reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszek 8 miesięcy ciągle przeciera oczy

aastelix

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
16 Listopad 2016
Postów
44
Witam,

Zauważyliśmy to już około 2 miesiące temu, dzisiaj byliśmy u okulisty który po pierwszym badaniu stwierdził +3 dioptrie ale podobno u takich dzieci to norma. Doszedł natomiast astygmatyzm ale sam lekarz na tym etapie nie wiąże tego z przecieraniem oczu i tym samym problem nie został rozwiązany. Lekarz przepisał profilaktycznie krople przeciw alergiczne ale na efekty trzeba poczekać.
Czy któraś mama/tata ma doświadczenie z czymś takim?
 
reklama
Nie mam jeszcze dziecka ale jestem alergiczką i potwierdzam, ostatnio zaczęły mnie swędzieć oczy (mimo że normalnie zaczyna mi się to o wiele później), potwierdzało mi to również wielu znajomych, że w tym roku wyjątkowo wcześnie coś zaczęło pylić. Liczę na to, że Twojemu maluchowi kropelki pomogą :)
 
Witam,

Zauważyliśmy to już około 2 miesiące temu, dzisiaj byliśmy u okulisty który po pierwszym badaniu stwierdził +3 dioptrie ale podobno u takich dzieci to norma. Doszedł natomiast astygmatyzm ale sam lekarz na tym etapie nie wiąże tego z przecieraniem oczu i tym samym problem nie został rozwiązany. Lekarz przepisał profilaktycznie krople przeciw alergiczne ale na efekty trzeba poczekać.
Czy któraś mama/tata ma doświadczenie z czymś takim?
Mam ten sam problem. Corka ma 17 mc i trze oczy nie wiem czy to alergia czu zmeczenie oczu i chce jej sie spac [emoji22]

Napisane na LG-M200 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Krople do oczu powinny pomóc i przynieść dziecku ulgę. Najlepiej będzie jak się wybierzecie do alergologa i zrobicie testy w kierunku alergii ;)
Pozdrawiam
 
U nas wynika to z alergii - na kurz i roztocza oraz ewidentnie pylenie, styczeń/luty zaczyna się pylenie, sprawdź na stronach z kalendarzem pyleń. Jakieś jeszcze objawy? Np. katar lub kaszel?
 
reklama
Na testy jest chyba za mała jeszcze, ale sprawdź czy ma taki sam objaw po zmianie miejsca pobytu (najlepiej, jeśli uda się tam, gdzie np. nie ma pylenia).
Teraz pyli już leszczyna i olsza.
 
Do góry