reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Malowanie paznokci w ciąży

Jedynie przed porodem warto zmyć. Ponoć czasem lekarze oceniają coś tam po paznokciach. Ale już nie pamietam co. Lepiej spytać lekarza
 
reklama
Ja w ciazy malowalam [emoji23]a do porodu tak jak dziewczy y pisza trzeba miec zmyte bo oceniaja kolor paznokci czynic sie nie dzieje
 
Spokojnie, jeśli lakier zostanie na paznokciach, w chwili porodu, to też się nic nie stanie. Ja rodziłam nagle- wody odeszły mi miesiąc przed terminem, w tym czasie miałam umalowane paznokcie zarówno u rąk, jak i u nóg. Mimo wszystko lekarz sobie poradził i nikt mi lakieru nie zmywał, ani nie zdrapywał [emoji6]

Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom
 
CAłą ciążę chodziłam w hybrydach z Makear, zdjęłam dopiero przed porodem, bo taki był wymóg szpitala, ale pytałam lekarza nie widział przeciwwskazań
 
Malowałam sobie paznokci hybrydowe całą ciążę i nie uważam, ze to coś złego. Poczytaj sobie o tym w sieci. Lekarze nie dają przeciwwskazań. Jedyne na co trzeba zwracać uwagę to


kwestia sterylizacji i dezynfekcji w gabinecie stylizacji paznokci

jak rownież jakosć stosowanych lakierów - nie powinny być to tanie chińskie lakiery, ale lakiery które mają atesty antyalergiczne

Daję również ciekawy artykuł:

https://magazynkobiet.pl/najpopularniejsze-trendy-w-zdobieniu-paznokci-2021/

Można poczytać sobie o trendach w dekoracji paznokci.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Samo malowanie nie jest szkodliwe :) U mnie znajoma też nakładała sobie w ciąży żele. A w sumie to ja jej nakładałam, ale wcześniej uzgodniła to ze swoją lekarką :) Jeśli też lubicie mieć pomalowane paznokcie to tylko w ostatnim miesiącu powinno się tego unikać. Polecam też świetny sklep *spam* :) Bo mają tam spory wybór jeśli lubicie same malować :)
 
Do góry