reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluch nie chce spać na potylicy:( Wyciągnięta główka:( co robić?

Misslena

Najszczęśliwsz mama;*
Dołączył(a)
24 Listopad 2009
Postów
596
Miasto
Chocianów
Nikola nigdy nie spala na potylicy, od zawsze główkę miała za prawym albo lewym boczku. Nie potrafię zmusić jej żeby spala na potylicy, każda próba kończy się przebudzeniem, płaczem i znowu przewraca głowe na bok, bez problemu śpi na plecach ale główki nie chce dać tak jak powinna:( Zauważyłam że jej główka jest wydłużona do tylu:( nie chce żeby potem miała jakąś niesymetryczną głowe a do tego to doprowadzi:( Jak mam nauczyć ją spania na potylicy? Jestem bezsilna:(
 
reklama
A w ciągu dnia jak lezy trzyma główke prosto? Może to są problemy z mięśniami szyji, byłaś u rehabilitanta z tym?
Ale powiem Ci że mój synek w większości podczas snu też głowe przechyla na bok, poprosstu tak mu sie dobrze spi. Idź do lekarza i zapytaj bo może to nie jest nic poważnego.
 
Tak, podczas zabawy czy przebierania zawsze ma główkę tak jakbym chciała abym spała. Niema z tym problemu:) Tylko spać tak nie chce:( Czasami potrafi tak pospać, ale są to krótkie odcinki czasu.
 
dziecko przyjmuje pozycję taką jaka mu jest wygodna... jesli przewraca z boku na bok glowe to nie widze problemu.. gorzej by bylo jakby preferowała jedną stronę... ale jakbyś chciala sie uspokoić to idz do pediatry aby Ci dała skierowanie do neurologa.. widze ze jestes z chocianowa.. to niedaleko Lubina?? jak tak to mogę Ci dac namiar na przychodnię gdzie przyjmuje dobra neurolog na NFZ...
Czy Nikola przejawia zainteresowanie obrotami z pleców na brzuszek??? lub np., pelzaniem, raczkowaniem.. itp...???
 
Nikola praktycznie cały czas spędza na brzuszku, bez problemu obraca się z niego na plecy i z powrotem, rączkuje od kilku dni i pełza od dawna:) możesz dać mi te namiary a ja załatwie sobie skierowanie, wolę to skontrolować:)
 
reklama
nie wiem czy wiesz ale śpi prawwidłowo.Kazde dziecko tak spi.raz w 1 raz w drugą.PO co chcesz zmieniac>??nawet jak jest zalecane.Na wznak nie bo jak dziecko bedzie sie slinic duzp to moze sie zakrztusic .jakby tylko w jedną strone skrecała główke to to krecz.

ja osobiscie nie znam takiego dziecka któro by nie spało jak mówisz.a głowka wydluzona jest od spania raz na jednej stronie raz na drugiej to tez normlane i przejdzie
 
Ostatnia edycja:
Do góry