reklama

Malowanie z maluchem.

Temat na forum 'W co się bawić?' rozpoczęty przez nikita33, 25 Wrzesień 2005.

1. nikita33

nikita33 Fan(ka)

Czy macie jakieś pomysły na zabawę farbami z półtoraroczniakiem, żeby się dziecku spodobało a przy okazji żeby dom nie nadawał się potem do generalnego remontu? Zastanawiam się nad kupnem farbek, bo kredki i długopisy jakoś się Filipowi ostatnio znudziły. Doradźcie, jakie farby. Może napiszecie też, jak wygląda malowanie w Waszymi pociechami. Dodam, że u nas odpada malowanie pędzlem, bo pędzelek jest natychmiast pchany do buzi i to stroną z włosiem, zostają więc chyba tylko rączki i nóżki ;).

pozdrawiam
    nikita

2. Magda

Magda Zaangażowana w BB

Sa specjalne farby do malowania palcami. Najczesciej sa polplynne, w formie "galarety". Zmywaja sie i nie sa szkodliwe.

Jesli chodzi o inne, zwykle farby, to musze Cie zmarwtic, niektorych nie mozna sprac z ubran (pomimo zapewnien producenta, iz to jest mozliwe). Ja najczesciej testuje najpierw ubierajac dzieci w najgorsze ubrania, ktorych nie bedzie szkoda wyrzucic, jakby sie nie spralo. Sprawdz tez jak sie zmywaja z podlogi / stolu!!!

Z rzeczy praktycznych polecam duza ilosc gazet, malo wody do maczania pedzla a sam pedzel raczej gruby i miekki (male dzieci maja zwyczaj wydrapywac papier ;-) No i koniecznie odp. ubranie, najlepiesz foliowany fartuszek i duuuzo cierpliwosci rodzicow :-)

pozdr, Magda

3. reklama
  4. minozka

minozka Fanka BB :)

Moja córcia dostała flamastry "AQUACOLOR", może nimi mazac prawie po wszystkim (w granicach mojego rozsądku). Jest łatwo zmywalny, spieralny i po Wysuszeniu" napełnia sie go wodą.

5. Mysz@

Mysz@ Zaciekawiona BB

Jezeli to bdzie tylko odcisniecie raczki i nozki to moze to byc zwykla farbka...odcisniesz i szybko zmyjesz ja tak robilam coreczce jak miala roczek:tak:

6. noelia

noelia basieńka

Moja córcia juz maluje ,ale sama ,sadzam ja przy stoliku ,kartkę jej przyklejam zeby sie jej nie ruszała i sobie tam marze po swojemu ,ale chyba musze ta jakos urozmaicic ,moze zieniaczane pieczatki jej porobię i pokarze jej o co chodzi:confused:

farbki jak na poczatku sa ładne kolorowe tak na koncu przybieraja taki sam szarobury kolor:tak: :-D :-D :-D :-D

7. słowiczek

słowiczek mama pisklaczków

A próbowałyście malowanek na wodę?
    Mają farbny podkład, dziecko mazia tylko mokrym pędzelkiem po kartce.
    Zero brudu, tylko pędzel i woda...

8. noelia

noelia basieńka

Jak byłam mała to czesto w takie cos sie bawiłam ,musze takich kolorowanek poszukac :tak:

9. Loree

Loree Fanka BB :)

Bardzo stary wątek ale chciałabym odświeżyć. Jesteśmy na etapie ciągłego rysowania, ale to już powoli staje się nudne, więc szukamy czegoś nowego. Macie jaieś doświadczenie z takimi malowankami? Gdzie można coś takiego kupić?

10. reklama
  11. Donatella

Donatella mama Kacperka

Poleć forum