic. odciagam laktatorem ale jest to zazwyczaj kilka mililitrow. dokarmiam sztucznym. wiem ze wiele mam to potepia ale ja czuje ze ona jest glodna. staram sie jak moge ale nie wiem czy juz nie jest dla mnie za pozno to juz tydzien od porodu a pokarmu wcale nie pojawilo sie wiecej.
 
reklama
Rozwiązanie
Tak trzymaj... szkoda ze ja tak późno się z tym pogodziłam... ale dzisiaj jestem już bogatsza o pewną najważniejsza sprawę... to nie mleko matki czyni ze dziecko jest szczęśliwe tylko dziecko jest szczęśliwe tylko wtedy gdy ma szczęśliwa mamę... I tego się trzymajmy nie da się wygrać ani z losem ani fizjologia... cieszmy się tym co mamy a mamy wiele zdrowe uśmiechnięte dzieci... Powodzenia
reklama
Piersi może nie chciec bo z butli leci szybciej i łatwiej, a orzy cycu musi sie wysilic. Zobacz jak przybiera, przeciez pielegniarka środowiskowa przyjezdza co tydzień? Sprobuj niech dzieck bedzie tylko na piersi i zobaczysz czy schudla czy nie.
Druga sprawa to normalne, że dziecko do 3 mca będzie wisiec na cycku, silna potrzeba ssania i bliskosci bierze górę. Na to musisz sie przygotowac.
 
Moze ja boli brzuszek, moze ma kolki dlatego placze? Mam wrazenie, ze ta butla to bardziej na uspokojenie dziala niz na glod. Nalezy jak najczesciej przystawiac dziecko do piersi, nawet jak zasnie to pobudzac i stymulowac zeby ssalo, podawaniem mm zmniejszasz laktacje...bledne kolo.
 
Waleriana jeśli uważasz, że dziecko jest głodne to dokarmiaj. Nie widzę w tym nic złego ..dobro dziecka jest najważniejsze. Pobudzać laktację możesz cały czas ...być może jak się troszkę uspokoisz (bo widzę, że bardzo przeżywasz małą ilość pokarmu i stan swojego dziecka), to wtedy i ilość mleczka się poprawi. A jak się nie pojawi ? Czasami bywa i tak - miała tak moja znajoma - jej piersi nie były w stanie wyprodukować więcej mleka niż kilka kropel, pomimo stosowania licznych zabiegów, herbatek laktacyjnych nie wpłynęło to na ilość i jakość pokarmu. Życie się na tym nie kończy ...chociaż wiem, że jest przykro.
 
Herbatki latacyjne to tylko strata pieniedzy, nie maja zadnego wplywu na ilosc produkowanego pokarmu! Tylko przystawianie dziecka do piersi powoduje produkcje mleka!!!
 
reklama
Tak jak dziewczyny pisały, do 3miesiaca maluszek może wisieć na piersi całą dobę. Z piersi zawsze coś będzie płynąć jak jest stymulowana ssaniem. Jeżeli dobrze przybiera na wadze to kp jest efektywne. Wiele dzieci łapie cyca, pręży się, puszcza, krzyczy. Spróbuj może dać wtedy druga pierś, ponosić do odbicia. Te zachowanie mija po 3miesiacu, wtedy też niemowlę nie chce już wisieć na piersi całą dobę.
 
Do góry