reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluch płacze - kłopoty z naszymi pociechami

Meva

Czerwcowa mama 2009
Dołączył(a)
27 Wrzesień 2006
Postów
560
Miasto
Kopenhaga
Nowy wątek dla mam już rozpakowanych, szczególnie tych początkujących, którym potrzeba wsparcia.

To zacznę:
Moja Michasia ma kłopot z zasypianiem, szczególnie jak się za bardzo rozbudzi i napatrzy na ten świat. Żeby zasnąć to znów potrzebuje cyca, najlepiej na leżąco w łóżku rodziców, wtedy jest szansa że zaśnie głęboko i uda ją się przełożyć do łóżeczka. Jeśli jej się zasnąć nie udaje to krzyczy, nawet raczej wrzeszczy, bije piąsteczkami i generalnie atak szału jest, a głos ma mocny:tak:.
Macie jakieś metody na ululanie bobasa bez cyca? Czy trzeba to przeczekać???
 
reklama
Mevuniu, przytul lalkę do siebie, żeby czuła Twój zapach... ewentualnie jej mozesz coś ponucić... na Julkę to działało... chociaż ja jej nie nosiłam, tylko mi usypia w pozycji kołyski, trzymam ją na kolankach i usypiam... ewentualnie daję smoka i pieluszkę tetrową i wtedy sobie śpi...
 
Włóż sobie pieluchę tetrową pod bluzkę, ale nie na piersi, żeby nie przesiąkła zapachem mleka, tylko w innym miejscu, żeby po prostu pachniała tobą. Jeśli pachniałaby mlekiem, mała automatycznie domagałaby się cyca. Pochodź z ta pieluchą cały dzień i później daj małej blisko policzka, do przytulenia. U mnie to skutkowało.
 
Nanya, może być pielucha flanelowa czy tetrówka.... żeby tylko pachniała. dokładnie!!! u mnie też to zdało egzamin... nie karmię już x czasu a Julka cały czas tuli się do pieluchy przed snem... a jak jest spiąca to pociera sobie nią oczka... i tak zasypia.
 
dzięki za rady, spróbuję

a mam jeszcze jeden problem - zapalenie piersi. sutek mnie boli przy karmieniu masakrycznie, nie jestem w stanie nim karmić. jak to wygoić
 
Meva ja tez mam wrazenie ze moja Iga "charcze"...zwlaszcza nad ranem. Moze gardelko ma przesuszone, w mieszkaniu suche powietrze jest to moze tez przez to. Patrzylam w nosek i nie widze zadnych "bab" wiec chyba to nie powod tego "charczenia"....ehhh kiedy ja sie naucze mojego malenstwa:szok: Czasami przeraza mnie to wszystko:-(
 
Meva ja tez mam wrazenie ze moja Iga "charcze"...zwlaszcza nad ranem. Moze gardelko ma przesuszone, w mieszkaniu suche powietrze jest to moze tez przez to. Patrzylam w nosek i nie widze zadnych "bab" wiec chyba to nie powod tego "charczenia"....ehhh kiedy ja sie naucze mojego malenstwa:szok: Czasami przeraza mnie to wszystko:-(

ja też jestem przerażona:szok:
 
reklama
mój bąbelek tak posapuje jak wcina mleczko ,
mevuniu są też specjalne nakładki na sutki przez które można karmić jest to podobno mniej bolesne . możesz spróbować dopuki sie niezagoi:tak::tak:

a ja chciałam podpytać o kupki , mój bąbel ma z tym chyba problem bo jak zrobił w sobote wieczorem tak cisza do tej pory , czytałam w necie że maluszki czasem tak mają ale niepasi mi to zabardzo. czy wasze szkraby tez tak mają?
 
Do góry