reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluch traci na wadze. Pomocy !

Witam, jestem tu nowa, i bardzo proszę o pomocy. Moja córeczka ma 17 dni, i straciła 500 gr od wagi urodzinowej, z 3500 do 3000. Jesteśmy na kp, cały czas rozkręcam lactację, zciagam, bardzo często przystawiam, malutka jest spokojna przy piersi, tylko że bardzo szybko zasypia , muszę cały czas ją budzić. Ale i tak pije aktywnie przez 5 min, a potem plamka.

Może w tym problem.

Dokarmiam swoim mlekiem, jakie zciagam z łyżeczki

Ale ta strata wagi przeraźa, bardzo chcę karmić, ale już jestem gotowa się poddać..teraz muszę dokarmiać mm, i już mi opadają ręce..

Będę wdzięczna za radę, może ktoś też takie przeżył
Jeśli ściągasz na tyle swojego mleka, by dokarmiać swoim, to zrób to. Nie wiem czy wybierzesz butelkę, jeśli tak to polecam smoczek calma medeli by ci dziecko wciąż chciało ssać z piersi. Nie bój się dokarmić dziecka mm. Ty rozhulaj laktację. Do tygodnia jestes w stanie to zrobić. Potrzebujesz femal.tiker i laktator. Mam nadzieję, że wiesz jak to robić. A druga sprawa pogadaj z kobieta od laktacji. Pokaże ci jak dostawiać dziecko, wytłumaczy co i jak. Naprawdę warto.
Mam inkubatorowe dzieci. Laktację nie raz rozkrecalam stąd wiem, że to możliwe. Co do dziecka... Moja córcia była skrajnym wcześniakiem i przy piersi bardzo się męczyła. Jadła 5 min. To jej wystarczyło. Potrafiła się najadać i ładnie przybierać na wadze.
Szukaj przyczyny takiego stanu rzeczy i nie rezygnuj tak szybko z karmienia piersia
 
reklama
Witam, jestem tu nowa, i bardzo proszę o pomocy. Moja córeczka ma 17 dni, i straciła 500 gr od wagi urodzinowej, z 3500 do 3000. Jesteśmy na kp, cały czas rozkręcam lactację, zciagam, bardzo często przystawiam, malutka jest spokojna przy piersi, tylko że bardzo szybko zasypia , muszę cały czas ją budzić. Ale i tak pije aktywnie przez 5 min, a potem plamka.

Może w tym problem.

Dokarmiam swoim mlekiem, jakie zciagam z łyżeczki

Ale ta strata wagi przeraźa, bardzo chcę karmić, ale już jestem gotowa się poddać..teraz muszę dokarmiać mm, i już mi opadają ręce..

Będę wdzięczna za radę, może ktoś też takie przeżył
Miałam podobny problem, w dodatku synek nie chciał ciągnąć cycka, bo tak w szpitalu spadł z wagi, że położne go dokarmiły mm i nauczył się butelki. Przede wszystkim często przystawiaj, nie daj sobie wmówić, że masz mało wartościowy pokarm, bo mi mówiły, że glodzę dziecko, jak podeszłam do tego na spokojnie, to syn przebił swoją wagę urodzeniową w tydzień. Zobacz ile ściągasz laktatorem, bo ja miałam dużo pokarmu, a on tylko cyckal nic nie pił. No i budź leniucha, mój też często przysypia, ale nie daje mu spać, ja musiałam go budzić co pięć pociągnięć cycka, było to męczące.
Nie wiem w jaki sposób karmisz, ale ja karmie raz jedna piersią, a raz drugą, a nie tak jak mówiły położne 15 minut jedna 15 minut druga w ciągu całego karmienia, ciumka tyle ile musi, czasem godzinę, ale słyszę że jest to aktywne ciągnięcie, więc mały je. Uważam, że karmienie jedna piersią jest lepsze, bo po ilus minutach leci dopiero tłusty pokarm, który powoduje tycie dziecka.
Drugi raz nie dałabym butli, karmilabym strzykawka żeby dziecko przybierało, a nie nauczyło się butli, chyba że chcesz kombinować z drogimi butelkami, ja szukałam prostego szybkiego rozwiązania.
Mój syn również ma 17 dni, więc dosyć świeży temat u nas, przede wszystkim na spokojnie do tego podejdź, bo dziecko czuje twoje emocję.
 
Próbowałam już wszystko i **********, i zciąganie 7 5 3, mała na piersi godzinami..
Dziwne jest to że ona jest spokojna, ciekawska, może długo spać jeśli ją nie budzić. Nawet nie podejrzewam że mamy taki spadek wagi
 
Próbowałam już wszystko i **********, i zciąganie 7 5 3, mała na piersi godzinami..
Dziwne jest to że ona jest spokojna, ciekawska, może długo spać jeśli ją nie budzić. Nawet nie podejrzewam że mamy taki spadek wagi
Ona nie ma wisieć na piersi non stop z tylko pić efektywnie, jak zrobi sobie smoczek z cycka, to nie będzie ssała, miałam to samo w szpitalu, musisz słuchać czy ona przełyka czy tylko sobie ciumka dla wyciszenia.
Idź dobrego doradcy laktacyjnego, ona też coś ci doradzi, a dużo masz pokarmu? Ze mnie się strasznie leje, więc muszę przed karmieniem odciągnąć.
 
Do góry