reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluch płacze - kłopoty z naszymi pociechami

Nie masz powodów do obaw, zawsze możesz na doświadczone mamuśki tutaj liczyć... zawsze ci doradzimy... ja tam jeszcze co nieco pamiętam, bo chyba najpóźniej rodziłam z naszych czerwcówek wcześniejsze dzieci hehehe :-D
 
reklama
Nika77- Ja mam tak samo. W szpitalu kazali mi ja budzic co 3 godziny i ssala sokiej temp tylko przez 10-15 min. Poradzily mi ze mozesz ja troche rozebrac i sprawdz czy nie masz za w domu.z w Co do kupek to czasami ja przebiore dam cyca a ona kolejny raz fura juz wpoieluche.

Andzia a czym karmisz bobo- piersia czy butla. Podobno przy butli to norma.
A co di=o kupek to ja mam troche problemy bo od porodu bylsm tylko raz ale to to tez podobno norma po cesarce.
 
Kluseczko, u mnie jeszcze na piersi były takie przerwy... a jak weszłam na butelkę, to się to w miarę unormowało. Co 2,3 dni była kupa. Chyba nie ma na to reguły...
 
mevuniu są też specjalne nakładki na sutki przez które można karmić jest to podobno mniej bolesne .

moze mniej bolesne ale cora mimo nakladek poranila mi sutki do krwi .
Meva, ja tez mam problem z plaskimi. Pielegniarki i polozna jak zobaczyly moje sutki po 2 dniach, to odrazu powiedzialy, by odpuscic karmienie narazie. Ale to tez dlatego, bo prawie nic mleka nie lecialo i mala sie bardzo denerwowala przez to.
W koncu wyszlam ze szpitala z odciagarka i co 3 h "dojenie" :confused2: ale czego sie nie robi dla dziecka. Dodatkowo dokarmiamy kupnym, ale moja domowa produkcja zwieksza sie z dnia na dzien. :tak::-)

Andzia, u nas kupki codziennie, nawet po dwie. W bakach tez mala nie ma sobie rownych :-D
 
Carmi, miło Cię widzieć :-D obyś utrzymała laktację :tak: u mnie na szczęscie po użyciu nakładek gryzienie i kaleczenie brodawek się skończyło... ufff
 
moze mniej bolesne ale cora mimo nakladek poranila mi sutki do krwi .
Meva, ja tez mam problem z plaskimi. Pielegniarki i polozna jak zobaczyly moje sutki po 2 dniach, to odrazu powiedzialy, by odpuscic karmienie narazie. Ale to tez dlatego, bo prawie nic mleka nie lecialo i mala sie bardzo denerwowala przez to.
W koncu wyszlam ze szpitala z odciagarka i co 3 h "dojenie" :confused2: ale czego sie nie robi dla dziecka. Dodatkowo dokarmiamy kupnym, ale moja domowa produkcja zwieksza sie z dnia na dzien. :tak::-)

moja produkcja jest już chyba ok, tylko niech mi się te sutki wygoją, i będzie lepiej. poszukam tych nakładek:tak:
 
NIKA a ile ci teraz waży kruszyna? bo mój oskarek w sobote miał 2730 .

kluseczko butlą karmimy z bebiczkiem a to dlatego że mam grypsko i biore leki ale dojenie jest na porządku dziennym więc jak mi przejdzie to wracamy do mleczunia z cycunia ale też z butli bo po szpitalu mały niechciał nawet popatrzeć na cycka:confused2::confused2::confused2:. położna dziś zaleciła nam dopajanie wodą z glukozą ale małemu niesmakuje :-p pluje nią :laugh2:

Carmi ( mamuśko:tak::tak::tak: długo wyczekiwana ) mój bąbelek też bąki sadzi:tak::tak: a kupke zrobił dziś tatuś był z niego bardzo dumny;-);-);-)

a na karmienie mały budzi się sam z zegarkiem w ręku co 4 godziny i wypija ok 40-80 zależy czy mniej czy bardziej głodny
 
Ojej Andzia- ale ja bym chciala zeby moje malenstwo spalo co 4 godziny :confused2: szczegolnie w nocy a ile waza wasze dzidzie- moja wczoraj miala 2700. czyli nie wiele przytyla ale nie chudnie.

Ja mam jeszcze takie pytanko co do spania. Moja mala nie potrafi spac na plecach tylko na boku. Martwi mnie to bardzo ze wzgledu na to ze polozne tutaj kaza na plecach zeby sie malenstwo nie przewrocilo a on apo prostu nie chce. Znowu lekarz mojej kolezanki w pl polecil jej kladzenie synka na boku. Mam juz kompletny zamet bo chce zeby spala jak najdluzej. Kolejna sprawa jest ze na pleckach i tyle glowki spi bardzo rzadko przez co nie profiluje jej sie tyl glowki.
 
Hej dziewczyny,

To znowu ja mam pyt\anko. Moja niunia ciezko oddycha, nie ma kataru ale chyba nasz dzisiejszy dlugi spacer jej sie nie przysluzyl wiec kolejna nocka zarwana. czy mam isc z tym do lekarza? czy kupic tylko w sklepie sol fizjologiczna.

I jeszcze pytanko do tych ktore zakupily monitory oddechu, Jak wam sie sprawuja? Bo ja juz nie wyrzymam tych bezsennych nocy
 
reklama
a na karmienie mały budzi się sam z zegarkiem w ręku co 4 godziny i wypija ok 40-80 zależy czy mniej czy bardziej głodny
:szok: Moja wypija 100 ml na jedno posiedzenie (gdybym dała więcej to pewnie wypiłaby więcej) i tak co 3 godziny (w nocy robi sobie przerwę 4-5 godzin). Tak mi położna zaleciła, bo mała najchętniej jadłaby co godzinę i ile butla pomieści :sorry: Więc przetrzymuję ją, żeby miała min 2,5 godziny przerwy między posiłkami i co dobę zwiększam ilość mleczka o 10 ml wg zasady: (liczba dób od urodzenia - 1)x 10 = ilość ml mleka na jeden posiłek
Dziś jest jej 11 doba, więc może wypijać po 100 ml (wypija już tak od 2 dni, ale cichosza ;-) )
Oczywiście wszystko po to, żeby mała nie miała problemów z brzuszkiem (kolki, gazy, itp.) i żeby się nie spasła. Jak w międzyczasie domaga się butli to daje jej herbatkę z kopru włoskiego z HIPPa (jest już po 1. tygodniu). Bardzo ją lubi :baffled: normalnie nie rozumiem maluchów :-D
Z postępów:
- położona na brzuszku podnosi na chwilkę główkę i swobodnie przekłada ją to na jedną, to na drugą stronę :tak:
- wydłużyło jej się czuwanie, uważnie obserwuje co się wokół niej dzieje

Jest cudowna :laugh2::laugh2:
 
Do góry