reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

małomówna mama

bryndzolka

Początkująca w BB
Miasto
woj.pomorskie
Rozwiązania
0
Witam,
mam nietypowy problem,moja córcia ma rok i siedem miesiączków i nie chce mówić.Bardzo dużo rozumie,ale porozumiewa się na migi i za pośrednictwem "yyyy" które to odpowiednio modeluje,w zależności od tego, o co jej chodzi.Ostatnio bardzo dużo pokazuje paluszkiem i oczekuje odpowiedzi.
Ale koniec wstępu-mam wrażenie,że ona nie mówi przeze mnie,a mianowicie,ja chyba do niej za mało mówię.
Jak obserwuję niektóre mamy,to im się buzia dosłownie nie zamyka,a ja taka nudziara.Tak mało się do niej odzywam,ale jak zacznę na siłę trajkotać to mała ucieka.Książeczki różne tematycznie interesują ją około minuty.
Czy ktoś może mi pomóc,podaje swoje gg 4974595,za ewentualny odzew będę wdzięczna.

reklama

ilona212

Listopadowa mama 2009
Rozwiązania
0
Nie martw sie na zapas. Twoje dziecko napewno zacznie mowic i wtedy zagada cie na smierc:-)(zartuje oczywiscie) . Nie wiem czy twoja malomownosc ma z tym jakis zwiazek, postaraj sie w obecnosci dziecka mowic co w danej chwili robisz. Zwracajac sie po imieniu opisuj swoje czynnosci. Moze pomoze ;-)

bryndzolka

Początkująca w BB
Miasto
woj.pomorskie
Rozwiązania
0
Dziękuję za pomoc,może się niepotrzebnie martwię-spróbuję troszkę barwniej opisywać swoje czynności.
Powinna się przyzwyczaić,że moja córeczka robi wszystko na ostatnią chwilę-hihi-urodziła się siedem dni po terminie i wszystko robi na ostatnią chwilę-hihi.

Camel84

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Mówienie do dziecka chyba najczęściej polega na tym, że opowiadamy co robimy: teraz zmienimy pieluszkę, mama robi obiad, siadamy na krzesełku i będziemy jeść itp. Ja poza tym staram się nie tyle mowic konkretne rzeczy, co wydawać rózne dźwięki, które mogą malucha zainteresować. Dzieci szybko uczą się je powtarzać.

Co jeszcze - przyjdzie taki moment, kiedy dziecko samo zacznie się domagać, abyś nazywała przedmioty w jego otoczeniu, pokazując je paluszkiem. Ale już teraz, jeżeli nie potrafisz swobodnie mówić do malucha o czymkolwiek, możesz po prostu pokazywać mu różne rzeczy i mówić ich nazwy z krótkim komentarzem. Np: To jest kotek, kotek robi "miau". Albo pokazywać na lalce gdzie jest oko, nos itd. Pozwolić dotykać różne rzeczy i np mówić: kaloryfer jest ciepły, bawić się włącznikiem światła i mówić ciemno/jasno albo jest/nie ma itd. Z czasem zauważysz, że dziecko jest bardzo zainteresowane tym co mówisz.

rea_sylwia

Zaciekawiona BB
Miasto
Łódź
Rozwiązania
0
Gdybym była na twoim miejscu to poszłabym do lekarza sprawdzić czy wszystko jest w porządku ze słuchem u dziecka. Bo jeżeli dziecko nie słyszy to nie nauczy się mówić.

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
Jakub578 Czy moja mama jest ciąży? Ciąża, poród, połóg 5
N Ktora mama kladzie niemowlaka spac o 19? Potrzebuję porady 6
Mertyn Planowanie nastoletniej ciąży Potrzebuję porady 74
KasiaKar mama mamie Stycznióweczki 2021 15
J Dokumenty potrzebne przy porodzie Ciąża, poród, połóg 5
A Polskie mamy w Holandii Potrzebuję porady 2
Aaazym Jak wspomóc starania o dzidzię? Potrzebuję porady 18
N Ciężki wybór, potrzebuje porady. Ciąża, poród, połóg 17
N Niskie AMH oraz teratozoospermia Staramy się 2
P Nadopiekuncza partnerka Potrzebuję porady 6
nowamloda12 Ktora mama potrafi wyczytać coś z wosku? Potrzebuję porady 0
R Mama po raz drugi po 14 latach ! Poważna decyzja Grudniowe mamy 2020 17
Jus270817 18 nastoletnia mama Młodziutkie mamy 131
Szalona 29 Mama w potrzebie Potrzebuję porady 0
Martyna Kołodziejczyk Przyszła mama niepełnosprawna Potrzebuję porady 0
Brzuszek2 Lipcowa mama Lipcowe mamy 2020 10
Jetkaa Smierc dziecka a kolejna ciaza? Czy sa mamy zmarlych dzieci ktore chcialy zostac jeszcze raz mama? Mamusie Aniołków 81
A Pierwszy dzień Maluszka w domu Potrzebuję porady 0
L Gdy dzieci chorują, mama fiksuje. Potrzebuję porady 6
mamunia86 Mama zakłada własną FIRMĘ Mamy pracujące 10
P Warsztaty edukacyjne dla rodziców w lubuskim - jakie znacie? Potrzebuję porady 0
A 9,5 miesięczny maluch przestał mówić "mama" Potrzebuję porady 10
A 8,5 miesięczne niemowlę przestało mówić mama Młodziutkie mamy 8
Sabina3456 Mloda mama Potrzebuję porady 5
D Kosmetyki Efectima Eco Mama Toruń 0
A Samotna? 23 letnia mama Młodziutkie mamy 15
K Pomocy !!!Powrót ze szpitala i karmienie piersią po przerwie!!!Mama z infekcją gardła i antybiotykiem niemowlę 1 miesiąc i 2 tygodnie Potrzebuję porady 5
S samotna przyszła mama Potrzebuję porady 1
J W sumie to nie do końca wiem co zrobić z tym fartem... Potrzebuję porady 9
Milenaa0810 Samotna mama Potrzebuję porady 18
A Jak przekonać syna że posiadanie rodzeństwa jest fajne Potrzebuję porady 6
W Cześć? Nie wiedziałam gdzie mam to napisać... Młodziutkie mamy 24
WioWik Dołącz do mnie Mamy pracujące 0
gosia1991 Ciąża, a stare zabobony. Ciąża, poród, połóg 17
syl-ka Potrzebuje porady ☺️ Potrzebuję porady 12
Milena34 W jakim sklepie Potrzebuję porady 6
Słodka775 Ubrania dla kobiet w ciąży. Potrzebuję porady 17
D Zostalam sama Potrzebuję porady 12
M Usypianie 3-latki Potrzebuję porady 23
J Mama w Leicester Rodzinki zza granicy 0
A Dziecko mowi na babcie mama Roczniaki i dwulatki 8
U Mama 3 latka i przedszkole Przedszkolaki 10
M Młoda mama potrzebuje pomocy Żywienie 10
R Okropne mdłości - jak sobie z nimi radzić? Potrzebuję porady 11
M Jestem w kropce i potrzebuje porady. Potrzebuję porady 15
P Przyszłe mamy z Katowic Mamy z różnych miejscowości 2
A badanie młodych matek Potrzebuję porady 0
oliwiapatrycja Zakupy mama i dziecko /strony internetowe gdzie warto kupić Sierpniowe mamy 2018 28
K Porada finansowa Młodziutkie mamy 2
A modna mama Potrzebuję porady 3